Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Електрофізичні властивості гранульованих плівковіх сплавів в умовах дії магнітного поля




ЕЛЕКТРОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ГРАНУЛЬОВАНИХ ПЛІВКОВИХ СПЛАВІВ В УМОВАХ ДІЇ МАГНІТНОГО ПОЛЯ

 

Спеціаліст ЕПс-32 А.В.Шамардін

 

Науковий керівник,

д.ф.-м.н., професор І.Ю. Проценко

 

Консультант з охорони праці,

асистент Р.В.Нитка

 

Нормоконтроль,

к.ф.-м.н., доцент Л.В.Однодворець

 

 

Суми 2014

С.
Зміст

ВСТУП…………………………………………………………………...…………..5 РОЗДІЛ 1 ЕЛЕКТРОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ГРАНУЛЬОВАНИХ ПЛІВКОВІХ СПЛАВІВ В УМОВАХ ДІЇ МАГНІТНОГО ПОЛЯ.....................6 1.1 Термічний коефіцієнт опору: теоретичні моделі, експериментальні результати (літературний огляд).............................................................................6 1.1.1 Температурна залежність опору плівкових матеріалів …....……...........6 1.1.2 Огляд експериментальних досліджень електрофізичних властивостей двошарових систем на основі плівок Ag і Co...................................................10 1.2 Методика і техніка експерименту ………………………………...…...........15 1.2.1Обладнання для отримання гранульованого плівкового сплаву на основі системи Ag і Co………..……………………………………….…..….15 1.2.2 Методика контролю товщини отриманих зразків………………..........16 1.2.3 Методика отримання гранульованих плівкових сплавів………….......17 1.2.4.Методика дослідження фазового складу та кристалічної структури............................................................................................................18 1.3 Експериментальні результати дослідження гранульованої системи Ag/Co в умовах дії магнітного поля……………………………..………………………..19 1.4 Розрахунок та аналіз структурно-фазового стану гранульованої системи Ag/Co……………………………………………………………………………...27 РОЗДІЛ 2 ОХОРОНА ПРАЦІ…………………………………………………….34 2.1 Аналіз небезпечних та шкідливих факторів при роботі в лабораторії…….34 2.2 Розрахунок освітлення лабораторії …………………………………………40 2.3 Організація дозиметричного контролю на об’єктах господарської діяльності…………………………………………………………………………44 ВИСНОВКИ……………………………………………………………………......47 СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ………………………………………..48  

 

ВСТУП

 

Дослідження електрофізичних процесів, що відбуваються у зразках малих розмірів (тонкі плівки, малі частинки), викликають в останні десятиліття значний науковий і практичний інтерес. Це пов’язано з більш широким застосуванням цих об’єктів в багатьох галузях сучасної електроніки, оптиці, НВЧ-техніці, космічній та атомній промисловості як матеріалу для створення захисних покриттів, чутливих елементів сенсорів, діодних і транзисторних структур, спін-вентилів та тензодатчиків.

На даний момент цікавими, але не досить дослідженими є електрофізичні властивості гранульованих сплавів. Гранульовані сплави вперше спостерігали у 1992 р. Берковіц та ін. при дослідженні явища ГМО. Особливий інтерес викликає дослідження зміни температурного коефіцієнта опору в магнітному полі з точки зору практичного застосування ГМО – матеріалів як елементів багатофункціональних сенсорів.

Об’єктом досліджень є процес формування гранульованих плівкових сплавів на основі Ag і Co. Предметом досліджень є електрофізичні властивості(питомий опір і термічний коефіцієнт опору) гранульованих плівкових сплавів на основі Ag і Co, отриманих методом пошарової конденсації і термовідпалювання. Метою роботи є дослідження температурної залежності опору і термічного коефіцієнту опору плівок на основі гранульованого сплаву Ag-Co; встановлення кореляції між структурно-фазовим станом і електрофізичними властивостями та вивчення впливу зовнішнього магнітного поля на електрофізичні властивості. Поставлені наступні завдання: дослідити ТКО в гранульованих сплавах Ag і Co, виявити основні закономірності впливу магнітного поля на зміну ТКО.

 

РОЗДІЛ 1

ЕЛЕКТРОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ГРАНУЛЬОВАНИХ ПЛІВКОВІХ СПЛАВІВ В УМОВАХ ДІЇ МАГНІТНОГО ПОЛЯ

 

1.1 Термічний коефіцієнт опору: теоретичні моделі, експериментальні результати (літературний огляд)





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-10-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 353 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Даже страх смягчается привычкой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2456 - | 2156 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.