Принципова електрична схема пристрою
Лекции.Орг

Поиск:


Принципова електрична схема пристрою
Засувки дверцят.

2.Вікно дверцят.

3Заслінка хвилеводу.

4.Вісь.

5.Обертове кільце.

Скляне блюдо.

Панель керування.

8.Решітка для гриля.

9.Багатофункціональний регулятор.

 

 

На відміну від інших пристроїв (як наприклад, духовки або печі) у мікрохвильовій печі розігрів продуктів відбувається не з поверхні, як у класичній печі, — а в більшій частині об'єму, оскільки радіохвилі (на частоті 2450 МГц) глибоко проникають майже у всі харчові продукти, унаслідок чого час приготування їжі істотно скорочується.

Принцип дії мікрохвильової печі будується на обробці продукту, вміщеного всередину приладу, мікрохвилями (НВЧ-випромінювання). Ці хвилі і нагрівають їжу. Мікрохвилі є однією з форм електромагнітної енергії, як і світлові хвилі або радіохвилі. Це дуже короткі електромагнітні хвилі, які переміщаються зі швидкістю світла (299792 км/с).

До складу продуктів харчування входять багато речовин: мінеральні солі, жири, цукор, вода. Щоб нагріти їжу за допомогою мікрохвиль, необхідна присутність у ній дипольних молекул, тобто таких, на одному кінці яких є позитивний електричний заряд, а на іншому — негативний. Подібних молекул в їжі досить — це молекули і жирів і цукрів, але головне, що диполем є молекула води — найпоширенішої у природі речовини. Кожен шматочок овочів, м'яса, риби, фруктів містить мільйони дипольних молекул.

У відсутність електричного поля молекули розташовані хаотично. В електричному полі вони вибудовуються строго по напрямку силових ліній поля, "плюсом" в один бік, "мінусом" в інший. Варто полю поміняти напрям на протилежний, як молекули тут же перевертаються на 180 градусів.

Магнетрон, який містить кожна мікрохвильова піч, перетворює електричну енергію в над-високочастотне електричне поле частотою 2450 мегагерц (МГц) або 2,45 гігагерц (ГГц), яке і взаємодіє з молекулами води в їжі. Мікрохвилі "бомблять" молекули води в їжі, змушуючи їх обертатися з частотою в мільйони разів в секунду, створюючи молекулярне тертя, яке і нагріває їжу. Це тертя завдає значної шкоди молекулам їжі, розриваючи або деформуючи їх. Простіше кажучи, мікрохвильова піч викликає розпад і зміни молекулярної структури продуктів харчування в процесі випромінювання.

Мікрохвилі працюють тільки у відносно невеликому поверхневому шарі їжі, не проникаючи всередину глибше, ніж на 1-3 см. Тому нагрівання продуктів відбувається за рахунок двох фізичних механізмів — прогріву мікрохвилями поверхневого шару і подальшого проникнення тепла в глибину продукту за рахунок теплопровідності.

При виборі НВЧ печі слід орієнтуватися на її основні характеристики, серед яких — об'єм камери, тип управління, наявність гриля, потужність і деякі інші. Обсяг камери позначається на кількості продуктів, що вміщаються в мікрохвильову піч.

У залежності від виконуваних функцій мікрохвильовки ділять на три типи: НВЧ з мікрохвилями, з грилем і мікрохвильові печі з грилем і конвекцією.

Що стосується додаткових функцій мікрохвильових печей, то до найпоширеніших належать функції подвійного випромінювання (для рівномірного приготування продукту за об'ємом) і auto-weight, що означає, що електронні датчики зважать продукт і виберуть час приготування.

Управління в мікрохвильових печах буває трьох типів — механічне (найпростіший тип управління), кнопкове і сенсорне. Деякі моделі НВЧ печей мають діалоговий режим, коли на дисплеї висвічуються рекомендації під час приготування страви. Також може бути мікрохвильова піч з вбудованими рецептами приготування страв. Щоб запустити процес приготування, потрібно вказати вид продукту, кількість, рецепт. Готові програми дають можливість вибрати оптимальний режим, точний час приготування.

Деякі моделі оснащуються портом зв'язку для доступу в інтернет. Це дає можливість завантажувати нові рецепти страв і отримувати інформацію про його калорійність.

У число приладдя до НВЧ-печі можуть входити багаторівневі грати для тарілок, що дозволяє розігріти кілька страв, і ґрати для гриля.

Основні технічні характеристики наведені в таблиці 1.

 

 

Таблиця 1. Основні технічні характеристики

Загальні характеристики
Внутрішній об’єм 25 л
Рзташування окремо стїть
Розміри (ШxВxГ) 58x34.4x43 cм
Діаметр піддона 315 мм
Вага 15.9 кг
Режими роботи
Гриль есть
Конвекція немає
Потужність микрохвиль 1000 Вт
Потужність гриля 1100 Вт
Кількість рівнів потужності
Панель керування
Тип керування електронне
Дісплей є
Перемикачі кнопкнопкові
Таймер на 99 хв
Функція відстрочки пуску є
Программи
Режим розморозки є
Автоматичне приготування є
Автоматичний розігрів немає
Автомотична розморока є
Можливість внесення своїх рецептів в пам’ять немає
Іньше
Іньші функції та особливості Під світка камери, звуковий сигнал, блокування від дітей
Максимальна потужність 1350 Вт

1.2 Функціональна схема та принцип роботи діючого макету МВЧ-печі

Функціональнасхема мікрохвильової печі наведена на рисунку 2.

Рисунок 2 Функціональна схема мікрохвильової печі

Включення, набір режимів відбувається на приладі комутації який дає команду мікропроцесорній пристрою Керування який у свою чергу висвічує над приладом індикації виконувану роботу також мікропроцесор дає команду блоку живлення який запускає магнетрон і починає своє випромінювання в цей же час включається вентилятор для його охолодження і починає роботу мікрохвильова піч.Мікрохвильова піч працює тільки коли спрацювало блокування, тобто працює коли закриті дверцята. пристрій блокування забезпечує захист від випромінювання назовні. По закінченню виконаної програми приготування спрацьовує звукова сигналізація Якщо в процесі роботи відкривати дверцята, спрацьовує блокування, мікропроцесор подає команду на відключення блоку живлення від магнетрона, НВЧ випромінювання припиняться.

Пристрій випрямлення та стабілізації напруги живлення +5В, +12 В забезпечує роботу елементів електронного блоку керування. Блок забезпечує стабілізовану напруга постійного струму які не обходимо для роботи елементів плати керування: мікропроцесорів, керування управляючими пристроями. На пристрої індикацій можна переглядати потужність магнетрону, задану програму для приготування їжі, а також даний час.


Принципова електрична схема пристрою

Принципова електрична схема мікрохвильової печі SCARLETT SC-250 зображена на рисунку 3.

Рисунок 3.Принципова електрична схема мікрохвильової печі SCARLETT SC-250

Щоб включити СВЧ нагрівання, потрібно подати напруга 220В на первинну обмотку високовольтного трансформатора. Це буде відбуватися, якщо контакти мікроперемикача «Monitor switch» (MS) розімкнуті, а контакти всіх інших елементів ланцюги замкнуті. Розглянемо умови, при яких установлюється необхідний стан контактів.

Термореле «cavity TCO» і «magnetron TCO» замкнуті, якщо температура камери й магнетрона не перевищує припустимої температури.

Мікроперемикачі «primary switch» (PS) і «secondary switch» (SS) здійснюють блокування включення магнетрона при відкритих дверцятах і замикаються при її закритті. На малюнку стан мікроперемикачів відповідає відкритим дверцятам.

Включення мікрохвильової печі відбувається при установці ручки таймера на заданий час. При цьому замикаються контакти «timer switch» (TS), що перебувають усередині таймера. На обмотку реле, що страхує, «safety relay» починає надходити напруга, і його контакти замикаються. У результаті включаються електродвигуни таймера й вентилятора, а на трансформатор через опір «resistor» подається напруга.

Мікроперемикач «monitor switch» контролює справну роботу елементів блокування дверцята. Якщо з якої-небудь причини мікроперемикачі PS і SS перестануть розмикатися, то спроба включити пекти з відкритими дверцятами приведе до перегоряння запобіжника «monitor fuse».

Внаслідок цього включення реле SR стане неможливим, і генерації СВЧ потужності не відбудеться. Варто звернути увагу, що для погодженої роботи мікроперемикач PS повинен замикатися пізніше, а розмикатися раніше, ніж, відповідно, розімкнуться й замкнуть контакти MS. Порушення цього синхронізму приведе до того, що контакти PS замкнуть до того, як розімкнеться MS, або навпаки, контакти MS замкнуть раніше, ніж розімкнеться PS. В обох випадках це приведе до короткочасного короткого замикання по входу з наступним перегорянням запобіжника. На жаль, подібний асинхронизм у роботі мікроперемикачів явище нерідке, тому, якщо в мікрохвильовій печі без усяких видимих причин при закритті або відкриванні дверцята горять запобіжники, проблема, швидше за все, саме в неузгодженій роботі мікроперемикачів.

Резистор R1 служить для зниження пускового струму й працює лише трохи миллисекунде процесі кожного включення, доти поки не спрацює реле «inrush relay», напруга на яке подається одночасно з початком проходження струму через резистор.

Необхідність опору викликана тим, що в початковий момент, високовольтний конденсатор виряджений і в позитивний напівперіод, коли на діод подане прямий зсув, вторинна обмотка трансформатора виявляється замкнута «накоротко». У результаті, при включенні печі, відбувається різкий кидок струму й вона здригається як від переляку, передаючи свій щиросердечний стан навколишньої. Опір дозволяє обмежити пусковий струм на якийсь час, протягом якого конденсатор поступово заряджається до номінального значення й плавно входить у робочий режим.


2 СПЕЦІАЛЬНИЙ РОЗДІЛ

2.1 Обґрунтування необхідності виготовлення діючого макету

Сучасні фахівці повинні з легкістю визначати основні несправності мікрохвильової печі. Здобути навички виявлення та усунення основних несправностей НВЧ-печі можливо тільки через власний досвід.

Виготовлення діючого макету для пошуку несправностей сприяє розвитку зацікавленості та ініціативності у пошуку несправностей мікрохвильової печі. Розширює знання стосовно методів та засобів усунення цих несправностей.

Треба зауважити, що – виготовлення діючого макету сприяє систематизації отриманих теоретичних знань та реалізацію цих знань на практиці.

Запропонований макет може бути використаний на лабораторних та практичних заняттях з метою поглиблення знань з ремонту НВЧ – печей.


2.2 Обґрунтування елементної бази

Дата добавления: 2016-10-22; просмотров: 1311 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Рекомендуемый контект:


Поиск на сайте:© 2015-2020 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.004 с.