Поняття виконавчого провадження, його стадії. Рішення, що підлягають виконанню державною виконавчою службою. Заходи примусового виконання рішень. Учасники виконавчого провадження. Виконавчі документи, вимоги що ставляться до них. Строки пред’явлення виконавчих документів до виконання. Процесуальний порядок та терміни відкриття виконавчого провадження. Час та місце провадження виконавчих дій. Процесуальний порядок, терміни та умови відкладення, відстрочки, розстрочки, зупинення виконавчого провадження. Порядок закінчення виконавчого провадження. Порядок розподілу стягнутих з боржника грошових сум. Черговість задоволення вимог стягувачів.
Порядок звернення стягнення на грошові кошти та інше майно боржника. Порядок звернення стягнення на заставлене майно. Проведення арешту та вилучення майна боржника. Особливості оцінки майна боржника. Звільнення майна з-під арешту. Порядок реалізації майна на яке звернено стягнення. Особливості звернення стягнення на будинок, квартиру, приміщення, земельну ділянку. Порядок звернення стягнення на предмет іпотеки. Особливості звернення стягнення на грошові кошти боржника – юридичної особи. Звернення стягнення на інше майно боржника – юридичної особи. Порядок підготовки та проведення прилюдних торгів по реалізації нерухомого майна. Підстави та порядок звернення стягнення на заробітну плату на інші види доходи боржника. Розмір відрахувань із заробітної плати та інших доходів. Кошти, на які не може бути звернено стягнення. Порядок стягнення аліментів. Особливості виконання рішень у немайнових спорах.
Основні поняття: виконавче провадження, державна виконавча служба, державний виконавець, примусове виконання рішення, виконавчі дії, учасники виконавчого провадження, сторони виконавчого провадження, боржник, стягувач, майнові спори, немайнові спори, арешт майна, боржник, стягувач, прилюдні торги, аліменти.
ДО ЗМІСТОВОГО МОДУЛЮ 5:
ТЕМИ ЛЕКЦІЙ
Тема 6.1: «Загальна характеристика виконавчого провадження»
План:
1. Характеристика Загальних положень Закону України „Про виконавче провадження”.
2. Стадія відкриття виконавчого провадження.
3. Порядок та умови здійснення виконавчого провадження.
4. Захист прав стягувача, боржника та інших осіб під час провадження виконавчих дій.
ТЕМИ СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ
Тема 6.2: «Загальні положення Закону України «Про виконавче провадження»»
План:
1. Поняття виконавчого провадження, правове регулювання, завдання та стадії. Види рішень, які підлягають примусовому виконанню.
2. Адміністративно-правовий статус державного виконавця, його права, обов’язки та підстави відводу.
3. Сторони та інші суб’єкти виконавчого провадження, їх права, обов’язки та підстави відводу.
4. Види виконавчих документів, вимоги, щодо їх змісту та форми, строки пред’явлення до виконання.
5.Відкриття виконавчого провадження, його зміст, процесуальне оформлення.
ТЕМИ ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ
Тема 6.3: «Порядок і умови здійснення виконавчого провадження»
План:
1. Строки, час і порядок здійснення виконавчого провадження.
2. Особливості звернення стягнень на майно боржника, його заробітну плату та інші види доходів.
3. Особливості виконання рішень у немайнових спорах.
4. Закінчення виконавчого провадження, його підстави та порядок.
5. Порядок оскарження постанови про закінчення виконавчого провадження.
Практичні завдання:
1. Скласти наступні процесуальні документи: постанову про відкриття виконавчого провадження, постанову про відмову у відкритті виконавчого провадження.
2. Скласти наступні процесуальні документи: постанову про зупинення виконавчого провадження, постанову про закриття виконавчого провадження, постанову про закінчення виконавчого провадження, постанову про розшук майна боржника.
3. На основі дослідження норм Закону України «Про виконавче провадження» складіть таблицю, де визначте підстави, процесуальний порядок, умови та терміни виконання наступних дій: зупинення, припинення та закінчення виконавчого провадження.