Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Розрахунково-пояснювальна записка




З КУРСУ

“АВТОМАТИЗАЦІЯ ВИРОБРИЦТВА ГАЛУЗІ”

Хмельницький


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Хмельницький національний університет

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

ДО ВИКОНАННЯ РОЗРАХУНКОВОЇ РОБОТИ

З КУРСУ

“АВТОМАТИЗАЦІЯ ВИБНИЦТВА ГАЛУЗІ”

для студентів спеціальності 7.090222

“Обладнання легкої промисловості та побутового обслуговування”

усіх форм навчання

 

 

Затверджено

на засіданні кафедри МАЛП

Протокол N3 від 22.10.2004р.

Хмельницький


1 ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

Згідно з навчальним планом студенти спеціальності 7.090222 “Обладнання легкої промисловості та побутового обслуговування” у 9 семестрі виконують розрахункову роботу (РР) з дисципліни “Автоматизація виробничих процесів”.

Мета РР - розвиток творчого мислення у студентів та застосування набутих ними під час вивчення курсу навичок при автоматизації конкретних виробничих задач, а також оформленні результатів роботи у відповідності до вимог нормативних документів.

Одним з важливих завдань РР є розвиток у студентів самостійності та відповідальності за прийняті технічні та технологічні рішення. РР вирішує задачу практичного застосування знань, здобутих при вивченні згаданого курсу, а також інших спеціальних і загально інженерних дисциплін. Крім того при виконанні РР реалізується один з методів активного навчання. Останній полягає у аналізі конкретної виробничої проблеми, розгляді альтернативних варіантів її розв`язання та детальній розробці обраного підходу. При підготовці до рішення проблеми студент має ознайомитись з рівнем вирішення аналогічних задач у світовій практиці. Всі необхідні креслення виконуються за допомогою певного графічного редактора і представляються викладачу у роздрукованому вигляді.

Тематика РР визначається керівником і обов`язково узгоджується з студентом. При розробці тематики, як правило, враховується напрямок дипломного проектування. Завдання на РР студенти отримують у керівника. Консультації в ході роботи проводяться викладачем індивідуально згідно з графіком розробленим кафедрою МАЛП. Студенти-заочники в разі потреби можуть користуватися перепискою або отримувати телефонну консультацію за тел.(0382)72-89-33. Захист РР відбувається публічно у строки, що визначені кафедрою.

 

 


2 ОБСЯГ ТА ЗМІСТ РОЗДІЛІВ РОЗРАХУНКОВОЇ РОБОТИ

 

Розрахункова робота складається з двох частин. Перша текстова - розрахунково-пояснювальна записка, а друга - графічна частина.

 

 

Розрахунково-пояснювальна записка

 

РР виконується згідно з вимогами ДСТУ 3008-95 загальним обсягом до 30 сторінок формату А4. Кожний розділ РР починається з нової сторінки.

Текстовий матеріал розташовується у такій послідовності: титульний аркуш (додаток А); бланк завдання на РР (додаток Б); реферат; зміст РР з вказівкою сторінок розташування розділів; перелік умовних позначень, символів, одиниць, скорочень та термінів; основна частина РР; список використаної літератури; додатки.

2.1.1.Реферат РР призначений для ознайомлення з нею. Він має бути викладеним стислою мовою і містити:

- відомості про обсяг РР, кількість ілюстрацій, таблиць, джерел згідно з переліком посилань, додатків;

- текст реферату;

- перелік ключових слів (подаються великими літерами в називному відмінку в рядок через коми).

Тест реферату має відбивати подану у РР інформацію у такій послідовності:

- об`єкт розробки;

- мета роботи;

- методи досягнення результату;

- результати та новизна;

- галузь застосування;

- висновки.

Обсяг реферату не повинен перевищувати однієї сторінки формату А4.

2.1.2. До змісту РР включають: перелік умовних позначень; вступ; послідовно перелічені назви усіх розділів, підрозділів, пунктів і підпунктів (якщо вони мають заголовки); висновки; перелік використаної літератури; назви додатків і номери сторінок, на яких міститься початок матеріалу.

На аркуші, де наведено “Зміст”, виконується основний напис за формою 2 по ГОСТ 2.104-68. На решті аркушів РР вміщується основний напис за формою 2а. У графах основного напису вказуються: тема РР у родовому відмінку, позначення документу за ГОСТ 2.201-80 тощо. Наприклад позначення документу: МА АВП 05 00 000 00 РР, де 05 останні цифри біжучого року виконання роботи.

2.1.3. Після змісту на окремому аркуші наводиться перелік усіх прийнятих у РР умовних позначень, символів, одиниць, скорочень та термінів. Незалежно від цього за першою появою цих елементів у тесті РР наводиться їх повна розшифровка

2.1.4. Основна частина РР складається з таких розділів:

- вступу (коротко вказується оцінка сучасного стану проблеми, світові тенденції її розв`язку, актуальність та мета роботи);

- опису технологічного процесу, конструкції об`єкту, призначення приладу або системи автоматичного контролю (в залежності від особливостей одержаного завдання) і формування вимог до засобів автоматизації;

- огляду відомих принципових рішень автоматизації процесу, що розглядається з відображенням його сучасного стану. (джерела пошуку інформації - патентна, технічна, інформаційна та реферативна література, підручники, журнальні статті тощо);

- обґрунтування вибору і опис функціональної (принципової) технологічної схеми автоматизації, засобів контролю та регулювання;

- розрахунок окремих вузлів виконавчих пристроїв, блоків або елементів схеми, що вибираються з завдань третього розділу за варіантами;

- основні висновки по роботі (наводять оцінку основних результатів роботи, вміщують рекомендації щодо їх використання з врахуванням світових тенденцій вирішення поставленої задачі);

2.1.5. Список використаної літератури складається з джерел, на які є посилання в основній частині РР. Його наводять у кінці тексту, починаючи з нової сторінки. У відповідних місцях тексту мають бути проставлені посилання. В списку джерело подається мовою оригіналу у порядку, за яким вони згадуються в тексті. Порядкові номери описів у переліку і є номером посиланнями в тексті, що проставляється у квадратних дужках, наприклад [1] або [3,4].

Бібліографічні описи посилань у переліку наводять відповідно до чинних стандартів. Методику складання списку подамо на прикладах:

Для книг:

1. Тонковид Л.А. Автоматические манипуляторы в обувном производстве. - М.: Легпромбытиздат, 1987, - 176 с.

Для наукових статей, що опубліковані -

у журналах:

1. Г.М. Драпак, Т.П. Романець Математична модель процесу взаємодії вакуумного захвату з об`єктом маніпулювання. // Вісник технологічного університету Поділля. - 1998. - N4, ч.2. с. 89-91.

у наукових збірниках:

1. Шмаков И.А. и др. Ориентация деталей швейных изделий при их сборке с помошью пневматических струйных устройств.// Научно-исследовательские труды ЦНИИШП, сб. 30. М.: Легкая индустрия, 1976, - с. 19-23.

у тезах доповідей наукових конференцій:

1. В.Шабайкович Аспекти модульної технології складання. // 3-й міжнародний симпозіум українських інженерів-механіків у Львові. Тези доповідей. - 21-23 травня 1997р. - м. Львів. - с. 116-117.

Для інформаційних видань:

1. Основные тенденции развития автоматизированного оборудования для легкой промышленности./ ЦНИИ “Румб”; Бабак Т.В. и др - М.: 1995. Вып.2 - 88 с.

Для патентних джерел:

1. Патент України N 31204А Спосіб автоматичного складання виробів / Перебийніс І. - заяв. 15.06.95; N453634/23; Опубл. у бюлетні ПВ, 1998, N 3; МПК А43D 11/00.

2.1.6. У додатках вміщують матеріал у вигляді таблиць, алгоритмів, програм для ЕОМ тощо, а також аркуші графічної частини РР. Кожний додаток розміщують на окремому аркуші і позначають послідовно великими літерами української абетки, наприклад додаток А, додаток Б, додаток А.1, додаток А.2 і.т.п. Додатки повинні мати спільну з рештою РР наскрізну нумерацію сторінок.

 

 

2.1.2 Загальні правила оформлення РР

 

Нумерація сторінок РР наскрізна. Першою сторінкою вважається титульний аркуш, який не нумерується, як до речі і бланк завдання. Номери решти сторінок проставляються арабськими цифрами у правому верхньому куті аркушів.

 

 

2.1.2.1 Рубрикація розділів

 

Текст РР розділяють на розділи, підрозділи, пункти, підпункти тощо. Перераховані елементи РР нумерують арабськими цифрами без крапки. Реферат, зміст, перелік позначень не нумеруються. В основній частині РР не нумерується вступ, висновки, список літератури та додатки. Нумерація починається з наступного за вступом розділу основної частини РР. Підрозділи певного розділу нумеруються у його межах через крапку, наприклад 1.1, 1.2 тощо без крапки в кінці. Те саме стосується і підпунктів, наприклад 1.1.1, 1.1.2, тощо. Назви розділів подаються великими літерами; підрозділів, пунктів, підпунктів тощо - малими, окрім першої. Нумерація проставляється перед їх назвами. Підкреслення або кольорове написання назв не допускається.

 

 

2.1.2.2 Ілюстрації

 

У тексті РР використовуються різного роду ілюстрації (рисунки, схеми, графіки тощо). Кількість останніх визначається змістом конкретної РР і має сприяти кращому його розумінню. Всі ілюстрації позначаються словом “Рисунок”. Ілюстрації подаються безпосередньо у тексті після їх згадування. Номер ілюстрації складається з номера розділу і номера даного рисунка, наприклад, рисунок 2.1. На всі ілюстрації мають бути посилання у тексті, наприклад “на рисунку 4.1 наведено...” Посилання на вдруге подається з додаванням слова “дивись”, наприклад (див. рис. 2.5). Кожна ілюстрація супроводжується відповідним підрисуночним написом, що подається після номера рисунка і пишеться з великої літери. Наприклад, “Рис. 2.2 - Гідравлічна схема...”

 

2.1.2.3 Таблиці

 

Цифровий матеріал, результати розрахунків, порівняльні характеристики тощо бажано подавати у табличному вигляді. Кожна таблиця повинна мати вигляд відповідно до рисунку 2.1

 

Таблиця N - Назва таблиці

   
     
       
       

 

Рисунок 2.1

 

Таблиці слід розташовувати у тексті безпосередньо після згадки про них або на наступній сторінці. У тексті мають бути посилання на всі таблиці. Нумерація таблиць виконуються арабськими цифрами у межах розділів (крім таблиць, що наводяться у додатках). Наприклад, таблиця 2.4, без крапки після останньої цифри. Назви таблиць подаються малими літерами, звичайно окрім першої. Назва таблиці має бути стислою і відбивати її зміст.

 

 

2.1.2.4 Формули та рівняння

 

Розрахунки слід вести у системі СІ. Формули та рівняння розташовуються у тексті безпосередньо після згадки про них і розміщуються посередні сторінки. Вище та нижче кожної формули або рівняння повинно бути залишено не менше одного вільного рядка. Формули та рівняння (крім тих, що наведені у додатках) слід нумерувати порядковою нумерацією у межах розділу. Номер подається у круглих дужках, наприклад (1,10) - перша формула десятого розділу. Нумерація розташовується на рівні формули або рівняння у крайньому правому положенні на рядку. Розшифровка значень символів і чисельних коефіцієнтів, що входять до формули чи рівняння, слід приводити безпосередньо після них у тій послідовності, в якій вони наводяться. Наприклад,

 

Відомо, що

 

W(j ) = U() +jV() (3. 34)

 

де U(), V() - відповідно дійсна та уявна частина характеристики.

Формули, що слідують одна за одною і не відокремлені текстом, розділяються комою. Формули, що використовуються для розрахунків подаються у такий послідовності. Спочатку наводиться символічне написання формули. Далі, як показано вище, наводиться розшифровка використаних символів. Після чого, з нового рядка за знаком рівності. що слідує за основним символом, записується чисельні значення величин і чисельний результат розрахунків, і їх розмірність.

 

 

2.2 Графічна частина

 

Графічна частина РР виконується на ПЕОМ в одному з графічних редакторів згідно з вимогами ЕСКД і складається з 1-2 аркушів формату А4. Після погодження форми та змісту креслень і підписання їх керівником вони розміщується у додатку до РР.

Конкретний зміст графічної частини зазначається у завданні на РР, що видається студенту керівником.


РОЗРАХУНКОВА РОБОТА

 

3.1. Завдання 1 - Визначення точності вимірювань

 

Запис результату безпосереднього вимірювання (вибір варіанту – за останньою цифрою персонального шифру студента). При опосередкованому вимірюванні величини одержано результати прямих вимірювань (X, V, Z). Формулу зв'язку подано у табл. 3.1

 

Таблиця 3.1 – варіанти завдань.

Номер Варіанту X Y Z Формула зв’язку
  5,0 0,1 10,0 0,1 10,0 0,2 E=40XYZ
  3,0 0,1 5,0 0,5 10,0 0,2 E=X3
  4,0 0,2 5,0 0,5 10,0 0,2 E=30X2Z
  4,0 0,4 5,0 0,5 10,0 0,2 E=3XY
  4,0 0,2 3,0 0,1 10,0 0,2 E=5X2/Y
  8,0 0,4 3,0 0,3 10,0 0,2 E=XY1/2
  2,0 0,1 10,0 0,1 10,0 0,2 E=0.5X2Y
  20,0 0,1 10,0 1 10,0 0,2 E=X/Y
  1,0 0,03 1,0 0,04 10,0 0,2 E=XY
  3,0 0,1 5,0 0,5 10,0 0,2 E=2X3
  5,0 0,1 10,0 0,1 10,0 0,2 E=10XZ2
  3,0 0,1 5,0 0,5 10,0 0,2 E=4YX3
  4,0 0,2 5,0 0,5 10,0 0,2 E=20X2Z
  4,0 0,4 5,0 0,5 10,0 0,2 E=4XYZ
  4,0 0,2 3,0 0,1 10,0 0,2 E=6X2/Z
  8,0 0,4 3,0 0,3 10,0 0,2 E=XZY1/2
  2,0 0,1 10,0 0,1 10,0 0,2 E=0.5X2Z
  20,0 0,1 10,0 1 10,0 0,2 E=4X/Z
  1,0 0,03 1,0 0,04 10,0 0,2 E=XYZ
  3,0 0,1 5,0 0,5 10,0 0,2 E=2X3Z

 

Приклад рішення задачі:

 

Записати результат вимірювання, якщо E=XY; X=3,0 0,1; Y=2,0 0,2, то АЕ=3*2=6

тоді Е=6,0 0,8


3.2. Завдання 2 - Аналіз принципових схем систем дистанційного вимірювання технологічних параметрів або автоматичної сигналізації

 

Проаналізувати принципову схему (вибір варіанта—за останньою цифрою персональною шифру студента); побудувати відповідну функціональну схему за ГОСТ 21.404—85 (табл. 3.2).

 

Таблиця 3.2.

Варіант Призначення системи Рисунок
                    Дистанційного результатів зміни зусилля з реєстрацією результатів Дистанційного вимірювання кута повороту вала технологічно машини Дистанційного вимірювання витрат рідини в трубопроводі Дистанційного тиску газу в технологічній місткості Дистанційного вимірювання тиску газу в технологічній місткості Дистанційного вимінювання температури в камері М Вимірювання тиску та витрат рідини, що подається до технологічної міскості Автоматичної сигналізації відхилення рівня рідини в резер­вуарі від норми Автоматичної сигналізації відхилення від норми тиску газу в технологічній місткості Автоматичної сигналізації температури у камері М 3.1   3.2   3.3   3.4   3.5   3.6   3.7   3.8   3.9   3.10

Рис.3.1

Рис.3.2

Рис.3.3

Рис.3.4

Рис.3.5

Рис.3.6

Рис.3.7

Рис.3.8

Рис.3.9

Рис.3.10





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-09-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 599 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Жизнь - это то, что с тобой происходит, пока ты строишь планы. © Джон Леннон
==> читать все изречения...

2868 - | 2648 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.