Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Період обороту дебіторської заборгованості




26 днів

В середньому для перетворення продажів в грошові надходження для підприємства потрібно 17, 21, 26 днів у 2011-2013 роках. Показник не є надто високим, що говорить про швидку ліквідність грошових коштів.

Коефіцієнт оборотності запасів

10,93

Чим вищим є цей показник, тим ефективніше використовуються ресурси компанії, отже, як можна помітити із результатів, коефіцієнти оборотності запасів у 2011-2013 роках є високими, що говорить про доцільне, ефективне використання ресурсів. З іншого боку, висока оборотність запасів підвищує вимоги до стабільності поставок матеріалів і товарів і може позначитися на стійкості бізнесу.

Період обороту запасів

27 днів

Коефіцієнт оборотності активів

1,62

В досліджуваній галузі виробництва підприємства цей коефіцієнт показує скільки разів за рік відбувається повний цикл виробництва та обігу. Отже, у 2011 відбулося 2 повних виробничих цикли, у 2012 – майже 2, 1,8, у 2013 –

Коефіцієнт оборотності постійних активів

2,89

Підприємство ефективно використовує наявні основні засоби, адже рівень «фондовіддачі» є високим.

Коефіцієнт оборотності оборотного капіталу

Високі значення даного коефіцієнта свідчить про ефективність використання підприємством інвестицій в оборотний капітал, чистого оборотного капіталу.

Чистий операційний цикл

(1.13)

Чим більше цей період, тим більше ризики ліквідності. Як бачимо, з кожним наступним роком тривалість операційного циклу збільшується, що говорить про зростання ризиків ліквідності.

Показники рентабельності

Рентабельність продажів

Коефіцієнт відображає загальну прибутковість продажів підприємства та практично змінюється вдвічі за період 2011-2013 років.

Рентабельність активів

3,01%

Відображає загальну ефективність використання активів компанії. Отже, кожна гривня активів принесла підприємству в 2011 році 0,15 грн. прибутку, у 2012 цей показник мав нульове значення, отже, прибутку не було, а у 2013 – 3,01 %.

Рентабельність власного капіталу

%

6,25 %

Показує прибутковість використання капіталу власників компанії, тобто рентабельність компанії з точки зору акціонерів.

Показники фінансової стійкості

Коефіцієнт фінансового важеля

0,31

Можна спостерігати, як на досліджуваному підприємстві з роками обсяги кредиторської заборгованості майже не змінюються, і якщо в 2011 році діяльність підприємства лише на 36 % залежить від зовнішніх запозичень, то в 2012 показник зменшується до 34. Як правило, значення більше 1 можуть означати потенційні складнощі в забезпеченні платежів, чого немає на даному підприємстві.

Коефіцієнт автономії

3,02

Коефіцієнт характеризує стійкість компанії по відношенню до її боргових зобов’язань. Показник, протилежний до фінансового важеля і наочно показує, що підприємство ПАТ «Завод “Південкабель”» є фінансово стійким при нормативній вимозі даного числа > 0,5, адже за усі роки він наближається до 3.

Інвестиційні критерії

19. Прибуток на акцію показує частку чистого прибутку (в грошових одиницях), що припадає на одну просту акцію. Використовується в оцінці акцій і становить по даному підприємстві у 2011 році – 1,9 грн., у 2012 році – 0,903, у 2013 – 0,1283 грн.

20. Балансова вартість на акцію відображає балансову оцінку однієї простої акції і становить у 2011-2013 роках 0,009, 0,0105 та 0,0341 відповідно.

Аналіз фінансового стану підприємства ПАТ «Завод “Південкабель”» показав, що майже всі показники оцінки фінансового стану відповідають рекомендованим значенням, що говорить, в першу чергу, про те, що підприємство є фінансово стійким, з невисоким рівнем фінансового ризику, що уможливлює потенційні нагоди для залучення додаткових фінансових ресурсів. З таким підприємством вигідно співпрацювати кредиторам, банківським установам; кожна гривня поточних зобов’язань повинна погашатися на 25-35 % за рахунок грошових коштів, а на підприємстві вона погашається навіть з профіцитом із значенням 0,42. Також фірма характеризується достатністю оборотних активів, що говорить про доречність залучати нові зовнішні короткострокові кредити, емітувати нові векселі, збільшувати кредиторську заборгованість за товари, роботи та послуги.

Майно підприємства використовується ефективно, довгострокова заборгованість практично не впливає на діяльність підприємства, воно здатне вчасно погашати свої зобов’язання, що робить його привабливим перед інвесторами, кредиторами тощо. Підприємство може залучати інвестиції, розширювати ринки збуту, проведити зовнішньоекономічні операції задля ще більшої ефективної операційної, інвестиційної, зовнішньоекономічної діяльності товариства. Оскільки підприємство є конкурентоспроможним у своєму регіоні і має можливості для подальшого розвитку, воно є інвестиційно привабливим для вітчизняних інвесторів. Усі розраховані показники наведені більш детально у табл. 1.1.

Таблиця 1.1





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1767 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Жизнь - это то, что с тобой происходит, пока ты строишь планы. © Джон Леннон
==> читать все изречения...

2323 - | 2092 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.