Лекции.Орг
 

Категории:


ОБНОВЛЕНИЕ ЗЕМЛИ: Прошло более трех лет с тех пор, как Совет Министров СССР и Центральный Комитет ВКП...


Деформации и разрушения дорожных одежд и покрытий: Деформации и разрушения могут быть только покрытий и всей до­рожной одежды в целом. К первым относит...


Перевал Алакель Северный 1А 3700: Огибая скальный прижим у озера, тропа поднимается сначала по травянистому склону, затем...

Тема 4. Підстави виникнення, зміни та припинення цивільних прав та обов`язківПитання для самоконтролю та теми рефератів:

1. Поняття та значення виникнення підстав (юридичних фактів), зміни та припинення цивільних правовідносин. Юридичний склад.

2. Класифікація юридичних фактів та їх значення.

3. Виникнення цивільних правовідносин на підставах, що не передбачені цивільним законодавством.

Завдання №18

Гаврилюк, якому виповнилося сімнадцять років, звернувся до органу опіки та піклування зі скаргою на своїх батьків. Підставою подання скарги, на його думку, було неналежне виконання батьками своїх батьківських обов’язків, що полягало в ненаданні обіцяного подарунка на день народження. Батьки зауважили, що сім’я знаходиться в скрутному матеріальному становищі і взагалі дарувати подарунки на день народження не є батьківським обов’язком.

Як слід вирішити справу? До якої класифікаційної групи юридичних фактів відноситься день народження?

Завдання №19

Пенсіонерка Коптило подола позовну заяву до суду з вимогами до районної поліклініки про відшкодування шкоди, завданої здоров’ю. Суду була надана медична картка, яка засвідчувала, що з повноліття Коптило перебувала на обліку і лікувалася тільки в цій поліклініці, але стан її здоров’я постійно погіршувався. Лікарі-експерти вказали, що в деяких випадках необхідно було призначати інше лікування та препарати. Юрисконсульт поліклініки заперечував проти позову, посилаючись на те, що між хворою і поліклінікою не виникли цивільні відносини з підстав, перерахованих в ст. 11 ЦК України.

Встановіть підставу виникнення правовідносин.

Завдання №20

Потерпіла від пограбування Петренко звернулась з позовом до суду про повернення вкрадених речей від злочинців Іваненко та Симоненко. Грабіжники, які перебували під вартою, вказали, що вкрадені речі у них були вилучені працівниками ОВС під час затримання. Де ці речі знаходяться на момент висуненння вимоги, вони не знають, через що шкоду відшкодовувати не будуть.

Проаналізуйте умови завдання, встановіть підставу виникнення цивільних правовідносин.

Завдання №21

Сергієнко звернувся до органу захисту прав споживачів за консультацією. Він вказав, що в супермаркеті зняв з полиці коштовну вазу та коли її розглядав, працівник магазину з верхньої полиці скинув своєму напарнику велику коробку. Через це Сергієнко перелякався і впустив вазу, яка розбилась об підлогу. Магазин запропонував йому відшкодувати вартість вази за оптовою ціною.

Зробіть мотивований висновок у справі.

Завдання №22

Пасажир Миколайчук пред’явив позов до ДП «Укрзалізниця» про відшкодування майнової та моральної шкоди. В суді було встановлено, що Миколайчук придбав квиток на потяг «Київ–Москва» і вчасно виїхав з Києва, але під час проходження митного контролю прикордонники зняли його з потягу, оскільки в його паспорті було виявлено ознаки незаконної заміни фотокартки.

Як слід вирішити справу?

Завдання №23

Дахова звернулася до Шилова з вимогою про відшкодування заподіяного збитку та моральної шкоди. Як виявилось, той позрізав усі гілки з плодових дерев, що нависали над його присадибною ділянкою. В результаті цього зменшився урожай і дерева почали хворіти. Вони також втратили естетичний вигляд, і Дахова переживала з цього приводу.

Шилов пояснив, що Дахова надто близько (за 2 метри) від межі присадибної ділянки висадила плодові та декоративні дерева. При посадці Шилов попереджав, що коли дерева підростуть, то будуть спричиняти «проблеми». Але на його вимогу вчасно дерева не були пересаджені. Коли вони підросли, то стали затіняти присадибну ділянку Шилова, внаслідок чого він не міг її сповна використовувати її для своїх потреб – вирощування овочів.

Після звернення до правління садового товариства Дахова пообіцяла владнати справу, але примирення між сусідами з приводу використання земельних ділянок не сталося.

Які відносини виникли між Даховою та Шиловим? Чи підлягає задоволенню вимога Дахової про відшкодування заподіяного збитку?

 

Дата добавления: 2016-09-06; просмотров: 232 | Нарушение авторских прав


Рекомендуемый контект:


Похожая информация:

 1. II. ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ І ПРАЦІ, ЗМІНИ В ОРГАНІЗАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ І ПРАЦІ, ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОДУКТИВНОЇ ЗАЙНЯТОСТІ
 2. Vi — прогнозні зміни курсу і-ї валюти, %
 3. Адміністративна відповідальність за порушення податкового законодавства: підстави і порядок застосування
 4. Б) можна було притягти до відповідальності тільки після припинення його повноважень
 5. Б) можна було притягти до відповідальності тільки після припинення його повноважень
 6. Біохімічні зміни в організмі під впливом фізичних вправ
 7. Види цивільних правовідносин
 8. Визначення балансу гумусу в грунтах сівозміни
 9. Виключення зі страхових випадків та обмеження страхування. Підстави для відмови у виплаті страхового відшкодування
 10. Відмова у страхових виплатах. Припинення дії договору страхування
 11. Вікові зміни нервової системи та їх кровопостачання 1 страница
 12. Вікові зміни нервової системи та їх кровопостачання 2 страница


Поиск на сайте:


© 2015-2019 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.002 с.