Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Тематика семінарських та практичних занять




МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ, НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ВІННИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ

Методичні рекомендації до семінарських занять

з курсу «Історія української культури»

Укладач С.О. Творун кандидат історичних наук, доцент

Вінниця 2013

 

Вступ

Історія української культури – нормативна дисципліна циклу гуманітарної підготовки. Її мета: формування системи знань про розвиток української матеріальної та духовної національної культури, народної творчості, освіти, науки, професійного мистецтва від найдавніших часів до сьогодення.

Загальний обсяг курсу – 72 години (2 кредити ECTS), з них: лекції – 18 год., семінарські заняття 18 год., індивідуальні – 2 год., на самостійну роботу студентів програмою передбачено 34 години.

В процесі вивчення курсу студент повинен знати:

1. основні досягнення в галузі культури, освіти, науки і мистецтва українського етносу та народів, що проживали на території України в різні епохи, а також українців діаспори;

2. відомих українських діячів науки та мистецтва і їх внесок у світову культурну спадщину;

3. культурологічну та етнографічну термінологію і поняття;

4. знати основні народні календарні і родинні свята, звичаї, обряди;

5. мати уявлення про вірування українців, головні божества і давню міфологію, фольклор;

6. знати українську народну символіку;

7. мати уявлення про традиційний народний побут: житло, страви, національний одяг, тощо.

Студент повинен вміти:

1. оцінювати й узагальнювати найважливіші культурні події та явища, що відбуваються в наш час і мали місце в минулому;

2. давати оцінку культурним фактам та процесам в Україні в контексті розвитку світової культури та історичних умов, в яких перебувала Україна;

3. вільно оперувати термінологією; знаходити і критично аналізувати потрібну інформацію;

4. застосовувати набуті знання для популяризації і примноження досягнень української культури.

Методичні рекомендації до семінарських занять

Семінарські заняття є формою аудиторної роботи, проводяться згідно розкладу. Тематика семінарських занять передбачена робочою навчальною програмою. Підготовка до семінарських занять стосується самостійної роботи студентів і зазвичай відбувається в читальному залі, вдома, в приміщеннях з мережею Інтернет, в музеях, художніх та музичних фондах, а також під час бесід і записування інформації від носіїв автентичного фольклору, обрядовості, звичаєвості тощо. До кожного семінару студентам пропонується перелік питань для самостійного опрацювання і список літератури, в якій висвітлюються дані питання.

Під час підготовки до семінарських занять студенти вчаться знаходити, відбирати та систематизувати необхідну інформацію, готувати і відповідним чином оформляти доповіді та виступи, збагачувати власну духовну культуру через самоосвіту. Безпосередньо під час проведення семінару студенти вчаться виступати перед публікою, вміти вести дискусію, аргументовано висловлювати свої думки та погляди стосовно культурно-мистецьких цінностей і концепцій, аналізувати мистецькі твори і культурні процеси, володіти науковою термінологією тощо.

Весь навчальний матеріал поділяється на два змістових модулі. У першому, що носить назву «Етапи становлення української культури», розглядаються питання ґенези та сучасні концепти сутності української культури, аналізуються основні феномени української культури в контексті світових культурних процесів. У другому – «Індивідуальні особливості національної культури» – студенти опрацьовують етнографічний матеріал, знайомляться з українськими народними святами, звичаями, обрядами, віруваннями, символікою, традиційним народним побутом, специфікою української ментальності, тощо.

Сім семінарських занять проходять традиційно (студенти розкривають питання плану семінарського заняття, беруть участь в обговоренні окремих питань, виступають з індивідуальними повідомленнями, які стосуються теми і внесені до плану семінарського заняття, беруть участь у дискусіях тощо.

Заняття № 6 «Українська народна символіка і її використання» проводиться у вигляді практичного заняття по написанню писанок. Дата проведення цього заняття може бути змінена, це найближче заняття напередодні Великодніх свят. Для підготовки до цього заняття студентам також необхідно ознайомитися із рекомендованою літературою, знати відповіді на запитання короткого (фронтального) опитування і мати необхідні матеріали для виконання практичного завдання – виготовлення писачка і написання писанки за допомогою воскової технології.

Семінарське заняття № 9 «Українська культура в моєму бізнесі» проводиться у вигляді студентської науково-практичної конференції за підсумком індивідуальних завдань, які кожен студент обрав заздалегідь ще на початку вивчення курсу. Це заняття має практичну направленість. Студентам пропонується поміркувати над тим у якій галузі народного господарства вони себе уявляють через 10-15 років і що можуть зробити реально для розвитку і популяризації української культури, ставши успішним професіоналом своєї галузі. Підготовка до конференції здійснюється протягом всього семестру. Обговорення і апробація окремих ідей проходить на семінарських та індивідуальних заняттях, після яких студенти оформляють свої виступи пропозиції у письмовому вигляді і здають викладачеві..

Тематика семінарських та практичних занять

Семінарське заняття № 1





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-09-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 251 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Ваше время ограничено, не тратьте его, живя чужой жизнью © Стив Джобс
==> читать все изречения...

2245 - | 2190 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.