Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Живописні зображення і скульптура




Що представляє, за що відповідає.

Анубіс - син бога Сета і богині Нефтис. Згідно з деякими джерелами, батьком Анубіса був сам Ра. Друге ім'я божества - АНПУ. У традиційній давньогрецької міфології Анубіс, як правило, представляється в образі людини-шакала. Зв'язок з цією твариною вказує на те, що Анубіс і його культ в стародавні часи зв'язувався, в першу чергу, з мертвими (шакали в той час водилися здебільшого в місцях поховань).

Роль Анубіса - сторожа некрополя відбилася в двох його основних епітетах - піднебінь та Джесера - «владика землі священної» і Хенті сіх нечер - «перший з божественного навісу»; другий епітет також вказував на його зв'язок з приміщенням, в якому проходила муміфікація і похоронної камерою гробниці. Не менш поширений був і інший титул бога - Тепі джу еф - «той, хто на своєму горбі», який підкреслював роль Анубіса - стража могил, що вистежує зловмисників з висоти пагорбів пустельних некрополів. Образ Анубіса, лежачого на дев'яти іноземних полонених, що символізують зло, здавна зображувався на печатках варти Долини царів, відбитки яких покривали замуровані входи в гробниці фараонів.

У світогляді єгиптян Анубіс був тісно пов'язаний з самими різними областями магії. Тексти іноді називають його «повелителем бау», і запевняють, що під його командуванням знаходяться цілі легіони сутностей, які можуть бути як доброзичливими, так і агресивними. Особливо часто ім'я Анубіса використовувалася в ритуалах захисту мага і прогнозах. Культ Анубіса процвітав у багатьох містах Верхнього і Нижнього Єгипту, особливо - в кінополі і Ассиута, де він ототожнювався з місцевим богом Упуат. Разом з єгипетськими релігійними уявленнями культ Анубіса проник і в інші країни Середземноморського басейну. Образ бога вплинув і на коптську культуру: в ​​коптських співах і понині існує «вовчий глас», а в коптському музеї в Каїрі зберігається ікона із зображенням двох святих з головами шакалів.

 

Канони зображення.

Стела ІПІ

Майже всю поверхню вапнякової плити займає сцена поклоніння сановника ІПІ статуї бога бальзамування і покровителя померлих Анубіса. Зліва на троні сидить шакалоголовий Анубіс. Одіяння бога перехоплено поясом, шия прикрашена подвійним намистом. Правою рукою Анубіс тримає за петлю знак життя " анх ", ліву з жезлом " уас " простягає назустріч йде до нього ІПІ. Жест порушених у молитві рук типовий для зображень адорантов. Різне трактування образу Анубіса і людини підкреслює, що ІПІ стоїть перед божеством. Фігура ІПІ набагато більш тонко модельована. Фігура Анубіса традиційно плоскостна, малюнок її контурів графичен і сухий. Перед статуєю бога мертвих - жертовник з посудиною для ритуальних пиятик і два пов'язаних бутона лотоса. Стела прекрасно зберегла первісну розмальовку, виконану згідно з каноном мінеральними фарбами. У колірному рішенні фігури Анубіса переважають кольору божеств - синій і зелений, фарби для яких отримували з лапис -лазурі і малахіту. Написи стели містять жертовну формулу, ім'я та титули ІПІ.

Основні символи:

Ієрогліфи для позначення Анубіса - сидить на наосе як на троні шакал.

Іконографія: Шанувався в образі лежачого шакала чорного кольору або дикого собаки Саб (або у вигляді людини з головою шакала або собаки). Хоча прийнято вважати, що форма прояву Анубіса - шакал або величезна дика собака з загостреними вухами і мордою. У зоологічному сенсі це, швидше, образ якогось іншого тварини: греки бачили в Упуаута вовка, а в Анубіса - собаку. Можливо, мова йшла про дику собаці, що живе в пустелі і схрещеної з вовком або шакалом, або про змішаному істоту.

Колір шкіри бога:

• білий - бинти мумії, часто у самого Анубіса пов'язані ноги, тобто він зображений у позі мумії;

• чорний (як і у бога врожаю Міна) - забарвлення священної смоли для бальзамування, вказівка ​​на царство мертвих [ 2 ], символ віри на продовження життя в потойбічному світі;

• зелений - знак воскресіння.

 

атрибути:

- Подвійна корона Верхнього і Нижнього Єгипту;

- Білий або жовтий півень - згідно Плутарху таких приносили йому в жертву;

- Сехем - фетиш, символ прояви божественної сили;

- Штандарт з собакою;

- Іміут - стародавній фетиш у вигляді шкури тварини на жердині.

Епітети (основні):

- Хентіаменті (Хонтаменті) - той, хто попереду країни Заходу (тобто царства мертвих), під цим ім'ям Анубіс виступає господарем некрополя в Абідосі;

- Владика Расетау (тобто царства мертвих);

- Господар священної країни (тобто некрополя);

- Що стоїть попереду чертога богів, вар. той, хто перед залом богів (тобто приміщенням, в якому проводилося мумифицирование);

- Ут, іміут, син корови Хесат [3] - визначає Анубіса як бога бальзамування;

- Анубіс - Саб - егип. «Саб» - «суддя» писався зі знаком шакала.

 

Живописні зображення і скульптура.

Елегантна фігура шакалоголового бога Анубіса, що зберігається в музеї Хільдесхайма, - один з найцікавіших і, одночасно, вкрай рідко публікованих пам'яток цієї колекції. Статуя виконана з дерева сікомори.

 


Статуя єгипетського бога Анубіса (показуючи ознаки грецького бога Гермеса, з яким він був ідентифікований)

 

Також Анубіса зображували як чорного шакала.

 

По одной из версий образ псоглавца пришёл из коптской христианской живописи, на территории которой оставались следы почитания псоголового Анубиса.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-09-03; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 603 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Свобода ничего не стоит, если она не включает в себя свободу ошибаться. © Махатма Ганди
==> читать все изречения...

2381 - | 2132 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.