Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


CCD (світлодіодний) сканер




Один з найперших способів сканування. Для підсвічування штрих-коду використовуються світлодіоди. Вони дають неяскравий розмитий промінь; відбите світло збирається скляним дзеркалом і проектується на ПЗС матрицю. Відстань зчитування - від контакту до 2-3 см від штрих-коду, при цьому сам код повинний бути дуже гарної якості і контрасту. Також, виникають труднощі при зчитуванні штрих-коду з криволінійних поверхонь. В даний час CCD технологія використовується тільки в дешевих сканерах, проте даний тип сканера від серйозного виробника є тим вибором, що цілком виправдує себе при невеликих обсягах сканування.

 

Ручний сканер найкраще підходить для задач, де габарити чи вага предметів маркірованих штрих- кодом не дозволяють підняти їх на необхідну висоту для сканування. Наприклад: меблеві магазини чи магазини будівельних матеріалів і ін. Недолік - середня швидкість роботи через необхідність орієнтувати штрих-код.

Ручний з можливістю роботи в стаціонарному режимі

Сканер Datalogic (PSC) QS 6500 зберігає всі достоїнства ручного сканера, дозволяючи при цьому, установивши його на підставку, використовувати його в режимі стаціонарного.Дуже зручний для автоматизації обороту ділових паперів. Багато бланків строгої звітності на сьогоднішній день маркірований штрих-кодами, більшість текстових редакторів мають доповнення що дозволяють маркірувати документи штрих-кодами. При такій автоматизації вам не потрібно витрачай час на пошук того чи іншого документа в комп'ютері, просто піднісши документ до сканера, що стоїть на підставці, відразу ж можна бачити відповідний йому запис у комп'ютері.

Стаціонарний з можливістю роботи в ручному режимі

Сканер Datalogic (PSC) Magellan 1000i позбавлений від основних недоліків стаціонарних сканерів: може бути легко знятий з підставки (наприклад, для сканування чогось, що не помістилося на прилавок).

 

3. Сканери цього класу не займають руки касира, дозволяючи йому використовувати обидві руки для інших операцій, чим збільшують швидкість його роботи. Найкраще ці сканери підходять для задач, де швидкість сканування відіграє вирішальну роль. Існують наступні типи стаціонарних сканерів:

· вертикальні

· горизонтальні

· біоптичні (мають і горизонтальне, і вертикальне віконце)

Один біоптичний сканер коштує дорожче, ніж вертикальний і горизонтальний сканер у сумі, але жоден інший сканер не може запропонувати такої продуктивності роботи як біоптичний сканер.

Горизонтальний сканер вбудовується в стіл і тим самим заощаджує простір на прилавку, але оскільки всі товари просуваються по ньому, вимагає частої заміни скло віконця сканування. Звичайне скло при цьому не годиться, тому що не має необхідних якісних характеристик і погіршить продуктивність сканера на 20-40%. При використанні спеціальних сапфірових стекол, захищених від подряпин і тріщин, період служби скла перевищує рік.

Недолік - стаціонарні сканери звичайно громіздкі і сканують в обмеженому просторі. Тому з появою крупно габаритного чи важкого товару можуть, виникнуть труднощі з його обробкою.

Цю проблему вирішують двома шляхами:

- перший- стаціонарний сканер з можливістю роботи в ручному режимі

- другий - підключення до стаціонарного сканера зовнішнього ручног.

Така система дуже зручна і сполучає в собі достоїнства обох варіантів.

 

POS-термінали

1) Класифікація платіжних терміналів.

2) Характеристика основних функціональних можливостей POS-терміналів.

1. POS-термінал (від англ. Point Of Sale — точка продажу) — апаратно-програмний комплекс, що дозволяє здійснювати торгові операції, як це робить звичайний касовий апарат. Крім обліку продажів POS-термінал може накопичувати й інші дані для їхнього наступного аналізу.

POS-термінал має інтерфейс взаємодії з користувачем для полегшення пошуку потрібного товару й одержання його характеристик — ціни, термінів придатності, анотації і т.д.; формування фіскальних чеків; підрахунку здачі; виконання різних звітів.

POS-система - це апаратний комплекс для автоматизації роботи касирів на базі фіскальних реєстраторів. Звичайно до складу POS-системи входить системний блок персонального комп'ютера, фіскальний реєстратор, монітор касира, грошова шухляда, клавіатура зі зчитувачем магнітних карток і дисплей покупця. Усі ці модулі, інтегровані разом, являють собою закінчене робоче місце продавця-касира.

 

Платіжний термінал складається з:

- Металевого корпусу сейфового типу;

- Спеціалізованого принтера для друку чеків;

- Промислового монітора;

- Антівандальной сенсорної панелі;

- Купюропріємника місткістю до 2000 купюр;

- Промислового комп’ютера;

- GPRS-модему із зовнішньою антеною, підсилювачем сигналу;

- Сторожового таймера;

- Джерела безперебійного живлення 700 ВА;

 

Платіжні термінали діляться на 3 види:

· для приміщення;

· для вулиці;

· портативні.

 

Платіжний термінал - спеціальний апарат, призначений для прийому платежів за послуги мобільного та міського телефонного зв'язку, комунальні послуги, інтернет, комерційне і кабельне телебачення, штрафів, поповнення рахунків електронних гаманців і інших платежів без участі людини. Джерелом доходу власника терміналу є комісія, що стягується з платника, а також бонуси від компаній стільникового зв'язку. Таким чином, цей бізнес полягає в покупці, установці і обслуговуванні одного або декількох терміналів.

 

Бізнес по прийому платежів не вимагає будь-яких спеціальних навичок або умінь, а також не потрібно отримувати спеціальні дозволи! Вам потрібно:

Зареєструвати товариство з обмеженою відповідальністю або індивідуального підприємця.

Придбати термінал і укласти договір з організатором платіжної системи.

Встановити платіжний автомат на своїй або на орендованій площі, призначити відсоток комісії з кожного проведеного платежу (наприклад, 1,5-3%) або фіксовану суму 0,35 дол. США.

Відкрити окремий особовий рахунок (депозит) для власника терміналу.

Внести на цей рахунок авансовий платіж будь-якого розміру та отримати доступ до інформаційної системи організатора платіжної системи для контролю стану депозиту і поточних операцій на терміналі.

У межах суми, внесеної на відкритий для нього рахунок, власник терміналу може приймати платежі від населення. Коли абонент оплачує послугу, інформація про проведений через термінал платіж поступає на сервер організатора платіжної системи. З особового рахунку власника терміналу відбувається автоматичне зняття суми цього платежу і перерахування її на рахунок одержувача платежу (постачальника послуг).

Регулярно перевіряти залишкову суму на особовому рахунку і в міру необхідності поповнювати депозит. Поповнювати його можна з коштів, отриманих після проведення інкасації платіжних терміналів. При перерахуванні й зарахування коштів на рахунок банк утримує приблизно 0,1-0,15% від прийнятої суми.

Отримати комісію з кожного платежу, а за результатами місяця - додаткову винагороду від постачальників послуг.

З доходу власника терміналу організатор платіжної системи утримує комісійні за проведення платежів (вірно не для всіх платіжних систем). Зі свого доходу сплатити податок державі. Податком обкладається не сума обороту, а прибуток, отриманий з платіжного терміналу.

 

 

2. Плюси бізнесу платіжних терміналів:

- Для відкриття бізнесу не потрібно великого початкового капіталу

- Термінал можна розмістити на мінімальній площі

- Не потрібно багато співробітників

- Відсутність ліцензування

- Мобільність терміналу

 

Мінуси бізнесу платіжних терміналів:

 

- Дуже велика залежність від місця розташування

- Можливий вандалізм щодо обладнання

- Більшість терміналів продається без ККМ

- У великих містах багато конкурентів

 

Успіх справи багато в чому залежить і від вибору місця для терміналу. У великих містах платіжним апаратам стає тісно не тільки в дохідних місцях - супермаркетах і підземних переходах, але в офісах і кафе, на автозаправках і вокзалах, в кінотеатрах і аптеках, на вулицях, станціях метро і в вузах.

 

Мінімальна вартість вхідного квитка в платіжний бізнес - 6-7,5 тис. дол. США. До неї входить вартість одного термінала (від 1,6 тис. дол. США, більш дешеві перебувають у категорії "одноразових"), оборотні кошти на депозитному рахунку (аванс платіжної мережі). Ще одна важлива стаття витрат - оренда. За останні два роки орендні ставки виросли в три-чотири рази. У магазинах крокової доступності, розташованих у спальних районах міста, ще можна домовитися від 100 дол. США за один апарат в місяць. У станцій метро один "квадрат" території коштує дорожче. А щомісячна оренда точки в популярних супермаркетах починається від 1000 дол. США. Крім цього доведеться витратитися на підключення до інтернету, електроживлення та інкасацію. Страховка від пожежі і вандалів коштує близько 1,5% від вартості терміналу. У графу витрат також входить оплата банку за проведення з одного рахунку на інший, а також податки (6% від обороту), якщо ви берете зовнішню комісію. Тобто якщо з клієнтів береться комісія в 5%, то з покладених в термінал 4 дол. США сплачується податок 0,01 доларів. США. Не варто економити на високонадійних купюроприймачах: періодично через термінали намагаються збувати підроблені купюри шахраї.

 

Термінал потрібно не тільки інкасувати, а й організувати цілодобову технічну підтримку. Зв'язок через GPRS не завжди стабільний, значить, неминучі витрати на "виділенку". Необхідно міняти чекову стрічку, чистити купюроприймач. У підсумку виходить, що будувати мережу, до якої входить менше п'яти терміналів, збитково.

Власники терміналів отримують чотири види доходів: внутрішня комісія, яку платить постачальник послуг, наприклад оператор мобільного зв'язку (1,5% від суми переказу, з яких від 0,2-0,4% повертається процесингової системі), зовнішня комісія від клієнта (3 -5%) і не цілком законна комісія "за інкасацію" - за переведення в готівку (6%). Разом близько 11%. Причому обсяг обороту "обналічки" на ринку мікроплатежів постійно зростає.

 

Останнім часом ще однією важливою прибутковою статтею стала рекламаОскільки найохочіше послугами термінальних мереж користується молодь, власники терміналів змагаються в дизайні інтерфейсів, намагаючись зробити їх більш яскравими і стильними.

 

У найближчому майбутньому власники платіжних терміналів мають намір використовувати їх для оплати інформаційних послуг в торгових центрах, пального на АЗС, користування стоянками і платними дорогами. Ще одна цікава новинка системи моментальної оплати - підписка на друковані видання. При наявності економічної доцільності можна продавати квитки в кіно і театр зі штрих-кодами, автоматизувати оплату міжміських і міжнародних переговорів.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 457 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студент всегда отчаянный романтик! Хоть может сдать на двойку романтизм. © Эдуард А. Асадов
==> читать все изречения...

2465 - | 2202 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.