Безпека праці під час експлуатації машин і механізмів для подрібнення продуктів
Лекции.Орг

Поиск:


Безпека праці під час експлуатації машин і механізмів для подрібнення продуктів

Технологічне обладнання

Безпека праці під час експлуатації машин і механізмів для подрібнення продуктів

Безпека праці під час експлуатації машин і механізмів для подрібнення продуктів

Джерелом небезпеки обладнання для механічної обробки продуктів є його частини, що рухаються, та електричний струм. Основними небезпечними зонами цих машин і механізмів є місця дії виконавчих органів, приводні і транспортуючі органи, місця підведення електричного струму.

Засоби колективного захисту працюючих від дії механічних небезпечних виробничих факторів поділяють на огороджувальні, запобіжні, гальмівні, автоматичного контролю і сигналізації, дистанційного керування і знаки безпеки.

До експлуатації механічного обладнання допускаються особи, які пройшли технічний мінімум і проінструктовані на робочому місці. Обладнання має бути міцно встановлене і заземлене чи занулене (якщо воно електричне). Робота дозволяється лише на справному обладнанні зі справними засобами захисту (огородження, блокіровки та ін.).

Перш ніж включити машину, треба перевірити справність засобів безпеки, заземлення, ізоляцію кабелю, відсутність сторонніх людей і речей в безпосередній близькості до неї. Після цього машину треба перевірити на холостому ході.

Універсальні кухонні машини різних типів є найбільш поширеним видом механічного обладнання на підприємствах громадського харчування. Вони складаються з універсальних приводів і комплексів змінних виконавчих механізмів: м’ясорубки, збивалки, овочерізки, подрібнювальні, розмелювальні механізми, м’ясоспушувачі, просіювальні, механізми нарізання м’яса та ін. До обслуговування цих машин допускаються особи, які пройшли техмінімум і склали відповідні іспити з техніки безпеки. Перед початком роботи перевіряють технічний стан та справність електропроводки і заземлення, наявність огороджування рухомих частин і робочих органів, надійність кріплення її на підлозі або на поверхні робочого столу, санітарний стан, роботу на холостому ході, напрямок обертання вала. До приводу, переконавшсь в його справності, приєднують змінний виконавчий механізм. Завантажувати машину слід тільки після пуску приводу (за винятком збивалок, які завантажують до пуску двигуна). Категорично забороняється проштовхувати або поправляти в робочій камері або завантажувальному улаштуванні продукт руками або будь-чим при ввімкненому двигуні. Щоб витягнути продукти, що застряли, слід попередньо вимкнути електродвигун приводу. Регулювати, ремонтувати, налагоджувати або міняти режим (якщо це не передбачено конструкцією) під час роботи змінного механізму забороняється. Перемикати швидкості треба при вимкненому двигуні. Після закінчення переробки продуктів вимикають електродвигун приводу і роблять санітарну обробку змінних механізмів. Універсальні приводи комплектуються наборами виконавчих машин і механізмів.

М’ясорубки випускаються як у вигляді змінних механізмів, так і з індивідуальним приводом. Найбільш небезпечною зоною м’ясорубки є місце обертання у робочому циліндрі шнека, який подає м’ясо до ножів. Щоб пальці робітників не досягали шнека (коли подається м’ясо), завантажувальному улаштуванню надається форма лійки або лотка, а над горловинами м’ясорубок з діаметрами завантажувальних отворів понад 45 мм має бути встановлене запобіжне кільце.

Проштовхувати м’ясо у завантажувальну горловину можна тільки спеціальним дерев’яним товкачем. Забороняється знімати корпус м’ясорубки з універсального приводу до повної зупинки електродвигуна. Для витягування шнека і ріжучого інструменту з робочої камери після закінчення роботи слід застосовувати виштовхувач або спеціальний ключ.

Корпус м’ясорубки має бути надійно закріпленим у патрубку редуктора. Огороджування приводу м’ясорубки повинно бути таким, щоб зняти його можна було тільки за допомогою слюсарного інструменту. На робочих поверхнях ножів і решіток м’ясорубки не повинно бути шпарин, забоїн, задирок. Привід м’ясорубки необхідно заземляти.

М’ясорозпушувач не можна експлуатувати зі знятою кришкою і примусово натиснутим штифтом мікроперемикача. Під час його роботи забороняється проштовхувати продукт вручну до робочих валів, що обертаються, або завантажувати м’ясо знизу.

Розмелювальні механізми можна вмикати тільки після перевірки, надійності закріплення механізму у гнізді приводу і перевірки роботи машини на холостому ходу. Проштовхувати продукт руками або якимись речами, крім спеціального штовхача, забороняється, оскільки це може призвести до травми робітника або до поломки машини. Не можна регулювати тонкість помелу, ремонтувати або прочищати розвантажувальне улаштування під час роботи машини.


<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Великолепная работа ног: Тони Яниро объясняет процесс тренировки | II. АНАТОМИЯ ОПОРНО-ДВИГАТЕЛЬНОГО АППАРАТА

Дата добавления: 2016-07-29; просмотров: 642 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Рекомендуемый контект:


Поиск на сайте:© 2015-2020 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.002 с.