І. Загальні положення.
1.1. Поселення іногородніх студентів, аспірантів, слухачів відділень в студентські гуртожитки проводиться на підставі ордера, який видається паспортним столом університету, підписаного директором студмістечка. При поселенні складається двостороння угода зі студентом або його батьками (опікунами) з одного боку та адміністрацією - з іншого. Поселення в гуртожиток проводиться завідувачем гуртожитку.
1.2. При поселенні в гуртожиток кожному особисто необхідно пред'явити:
в паспортний стіл:
- паспорт;
- військовий квиток або приписне свідоцтво;
завідувачу гуртожитком:
- ордер на право поселення в гуртожиток;
- медичну довідку з університетського медпункту;
- дві фотокартки розміром 3x4 см;
- квитанцію про оплату за гуртожиток.
1.3. Всі, хто поселяється в гуртожиток, повинні:
- пройти інструктаж з техніки безпеки та пожежної безпеки;
- вивчити правила внутрішнього розпорядку;
- ознайомитися із встановленим порядком користування електропобутовими приладами;
- ознайомитися з порядком виселення з гуртожитку. Інструктаж проводиться завідувачем гуртожитку.
1.4. Студенти, аспіранти, слухачі підготовчих відділень, які проживають в гуртожитку, не мають права самовільно переселятися з однієї кімнати в іншу. Переселення може бути здійснене лише згідно розпорядження директора студмістечка.
1.5. Студентам та аспірантам, які проживають у гуртожитку, видається перепустка, яка дає право заходити в гуртожиток.
1.6. На зовнішньому боці дверей вивішується список студентів, які проживають в даній кімнаті.
1.7. Плата за користування гуртожитком береться зі студентів і аспірантів у встановленому порядку за весь час проживання, в тому числі і за збереження за ними місця проживання на період канікул. За користування додатковими до встановлених електричними приладами, радіо -, відео - та комп'ютерною технікою, які знаходяться в індивідуальному користуванні, знімається додаткова плата.
1.8. Абітурієнти, які отримали незадовільні оцінки на вступних іспитах, звільняють місце в гуртожитку на другий день після оголошення результату іспиту.
Абітурієнти, які не витримали конкурсу, звільняють місце в гуртожитку на другий день після оголошення списків тих, хто зарахований до складу студентів університету.
Студенти, які відраховані з університету, звільняють місце в гуртожитку протягом двох тижнів з дня підписання наказу про відрахування.
1.9. Студенти університету, які проживають в студмістечку, мають право заходити в інший гуртожиток студмістечка згідно пред'явленої заяви на відвідування, підписаної заступником декана, помічником директора студмістечка, зав. гуртожитком з 15.00 до 22.00.
Відвідувачі допускаються в студентський гуртожиток з дозволу адміністрації гуртожитку з 15.00 до 22.00. Відвідувачі обов'язково пред'являють черговому документ, що засвідчує особу і реєструються в книзі відвідувачів. Мешканці гуртожитку, які запросили відвідувача особисто, його зустрічають біля чергового і несуть відповідальність за дотримання ним правил внутрішнього розпорядку і своєчасне залишення гуртожитку.
Близькі родичі допускаються в гуртожиток в часовий проміжок з 15.00 до 22.00 без оформлення дозволу, а пред'явивши документ, що засвідчує особу, та поставивши до відома зав. гуртожитком.
1.10. Всі мешканці гуртожитків виконують роботу щодо підтримання порядку і чистоти на території гуртожитку, в своїх житлових та робочих кімнатах, побутових приміщеннях, а також беруть участь у виконанні робіт, пов'язаних із ремонтом гуртожитку, меблів та іншого інвентарю.
1.11. Декан, заступник декана, директор студмістечка, помічник директора по режиму, зав. гуртожитком, члени санітарної комісії, члени ЗІШГУ та представники студради мають право перевіряти житлові кімнати з метою контролю виконання мешканцями правил внутрішнього розпорядку, правил технічної та пожежної безпеки, дотримання відповідного санітарного стану.
II. Права і обов'язки мешканців гуртожитку
2.1. Мешканці гуртожитку мають право:
- користуватись приміщеннями учбового та культурно-побутового призначення, обладнанням та інвентарем гуртожитку;
- вимагати своєчасного ремонту або заміни обладнання, ліквідацій недоліків в побутовому забезпеченні;
- обирати студентську Раду гуртожитку та бути обраним до пі складу;
- брати участь через студентську Раду у вирішенні питань удосконалення житлово-побутового забезпечення, організації виховної роботи та відпочинку, облаштуванні житлових приміщень і кімнат для самопідготовки.
2.2. Мешканці гуртожитку зобов'язані:
- дотримуватись правил внутрішнього розпорядку, техніки безпеки під час користування газовими та електричними приладами, економно використовувати електроенергію, газ та воду;
- дбайливо користуватись майном і обладнанням гуртожитків, підтримувати порядок в житлових приміщеннях і місцях загального користування, прибирати житлові кімнати та блоки;
- проводити поточний ремонт, напередодні здачі кімнати по закінченню навчального року;
- своєчасно вносити плату за всі види наданих послуг;
- чергувати згідно графіка чергування;
- відшкодовувати заподіяний збиток у відповідності з чинним законодавством;
- повертатись у гуртожиток до 24.00.
2.3. При виселенні з гуртожитку, а також під час тимчасового від'їзду більше ніж на десять днів або на канікули, виробничу практику, студенти та аспіранти повинні попередити зав. гуртожитком про це за два дні до від'їзду, при цьому здати речі індивідуального користування, які були видані студенту зав. гуртожитком під розписку, здати обхідний лист. Ключі від кімнати студент повинен здати зав. гуртожитком у день від'їзду,розписавшись про це у спеціальному журналі, цінні речі здати в камеру схову або забрати з кімнати. 2.4. Мешканцям гуртожитку забороняється:
- самовільно переселятися з однієї кімнати в іншу;
- самовільно переносити інвентар з однієї кімнати в іншу;
- переобладнувати і ремонтувати електроустаткування;
- користуватися електронагрівальними приладами, примусами, керосинами;
- переобладнувати ліжка у двоярусні;
- ображати адміністративний і обслуговуючий персонал, створювати конфліктні ситуації;
- вмикати радіоприймачі, магнітофони, телевізори на повну гучність;
- після 23.00 вмикати телерадіоапаратуру, співати, порушувати тишу тощо;
- наклеювати на стіни в місцях загального користування, крім спеціально відведених для цих цілей місць, оголошення, розклади, плакати, тощо;
- залишати сторонніх осіб ночувати у гуртожитку;
- палити цигарки в гуртожитку; грати в карти та інші азартні ігри;
- розпивати і зберігати спиртні напої, з'являтись у гуртожитку у стані сп'яніння, заносити і зберігати в гуртожитку наркотичні засоби, зброю, вогнепальні та вибухонебезпечні речовини;
- вживати нецензурну лексику;
- обклеювати стіни та двері кімнат непристойними фотографіями, плакатами, малюнками; використовувати знаки, символи, образи різного рода асоціальних сект та угрупувань.
ПІ. Студентська Рада гуртожитку.
3.1. В гуртожитках із числа мешканців (студентів, аспірантів, слухачів підготовчих відділень) може обиратися студентська Рада.
3.2. Студентська Рада є громадським органом самоврядування, яка обирається відкритим голосуванням на загальних зборах мешканців гуртожитку строком на один рік.
Студрада працює під керівництвом профкому студентів та деканату факультету, в тісному зв'язку з директором студмістечка та його заступником по режиму, завідувачем гуртожитку.
Рішення студради, погоджені із деканатом та директором студмістечка і профкомом студентів, є обов'язковими для усіх мешканців гуртожитку.
3.3. Студрада, через створену нею санітарну комісію разом із зав. гуртожитком, здійснює контроль за санітарним станом, роботою буфетів, місць загального користування, експлуатацією і ремонтом приміщень та обладнання.
3.4. Студрада може приводити виховну і культурно-масову роботу зі студентами, організовувати і проводити конкурси на кращу кімнату, поверх, проводити загальні збори мешканців гуртожитку і поверхів з питань дотримування правил внутрішнього розпорядку.
ІV. Староста поверху.
4.1. На кожному поверсі розпорядженням призначається староста, який складає графік чергування і контролює чергування на поверсі.
V. Староста кімнати, блоку.
5.1. В кожній кімнаті, блоці гуртожитку обирається староста, який затверджується розпорядженням. Староста організовує і контролює чергування в кімнаті, блоці, складає і вивішує на зовнішньому боці дверей кімнати, блоку списки мешканців, а в кімнаті, блоці графік чергування.
VI.Черговий біля вахти і на поверсі.
5.1. Черговий біля вахти призначається згідно графіка затвердженого директором студмістечка з 15.00 до 24.00.
5.2. Черговий біля вахти працює під керівництвом помічника директора студмістечка і зав. гуртожитком, узгоджуючи свої дії з вахтером.
5.3. Черговий поверху, під'їзду призначається з числа студентів, які проживають на ньому.
5.4. Чергування розпочинається о 19.00 і закінчується о 19.00 наступного дня. На період чергування студент звільняється від занять і зобов'язаний знаходитись в гуртожитку.
5.5. Черговий поверху, під'їзду безпосередньо, підпорядкований помічнику директора студмістечка, зав. гуртожитком, і старості поверху, під'їзду і несе відповідальність за санітарний стан, пожежну безпеку, стан і наявність матеріальних цінностей на поверсі, під'їзді.
VII.Стягнення за порушення правил
внутрішнього розпорядку.
7.1. За порушення правил внутрішнього розпорядку в гуртожитку до мешканців можуть бути застосовані наступні санкції:
- призначення позачергового чергування в гуртожитку;
- попередження із занесенням в аркуш попередження;
- розірвання угоди на проживання;
- відрахування з числа студентів університету.
7.2. За принесення, зберігання та розпивання спиртних напоїв, студенти, аспіранти та слухачі підготовчих відділень підлягають відрахуванню з університету.
7.3. За зберігання, розповсюдження, використання наркотичної сировини, наркотичних засобів студенти, аспіранти та слухачі підготовчих відділень
підлягають відрахуванню з університету, і несуть правову відповідальність згідно з чинним законодавством України.
7.4. Студенти, які протягом року систематично порушують правила внутрішнього розпорядку, не виконують рішень адміністрації гуртожитку, недобросовісно ставляться до виконання обов'язків чергового, на наступний навчальний рік в гуртожиток не поселяються.
VIII. Ці правила поширюються
На аспірантів, слухачів підготовчих курсів, гуртків, груп, тощо і докторантів ВДТУ з урахуванням особливостей їх навчання та правового статусу, визначених Законами "Про освіту", "Про вищу освіту" та Положенням про підготовку науково-педагогічних і наукових кадрів, затв. пост.КМУ від 1 березня 1999 р. N 309, укладеними на навчання договорами (контрактами).