Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Тема 5. Хірургічна операція. Підготовка хворих до операцій. Догляд за хворими у післяопераційному періоді




Поняття про хірургічну операцію. Передопераційний період, його задачі. Особливості підготовки хворих до планових і термінових операцій. Передопераційний період: догляд за шкірою хворого, санація ротової порожнини, гоління волосся, очищення кишечнику за допомогою клізм, гігієна білизни та одягу хворих. Основні принципи догляду за хворими у післяопераційному періоді. Профілактика можливих ускладнень. Харчування хворих.

Після вивчення цієї теми проводиться контроль знань та практичної підготовки студентів з догляду за хірургічними хворими.

 

Орієнтовна структура залікового кредиту – модуля практики з догляду за хворими,,Догляд за хворими, його роль у лікувальному процесі та організація в умовах стаціонару” для спеціальностей 7.12010001,,ЛІКУВАЛЬНА СПРАВА”, 7.12010002,,ПЕДІАТРІЯ”,

Тема Аудиторна підготовка Самостійна робота студентів  
Лекції Практичні заняття СРС Індивідуальна робота  
Змістовий модуль 2. Догляд за хворими хірургічного профілю  
1.Введення в хірургію. Гігієна у хірургічному стаціонарі. Робота середнього персоналу в умовах хірургічного відділення.       Доповідь реферату на практичному занятті, підготовка санітарного бюлетеня, доповідь на клінічних конференціях баз кафедри (2 год.)  
2.Організація роботи в чистій перев’язочній. Десмургія, Перев’язочний матеріал. Типові бинтові пов’язки. Пов’язки на голову, шию, грудну клітку. Догляд за хворими, оперованими на голові, шиї, грудній клітці. Догляд за хворими, оперованими на органах черевної порожнини, промежині, кінцівках. Пов’язки на живіт, промежину, кінцівки. Догляд за хворими з переломами. Гіпсова техніка.        
3.Антисептика. Догляд за хворими з гнійною патологією.        
4.Стерилізація перев’язочного матеріалу і операційної білизни. Організація роботи в операційній. Хірургічна обробка рук хірурга та операційного поля. Організація роботи в стерилізаційній. Підготовка і стерилізація ріжучих, оптичних, загальнохірургічних інструментів. Стерилізація шовного матеріалу.              
   
5.Хірургічна операція. Підготовка хворих до операцій. Догляд за хворими у післяопераційному періоді. Контроль знань та практичної підготовки студентів з догляду за хірургічними хворими.        

 

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН ЛЕКЦІЙ ПРИ ВИВЧЕННІ МОДУЛЯ,,ДОГЛЯД ЗА ХВОРИМИ, ЙОГО РОЛЬ У ЛІКУВАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ В УМОВАХ СТАЦІОНАРУ”

для студентів, навчання яких здійснюється за спеціальностями 7.12010001,,ЛІКУВАЛЬНА СПРАВА”, 7.12010002,,ПЕДІАТРІЯ”,

 

 

№ з/п Тема Кількість годин
Змістовий модуль 2. Догляд за хірургічними хворими
1. Підготовка хворих до операції. Догляд за хворими в до- та післяопераційному періоді  
2. Хірургічна операція  
Усього годин  

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ МОДУЛЯ,,ДОГЛЯД ЗА ХВОРИМИ, ЙОГО РОЛЬ У ЛІКУВАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ В УМОВАХ СТАЦІОНАРУ”

для студентів, навчання яких здійснюється за спеціальностями 7.12010001,,ЛІКУВАЛЬНА СПРАВА”, 7.12010002,,ПЕДІАТРІЯ”,

 

№ з/п Тема Кількість годин
Змістовний модуль 2. Догляд за хірургічними хворими
1.   Введення в хірургію. Гігієна в хірургічному стаціонарі. Робота середнього персоналу в умовах хірургічного відділення.  
2. Організація роботи в чистій перев’язочній. Десмургія. Перев’язочний матеріал. Типові бинтові пов’язки. Пов’язки на голову, шию, грудну клітку. Догляд за хворими, оперованими на голові, шиї, грудній клітці. Догляд за хворими, оперованими на органах черевної порожнини, промежині, кінцівках. Пов’язки на живіт, промежину, кінцівки. Догляд за хворими з переломами. Гіпсова техніка.  
3. Антисептика. Догляд за хворими з гнійною патологією.  
4. Стерилізація перев’язочного матеріалу і операційної білизни. Організація роботи в операційній. Хірургічна обробка рук хірурга та операційного поля. Організація роботи в стерилізаційній. Підготовка і стерилізація ріжучих, оптичних, загальнохірургічних інструментів. Стерилізація шовного матеріалу.  
5. Хірургічна операція. Підготовка хворих до операцій. Догляд за хворими у післяопераційному періоді. Контроль знань та практичної підготовки студентів з догляду за хірургічними хворими.  
Усього  

 

 

ПЛАН ПРАКТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ СТУДЕНТІВ З МОДУЛЯ,,ДОГЛЯД ЗА ХВОРИМИ, ЙОГО РОЛЬ У ЛІКУВАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ В УМОВАХ СТАЦІОНАРУ”

для студентів, навчання яких здійснюється за спеціальностями 7.12010001,,ЛІКУВАЛЬНА СПРАВА”, 7.12010002,,ПЕДІАТРІЯ”,

 

№ з/п Зміст практичної підготовки Кількість годин
Аудиторія (під час практ. занять) СРС Всього
Змістовий модуль 2. Догляд за хірургічними хворими
1. Продемонструвати методи профілактики розповсюдження госпітальної інфекції та заходи щодо дотримання гігієни тіла хірургічних хворих та медперсоналу, гігієни білизни і одягу хворих      
2. Медичні маніпуляції: термометрія, різновиди клізм, зміна постільної та натільної білизни, догляд за зондами та дренажами. Заходи профілактики можливих ускладнень у оперованих хворих, особливості харчування.      
3. Догляд за шкірою хворого, санація ротової порожнини, гоління волосся, очищення кишечнику за допомогою клізм, зондування шлунку, гігієна білизни та одягу хворих в передопераційному періоді. 0,5   1,5
4. Методи підготовки до використання перев’язочного матеріалу, операційної білизни, хірургічного інструментарію, шовного матеріалу. 0,5   1,5
5. Виконання завдань щодо дотримання санітарно-гігієнічних вимог в перев’язочній. Засвоєння правил бинтування.      
6. Догляд за хворими після оперативних втручань на голові. Накладання пов’язок,,чепчик”, Гіппократа на потилицю, обидва ока,,,вуздечка”, пращоподібна.      
7. Догляд за хворими після оперативних втручань на грудній клітці. Накладання пов’язок: Вельпо, на молочну залозу, при проникному пошкодженні грудної порожнини. 0,5   1,5
8. Догляд за хворими після оперативних втручань на животі, промежині. Накладання типових бинтових пов’язок на живіт, промежину.      
9. Особливості догляд за хворими після оперативних втручань на кінцівках. Накладання пов’язок на плечовий суглоб, ліктьовий суглоб,,,лицарська рукавичка”, на кисть та пальці типу,,рукавиця”.      
10. Особливості догляд за хворими з анаеробною інфекцією, підготовка, використання та методи утилізації перев’язочного матеріалу після гнійних перев’язок.      
11. Відпрацювання дій при підготовці операційної білизни та перев’язочного матеріалу до стерилізації, закладання в бікси. 0,5   1,5
12. Види прибирань операційного блоку, приготування миючих та дезінфікуючих розчинів, методи транспортування хворих в операційну та з операційної.      
  Всього годин аудиторної та самостійної роботи студентів.      
Всього годин самостійної роботи студентів      

 

ПЛАН САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ ПРИ ВИВЧЕННІ МОДУЛЯ,,ДОГЛЯД ЗА ХВОРИМИ, ЙОГО РОЛЬ У ЛІКУВАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ В УМОВАХ СТАЦІОНАРУ”

для студентів, навчання яких здійснюється за спеціальностями 7.12010001,,ЛІКУВАЛЬНА СПРАВА”, 7.12010002,,ПЕДІАТРІЯ”,

№№/зп Зміст Кільк. годин Вид контролю
Змістовий модуль 2. Догляд за хірургічними хворими 22, з них:  
1. Підготовка до практичних занять   Поточний контроль на практичних заняттях
2. Засвоєння практичних навичок, наведених у плані практичної підготовки студента   Поточний контроль на практичних заняттях
3. Заповнення основної звітної документації – Щоденника виробничої практики та Підсумкового звіту   Поточний контроль на практичних заняттях
4. Підготовка до підсумкового контролю знань та практичної підготовки студентів   Контролю знань та практичної підготовки

ПЕРЕЛІК ПРАКТИЧНИХ НАВИЧОК ДЛЯ ПІДСУМКОВОГО МОДУЛЬНОГО КОНТРОЛЮ З ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ,,ДОГЛЯД ЗА ХВОРИМИ ”

для студентів, навчання яких здійснюється за спеціальностями 7.12010001,,ЛІКУВАЛЬНА СПРАВА”, 7.12010002,,ПЕДІАТРІЯ”,

 

1. Приготувати відповідний дезінфікуючий розчин та провести санітарну обробку приліжкових тумбочок та підвіконь у палаті.

2. Приготувати відповідний дезінфікуючий розчин та провести вологе прибирання маніпулянійної.

3. Приготувати відповідний дезінфікуючий розчин та провести оброб­ку медичного приладдя для багаторазового використання (банок, термометра, кінцівників клізми, підкладного судна).

4. Провести розпитування хворого та заповнити титульну сторінку іс­трії хвороби.

5. Провести розпитування хворого та виділити основні скарги.

6. Провести вимірювання температури у хворого та оформити температурний лист.

7. Провести огляд хворого на наявність корости та педикульозу.

8. Провести вимірювання зросту пацієнта стоячи, сидячи, визначити масу тіла та розрахувати індекс маси тіла.

9. Підготувати гігієнічну ванну для санітарної обробки хворою та провести її дезінфекцію після користування.

10. Продемонструвати методику транспортування хворого на ношах (каталці) та перекладання його на ліжко.

11. Продемонструвати навички користування функціональним ліжком та надання відповідних положень хворому при нападі ядухи та при колапсі.

12. Дослідити у хворого пульс на променевих артеріях, зробити висновок про основні його властивості.

13. Дослідити у хворого пульс на нижніх кінцівках, зробити висновок про його відповідність нормі.

14. Виміряти хворому артеріальний тиск, зробити висновок про його відповідність нормі.

15. Провести дослідження дихання у показового хворого, зробити висновок про основні його властивості.

16. На бланку температурного листа відмітити запропоновані викладачем показники пульсу, артеріального тиску, температури тіла, зробити висновок про їх відповідність нормі та про тип температурної кривої.

17. Провести переміну натільної та постільної білизни хворому, що знаходиться на ліжковому режимі.

18. Розкласти на демонстраційному столі запропоновані лікарські засоби по групах за способом введення, назвати основні способи введення препаратів.

19. Продемонструвати на муляжі методику закапування крапель у вуха, ніс. очі.

20. Підготувати необхідні розчини та продемонструвати правила поводження з одноразовим шприцем після його застосування.

21. Продемонструвати методику підготовки гумової грілки та пухиря з льодом і користування ними.

22. Продемонструвати методику застосування гірчичників.

23. Продемонструвати методику годування хворого, прикутого до ліжка.

24. Приготувати необхідне обладнання для очисної клізми, продемонструвати методику її застосування на муляжі.

25. Продемонструвати на муляжі методику користування підкладним судном та сечоприймачем у хворих чоловічої та жіночої статі.

26. Підготувати посуд для взяття аналізу сечі за Зимницьким, дати відповідні вказівки хворому.

27. Підготувати необхідні засоби та провести гігієну порожнини рота, носа та вух важкохворому.

28. Підготувати необхідні засоби та провести профілактику утворення пролежнів.

29. Продемонструвати методику проведення реанімаційних заходів (штучна вентиляція легень, непрямий масаж серця) на фантомі.

30. Продемонструвати методику утилізації перев'язувального матеріалу, забрудненого гнійними виділеннями в гнійній перев'язочній.

31. Продемонструвати методику одягання операційної білизни.

32. Продемонструвати методику виготовлення серветок, тампонів, кульок для догляду за хірургічним хворим та правила їх утилізації після використання.

33. Підготувати операційну білизну та перев'язувальний матеріал до стерилізації.

34. Підготувати хірургічний інструментарій до стерилізації.

35. Провести проби на якість передстерилізаційної обробки інструментів.

36. Продемонструвати методи стерилізації шовного матеріалу.

37. На фантомі продемонструвати підготовку до операції шкіри хворого та санацію ротової порожнини, відібравши для цього необхідні засоби.

38. Провести розпитування хворої дитини та заповнити титульну сторону історії хвороби.

39.Провести обробку предметів догляду за дитиною після використання.

40.Оглянути дитину на наявність корости та педикульозу.

41.Підготувати відповідні засоби та продемонструвати уміння приготування молочної суміші.

42.Підготувати відповідні засоби та продемонструвати на муляжі методику годування дитини першого року народження за допомогою пляшечки.

43.Підготувати відповідні засоби та продемонструвати на муляжі методику підмивання дитини залежно від статі та проведення гігієнічної ванни.

44.Підготувати відповідні засоби та продемонструвати на муляжі методику туалету очей, вух, порожнини рота дитині першого року життя.

45.Провести переміну натільної та постільної білизни дитині, що знаходиться на ліжковому режимі.

46.Приготувати необхідне обладнання для очисної клізми дитині різного віку, продемонструвати методику її застосування на муляжі.

47.Продемонструвати можливі методики вимірювання температури у дитини та вміння записати результати у температурний листок.

48.Підготувати відповідні засоби та продемонструвати на муляжі методику закрапування крапель у вуха та ніс дитині.

49.Підготувати відповідні засоби та продемонструвати на муляжі методику сповивання новонародженої дитини.

50.Підготувати відповідні засоби та продемонструвати на муляжі методику антропометричних вимірювань (зросту, маси, обводів голови та грудної клітки) дитині певного віку.

 

 

ФОРМИ КОНТРОЛЮ ТА КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ СТУДЕНТІВ,





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 724 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наглость – это ругаться с преподавателем по поводу четверки, хотя перед экзаменом уверен, что не знаешь даже на два. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2611 - | 2185 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.