Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Розсортуйте (вправа на увагу) 9 страница




7. Кінооператори

За дуже короткий час разом з дітьми "поставте", "зніміть" невеликий сюжет по законах німого кіно. Нагадуємо: актори в такому фільмі слів не вимовляють, а ролі зображають мімікою, жестами, позами. Як сюжету для німого кіно можна узяти казки: "Курочка Ряба", "Колобок", "Три ведмеді", "Червона Шапочка". Можна зіграти байки Крилова: "Вовк і ягня", "Квартет", "Ворона і Лисиця", "Бабка і Мурашка" і ін. Можна "зняти" німе кіно на сюжети из-вестных мультфільмів: "Простоквашино", "Ну, заєць, по-годи!", "Мауглі", "Пригоди бобра".

Музиканти

Шумовий оркестр - любимий хлопцями жанр в 20-30-х рр. Грати в такому оркестрі можна на будь-яких "інструментах", які звучать: пляшках, гребінцях, кухонному посуду, іграшках, полешках, металевих предметах, свистках, дудках, навіть учбових предметах з кабінету фізики або хімії. Радимо до складу оркестру включити одного з учасників, який буде грати або на баяні, або на піаніно, або на балалайці", скрипці або гітарі, тобто вести музичну тему. Але! Оркестр повинен мати свою особу, відмінну: темою виконуваних 2-3 музичних творів; костюмами; режисурою і... складом музичних інструментів. Пропонуємо "жанри" шумових оркестрів: "веселі кухарі", "магазин іграшок", "пожежна частина", "бременські музиканти", "шехеразада", "ринок", "пташиний двір", "ресторан", "лісоруби", "школа", "садова ділянка" і т. д. Придумайте свій "жанр", свою "особу", свої "інструменти". Вони можуть бути тільки з дерева, металу, скла, цеглини, каменя, полімерів і ін.

9. Артисти пантоміми

Організовуйте свій театр пантоміми. Хай артисти миманса під музику або без музики зобразять: 1) кофемолку, дверний замок, відбійний молоток, голубник, годинники із зозулею, годинники з боєм, трактор в полі, мотоцикл, військову сирену і т.п. Ви, звичайно, помітили, що всі "об'єкти" звучні, значить, окрім пантоміми потрібен і "звук";

2) можна зобразити предмети і без звуку, напри-мер, свічку, що горить, миготливу лампу, тупі ножни-цы, гаряча праска, спадаючі з носа окуляри, зіпсований телевізор, непрацюючу запальничку, велосипед з "вісімкою". Придумайте свої виразні предмети. Артисти миманса на сцені, в залі можуть ризикнути зобразити:

3) диригента, який керує, управляє оркестром народних інструментів, симфонічним оркестром, естрадним колективом, військовим і іншими уявними оркестрами, які виконують відповідні пісні і музичні п'єси. До речі, глядачам слід відгадати, що виконується: вальс, військовий марш, симфонія, народна або естрадна пісня;

4) перукаря, який голить клієнта, підстригає велику бороду, робить складну жіночу зачіску, завивку і т.п. До речі, зачіски можна робити по-справжньому, але на заданий фасон: "хвіст мустанга", квадратне "кубло", "російське поле", "Пеппі Довга Панчоха", "Ельбрус" і ін.

5) ситуацію з життя: "Кухар робить обід", "Хірург проводить операцію", "Зубний лікар вискубує зуб", "Господиня чистить окунів", "Шофер лагодить автомобіль, лежачи під ним" і т.п.;

6) Об'єкт для зображення - розсерджений кіт, голодне поросятко, ледачий пінгвін, говорячий по-пугай, гордий півень, злий собака, боязкий кролик, гордовитий індик, нічна сова, красень-павич, страус і т. д. Тут головне - передати "характер" тварини або птаха. Зобразити його(її) ходу, "голос", манери поведінки. Зробити все це треба весело, з вигадкою;

7) Ще об'єкти для мімічного зображення -пешеходы, що неквапливо гуляють по вулиці, або дуже поспішаючі кудись люди. В них різна хода, різні вирази обличчя. Можна зобразити стареньку з собачкою на повідці; постового міліціонера, в якого жмуть черевики; закоханого, в якого болить зуб; людини, по необережності штовхнув картонну коробку, в якій лежала цеглина; дівчину в міні-спідниці, в якої в руках парасолька, а вітер сильний; багатодітну маму з купою дітей, що розбігаються;

8) До речі, можна попросити хлопців показати "ходу" курки, витчи, індика, гусака, пінгвіна. Вони вельми індивідуальні. Їх треба "схопити" і спробувати повторити. Дуже своєрідно стрибають тварини. Хай хлопці пострибають, як тушканчики, жаби, кенгуру, зайці, кішки, собаки. А можна запропонувати дітям показати, як повзе по землі змія або крокодил, як підіймається на дерево ведмідь, пантера і мавпа. Як поводяться розсерджений півень; кішка, що зустріла собаку; лисиця, що сидить в "засідці"; заєць, що ховається під кущем; ворона, що відбирає в горобця шматочок хліба, і т.п.

10. "Розказати" жестами

Двом (трьом) групам даються невеликі сюжетні тексти (розповідь, казка), необхідно прочитати цей текст і переказати його жестами, мімікою. Суперникам треба швидко здогадатися, про що йдеться, перекласти жести на мову слів.

11. Хто як бігає, ходить, стрибає

В цьому змаганні будь-який учасник повинен показати свою спостережливість і продемонструвати, наприклад, як ходять гусаки, верблюди, трясогузки, павичі, витчи, кішки, слони, котики, жирафи; стрибають жаби, коники, зайці, кенгуру, пантери; бігають коні, бегемоти, собаки, індики; повзають раки, змії, крокодили.

12. Хорові ансамблі

Хлопці можуть виконати один або два куплети відомої пісеньки, наприклад: "Голубий вагон", "Рибачок", "Чорний кіт", "В траві сидів коник", так, як цю пісеньку виконали б: хор імені Пятніцкого, грузинський ансамбль "Ореро", вокальна група дитячого саду, хор ветеранів сцени, військовий ансамбль пісні і танці, африканське плем'я "Лумбу-Мумбу", клуб собаківників і т.п. Можна зобразити і інші "творчі" колективи.

Оркестри

Групи хлопців зображають рухами і звуками оркестр духовної музики, військовий оркестр, оркестр народних інструментів, симфонічний оркестр, ансамбль скрипалів, естрадний оркестр, джаз, духовий оркестр. Головне, пригадати склад інструментів і показати, як на них грають. Далі залишається зобразити оркестр як можна правдивіше, цікавіше і веселіше.

Танцюристи

Всі діти люблять танцювати. Пропонуємо провести танцювальний концерт с.предметами. Під відомі мелодії "Яблучко", "Козачок", "Калина" і інші улюблені ритми і мелодії хай хлопці станцуют: з яблуком (кулькою, м'ячем, маленькою подушкою) між лобами; верхи на мітлах; із стільцями або табуретами; з лійками і швабрами; з рюкзаками за плечима. Придумайте інші "танцювальні" предмети.

15. Театральні артисти

Запропонуйте дітям представити собі, що вони артисти театру Стародавньої Греції, або театру часів шекспіра, або японського театру "Кабуки", або дореволюційного провінційного театру часів знаменитого э Волкова, або театру авангардного мистецтва, або показати, що вони - артисти МХАТа. А грати хлопцям надле-жит спектакль по мотивах казки "Червона Шапочка". Текст може бути симпровизирован. Ролі, костюми, реквізит необхідно швидко придумати і зробити.

Артисти цирку

Скажіть школярам, що вони - дрессировщики. Хай придумають і покажуть номер із слонами, тиграми, пантерами, морськими левами, собачками, мавпами, папугами, кішками, мишками, кенгуру. Зображати цих тварин будуть, природно, вони самі. А ви будете приборкувачем. Якщо не здрейфите. Діти як би жонглери. Працювати вони будуть з камінчиками, м'ячами, пластмасовими тарілками, кільцями і навіть з картоплею.

Природно, номер треба придумати і поставити. Балансувати можна гімнастичною палицею, шваброю, мітлою, києм від більярда. Скажіть дітям, що вони - клоуни-пародисти. Їм потрібно, виступаючи на манежі, розсмішити глядачів, зображаючи фокусника, ілюзіоніста, гімнаста, дрессировщика, жонглера, силового акробата, наїзника і т.д. А то і просто подуріти. Можливо, придумати собі смішний номер?

Чечеточники

Напевно, всі хлопці дивилися фільм "Зимовий вечір в Гаграх", де популярні кіноартисти Евстігнєєв і Панкратов-чорний виконували ролі артистів-чечеточников, ритмачей. Чечеточник чудово відчуває ритм мелодії і вистукує його ногами, звичайно дуже швидко. Хай школярі спробують себе в цій ролі і простукають підошвами своїх черевик, туфель "Ковирялочку", "Дроботушки", "Лезгинку", "Топотушки" і просто будь-яку ритмовую мелодію. Але завзято, з вигадкою.

18. Малі хори

Учасниками таких хорів можуть бути лише діти, в кого карі або, скажімо, голубі очі; брюнети або руді; кирпоносі або ті, в кого грецькі носи, ті, хто народився або зимою, або весною, або влітку, або восени, хто народився під тим або іншим знаком зодіаку. Можна в один хор ввести холериків або сангвініків, меланхоліків або флегматиків. Можна з'єднати в одну "капелу" хлопців з прямим або кучерявим волоссям, невисокого, середнього і високого зростання. Нарешті, в одному малому хорі разом будуть співати друзі і сотовариші. А ось що вони будуть співати? Очевидно, щось незвичайне і способом теж незвичайним. Запропонуйте дітям наступні варіанти:

1. Виконайте азбуку, не пропускаючи жодній букви. Заспівайте азбукою - а,б,в,г,д і т. д. - грузинську пісеньку "Суліко", "Даний наказ йому на захід", "В полі берізка стояла", "По військовій дорозі", інші відомі мелодії. Напевно, можна вставляти союзи "и", "а", "але", хоча краще б обійтися без них.

2. Візьміть відомий вірш. Наприклад, пушкінську "Пісню про віщого Олега". Учасники повинні ризикнути заспівати цей вірш на мелодії різних пісень: "Гучніше, музика, грай перемогу", "Варяг". Запропонуйте інші варіанти.

3. Хори можуть змагатися у виконанні одного куплета або навіть строчки пісень, в яких згадуються жіночі імена, або слово "любов", або російські ягоди, або міста Росії, або море(річка), птахи, дерева, на-секомые. Словом, це своєрідний малий фестиваль пе-сіна про собак або нещасну любов, казкових персо-нажах або дорогах.

19. Пісня, в якій є.ответ на будь-яке питання

В тексти багато яких пісень автори заклали те або інше питання. Пригадайте хоча б популярну пісеньку, де питання звучить вимогливо: "З чого ж, з чого ж, з чого ж зроблені наші хлопчиська?" Так от, відповідь треба знайти в іншій пісні, але він повинен якимсь чином відповідати питанню. Пісню з питанням може виконувати ведучий або команда "супротивника". Інша команда, один з учасників такого змагання або будь-який з хлопців в залі зобов'язаний проспівати свою відповідь. Зрозуміло? Тоді хай хлопці пошукають відповіді на питання таких відомих строчок з пісень:

- Навіщо тебе я, милий мій, взнала, Навіщо ти мені відповів на любов?

- Де ж ви, друзі-однополчани?..

- Що тобі сниться, крейсер Аврора?..

- З чого починається 1-одина?.

- Куди, куди ви віддалилися?..

20. Театр тіней

Театр тіней існує з давніх часів. В нього є свої жанри: фігурки, вирізані з паперу або картону; театр пальців; театр об'ємних предметів іграшок; побутовий інструментарій; театр діючого актора. Долонями рук, пальцями хай хлопці зобразять на екрані (стіні, полотні): гавкаючого собаку, зайця, слона, оленя, їжака, кішку, птаха, коня. Це повинні бути "живі" звіри, що рухаються, і птахи. Обов'язково забавні і веселі. Пам'ятайте, для театру тіней потрібне яскраве джерело світла (лампа, ліхтар, свічка), екран і темнота в кімнаті. А ще дуже потрібна фантазія і вигадка. За допомогою вирізаних фігурок можна показати казку, байку або веселу історію про друзів.

Театр моди

Його часто показують по телебаченню - це конкурси моди, які проходять в містах і селах. Створіть свій "театр моди". Хай модельєри, "манекенниці" і автори нового одягу покажуть нову шкільну форму, пляжні костюми, бальні плаття, одяг молодих господинь, спортивну форму, одяг туристів або рибаків, шоферів таксі або міліціонерів. Можливий будь-який "крик моди", смілива фантазія художників-модельєрів.

22. Розігруємо вірші

Всі хороші вірші для дітей, як правило, невеликі образні, ситуативні п'єси. Їх можна грати. Запам'ятайте імена самих драматургічних дитячих поетів: К. Чуковській, Б. Заходер, С. Остер, А. Барто, Г. Сабдір, Б. Окуджава і, звичайно ж, С. Маршак. Особливо його англійський цикл перекладів Р. Бернса. "Принцеса і людоїд" Г. Сабдіра, "В похід король зібрався" Б. Окуджави, "Шкідливі поради" С. Остера граються сходу, з листа, по ролях. А відомі всім з дитинства притчі К. Чуковського "Муха-цокотуха, "Айболіт", "Мойдодир" -это ж цілі драми і трагедії з десятками ролей:

людей, тваринних і "олюднених" предметів! Такі відомі вірші, як "Пані здавала багаж", "Три подарунки", "Будинок, який побудував Джек", "Пробираюся уздовж хвіртки", "Ти свисни, тебе не примушу я чекати", "Балада про королівський бутерброд", "Жила людина розсіяна", "З чого тільки зроблені хлопчиська?" - цікавий матеріал для театрального експромту. До речі, дитячі лічилки - теж маленькі захоплюючі, веселі п'єски. Ми пропонуємо провести театральне змагання. Дві-три групи хлопців добровільно або по долі беруть вірші, які ми згадали, або інші, улюблені вірші, скажемо З. Міхалкова, А. Барто, розподіляють ролі, при-думывают костюми, реквізит і або грають їх спонтанно, або трохи репетирують. Спробуйте це зробити з дітьми, і ви переживете радість театральної, експромтної творчості.

23. Скульптури, піраміди, живі картини

Всі діти - фантазери. З ними можна придумати найнеймовірніші ситуації. Наприклад, відкрити "музей воскових фігур" або "скульптурну галерею" або створити "вернісаж живих картин". В цьому "жанрі" хлопці будуть одночасно артистами пантоміми, театру, цирку і навіть балету на льоду. Значить, будуть трошки скульпторами, художниками, спортсменами і режисерами одночасно. Що ж можна за допомогою нехитрого реквізиту, деталей костюмів і вигадки "спорудити"? А ось що:

1. Храм Василя Блаженного, Московський університет, Пізанськую башту, телевізійну башту в Останкино, Кремль, Ісаакиевській собор, Тріумфальну арку в Парижі, єгипетські піраміди, собор Паризької Богоматері, Ейфельову башту, монреальский трамплін, американську статую Свободи і навіть Велику китайську стіну. Це буде щось подібне до живої піраміди, головне, щоб було схоже на згадані архітектурні споруди. Конкурс живих пірамід може бути частиною спортивного свята.

2. Відомі скульптурні монументи, пам'ятники, композиції: "Мислитель" Родена, "Лаокоон", "Аполлон Бельведерській" невідомих авторів, "Давид" Мікеланджело, "Дискобол" Мірана, "Мефістофель" Антокольського, "Робочий і колгоспниця" Мухиной, фонтани Петергофа, коні на Анічковом мосту Клодта, пам'ятники Петру І, Катерині, Суворову в Санкт-Петербурзі. Можна "створити" скульптурні зображення спортсменів: дівчини з веслом, штангіста, гімнаста, футболіста, лижника, ковзаняря і ін.

3. Хай діти придумають і покажуть друзям свій "пам'ятник", який може бути присвячений боротьбі з бур'янами; шкільному буфету; тихій годині в літньому таборі; педраді; прикордонникам, що знаходяться в дозорі; шкільній зміні; шкільній лінійці і ін. Це будуть застиглі миті шкільного життя, веселі і повчальні.

4. Можна створити пам'ятник, що відображає відомі прислів'я і приказки: "Що з воза впало, то пропало"; Не говори гоп, поки не перестрибнеш"; "Куди голка, туди і нитка"; "Що в лоб, що по лобу"; Не в свої сани не сідай"; "Погана голова ногам спокою не дає"; "Дурням закон не писаний" і ін.

5- Пам'ятаєте фінальну сцену комедії Н.В. Гоголя "Ревізор", коли герої п'єси завмирають, дізнавшись про приїзд справжнього ревізора? Це так звана мімічна сцена. Спробуйте разом з хлопцями знайти соответствуюшие місця в знайомих п'єсах, казках, мультфільмах, розповідях, проілюструйте їх мімічними сиенами. Наприклад, з творів А. Гайдаря "Чук і Гек", "Тімур і його команда". Або з улюблених мультфільмів "Ну,погоді!", "Простоквашино", про удава, папугу і мавпочку і ін.

6. Люблять хлопці зображати сюжети відомих картин: "Бурлаки на Волзі", "Запорожці пишуть лист турецькому султану" Репіна, "Три багатирі", "Витязь на роздоріжжі" Васнецова, "Мисливці на привале","Тройка" Перова і т.п. Проведіть вернісаж "Загадка", і хай діти покажуть глядачам свої "картини". Глядачі повинні відгадати: що це за картина і хто її намалював?

Телебачення

Його люблять і знають все, хто вважає себе телеглядачем. Даємо два варіанти гри в "телевізор". Перший: в такі відомі передачі, як "Уранішня зірка", "Адреси молодят", "Сільська година", "Стадіон для всіх", "Музичний кіоск", "Час", "Вести", "Здоров'я", "Кінопанорама", "По зведеннях МВС", "До і після півночі", "На добраніч, малюки!" і інші, діти повинні вкласти свій шкільний зміст. Підготовка повинна бути короткочасною, експромтною. Другий: запропонуйте хлопцям скласти свій "Гніт", "Єралаш", свою передачу "Приходь, казка", "Ранок", "Телеміст" і т.п. Напевно, потрібно буде екран телевізора, мальовані заставки, провідні, музичні заставки, щоб все було, як на справжньому телебаченні. Запропонуйте їм зображати Геннадія Хазанова, Валерія Леонтьева, Аллу Пугачеву, Мусліма Магомаєва, Вячеслава Дружініна, Євгенія Леонова, Михайла Боярського, Людмилу Гурченко, Валентину Толкунову, Йосипа Кобзона, Володимира Вінокура, Олександра Малініна і інших артистів з відрізняючими їх, характерними манерами виконання, амплуа.

25. Казкарі

Любителі вітчизняної або зарубіжної казки можуть взяти участь в змаганнях казкарів, оповідачів, авторів - виконавців власних версій відомих або просто улюблених казок. Їх можна виконувати під музику. Казки можна ілюструвати малюнками, показаними через епідіаскоп, слайдами, діафільмами. Казкарі звичайно ж повинні бути одягнені в російські народні костюми. Казки можна драматизувати, тобто зіграти як спектакль.

Гимнасты-акробати

Напевно, немає такого дорослого, який не любив в дитинстві перекидатися, робити "шпагати", "містки" і т.п. Проведіть з школярами вечір, ранок, на якому вони будуть виступати, як гімнасти або акробати. Для цього потрібні: спортивна форма або тренувальні костюми, мати і... фантазія. В основі таких експромтів лежать спортивні піраміди. Щоб запрацювала фантазія дітей, підкажіть їм простенькі сюжети: зобразити (пірамідою) одномоторний або двух-моторный літак, будинок "з привидами", пост прикордонників з собаками, горбатий міст, "чортовий міст" і т.п. Можна придумати і швидко зробити справжні піраміди. Не слід тільки "будувати" без тренування складні композиції. Будемо пам'ятати, що це все-таки гра в гімнастів і акробатів.

27. Сидячи на стільцях

А ще можна танцювати або танцювати, сидячи на стільцях. Не встаючи! Можна робити це поодинці, можна удвох. Мелодії, природно, повинні бути різними: ламбада, вальс, танго, російський танок, лезгинка і т.п. Можна запропонувати танцювати якийсь танець із зв'язаними ногами. Їх треба зв'язати чимось м'яким, наприклад, шарфом, ременем, рушником.

Ігри з м'ячем

1. Прокотися на м'ячі

Всі учасники змагання шикуються на лінії старту. Кожна група з трьох гравців одержує тугий волейбольний або футбольний м'яч. По сигналу один з учасників трійки, підтримуваний під лікті двома іншими граючими, встає на м'яч і, переступаючи, котить його. Таким чином вся трійка рухається до фінішу. В дорозі учасники трійки по черзі, не припиняючи руху, зміняють гравця, що стоїть на м'ячі. Група, яка раніше дійде до фінішу, стано-вится переможцем.

2. Три вправи з м'ячем

Підкинути м'яч верх, опуститися на одне коліно і піймати його. Стоячи ноги нарізно, узяти м'яч в праву руку, відвести її за спину і підкинути м'яч так, щоб він перелетів через ліве плече. Піймати м'яч спереду лівою рукою. Тримати м'яч правою рукою, витягнутою вперед і поверненою долонею донизу. Рознявши пальці, випустити м'яч і піймати його лівою рукою над самою землею, захоплюючи зверху.

3. Пострибай з м'ячем

Затиснути між колінами м'яч і скакати, змагавшись з ким-небудь і не втрачаючи при цьому м'яч.

4. Біг з м'ячем.

Стати один проти одного і затиснути між лобами великий м'яч. Потім постаратися щонайшвидше добігти до цілі, не упустившись м'яч. При цьому один біжить вперед, а інший "задом наперед". М'яч можна затиснути між плечима, між вухами або спинами.

Крокодил.

П'ять-шість учасників кожної команди выстраи-ваются один за одним в ряд. Між кожним учасником затискається м'яч, який можна тримати тільки спиною і грудьми, але не руками. І в цьому випадку потрібно знову-таки щонайшвидше добігти до цілі. Точніше доповзти, як Крокодил.

6. Піймай сачком.

Метальник і ловець стають приблизно на відстані 15-20 метрів один від одного. Потім метальник робить десять кидків м'ячем. Ловець повинен спробувати піймати тенісний або гумовий м'яч сачком. Кількість вдалих спроб підраховується.

7. М'яч на ракетці.

Змагаються двоє або дві групи.

Задача: пронести на тенісній ракетці м'яч певна відстань, не упустившись його по дорозі. Виграє той або ті, хто вы-полнит ця умова більш швидко і вправно.

8. М'яч на голові.

Ті, що змагаються кладуть на голову гумовий бублик, зверху футбольний м'яч, або з волейбольним м'ячем на голові необхідно пройти або пробігти певна відстань.

9. М'яч через голову.

Команди встають в потилицю одному одному. Капітанам вручаються м'ячі. По сигналу ведучого капітани передають м'яч через голову другому гравцю. Другий - третьому і т, д. до останнього. Останній, отримавши м'яч, повинен оббігти свою команду, встати на чолі її і послати м'яч назад, точно направивши його між ніг членів ко-манды. Третій, прийнявши м'яч, біжить вперед і знову пе-редает м'яч через голову. Тут важливо не тільки швидко змінити всіх гравців, але і не заплутатися в после-довательности.

10. Утримай м'ячик.

В кожного учасника гри - паличка завдовжки 40-50 сантиметрів. В одного вона в лівій руці, а в іншого - в правій. Кожній парі дається м'ячик. Трудність в тому, щоб, утримуючи м'ячик паличками, пробігти дистанцію 10-15 метрів і, не зупиняючись на фініші, вернуть-ся на лінію старту. Хто зуміє це зробити швидше, той переміг. Якщо м'ячик впав, його надоподнять і продовжувати біг. Природно, що кожне падіння м'яча відображається на швидкості бігу.

Просто і непросто веселі ігри і забави

1. Підніми "супротивника"

Учасники змагання сідають на підлогу один проти одного, упираючись підошвами, і обома руками тримаються за палицю, яка знаходиться під шкарпетками. По сигналу обидва починають тягнути палицю на себе, прагнучи підняти _"противника". Хто підняв, той і переміг. Але ми не сказали найголовнішого: на голові в цих хлопців на гумових колечках - алюмінієві миски з водою. Значить, потрібна не тільки сила, але і спритність, і координація, і відчуття гумору у випадку, якщо миска звалиться.

Салочки з кульками

На майданчик виходять дві команди по 3-5 чоловік. В хлопців до поясів прив'язані по дві кульки. В однієї команди - червоні, в іншої - зелені. По команді ведучого діти біжать за "супротивником", прагнучи зачинити руками надувні кульки. Той, в кого кульки лопнули, виходить з гри. Перемагає та команда, в якої кулі збереглися. Користуватися гострими предметами (цвях, голка) не можна.

Бариня

Це музична забава. Клас, інший колектив хлопців, аудиторія діляться на три хорові групи. Перша співає фразу "в лазні віники мочені". Друга група співає фразу "веретена не товчені". Третя співає свою "партію": "а мачули не сушені". Всі разом хлопці співають приспів: "Бариня, бариня, бариня-добродійка. Хорові групи свою строчку співають на різні голоси (високі, низькі) і в різному темпі, який задає диригент-ведучий. От і все. Але зате всі співають весело, трохи дуріючи.

4. Можливо? Не може бути?

Хлопці сидять в крузі, наприклад, в багаття. Ведучий запускає якийсь предмет (стару праску, парасольку, горщик, пакет, газету і т.п.). Кожний придумує нові призначення цього відомого предмету. Наприклад, праску використовувати як гирю або пристосування для розбивання кокосових горіхів. Перемагає той, хто при-думает найнеймовірніші застосування предмету. Він може "гуляти" по кругу, поки для нього придумуються нові призначення.

5. З кінця до початку

Дві групи змагаються читають одному одному однаковий за об'ємом і складністю веселий текст. Він читається з кінця до початку і досить швидко. Задача групи - переказати текст правильно, уловивши значення, і по можливості передати його як можна ближче до содер-жанию.

6. "Хочте вірте, хочте перевірте"

Оголосіть присутнім, що ви будь-кого можете поставити так, що він не підніме своєї ноги. Охочого спростувати вашу заяву поставте щільно до рівної стіни так, щоб його п'яти торкалися стіни. Бажано, щоб вона була без плінтуса. Якщо в кімнаті такої стіни немає, то використовуйте для цього двері, дверці шафи і т.п. Попередите, що ніяких похитувань тіла бути не повинно. При такій умові всі спроби підняти ногу будуть безуспішні. В такому положенні ніхто не зможе підняти ногу, якщо не перенесе тягарі свого тіла на іншу ногу.

7. Перестрибни!

Запитайте в хлопців: чи зможуть вони перестрибнути мотузочок, що лежить на землі? Звичайно, ствердно відповідять всі. Тоді покладете її уздовж стіни і запропонуєте перестрибнути.

Игра-жарт

Запропонуйте двом дітям виконати наступну задачу. Хай вони встануть на коліна, і кожний правою рукою візьметься за свою праву ногу, злегка підвівши її від підлоги. В лівій руці граючих повинні бути кухлі. Одному з них кухоль наповните водою, і хай він постарається перелити воду в кухоль товариша, не проливши при цьому жодній краплі води. Потім учасники міняються ролями. 9. Головою, рукою і ногами
Це невеликий крос для групи хлопців. Треба пройти дистанцію в 50-100 метрів, поклавши на голову книжку в палітурці, тримаючи в лівій руці стакан, повний води, в правій - мітлу, підганяючи ногами невеликий м'яч. Прийшов першим одержує 20 очок, другим - 15 і третім - 10 очок. Але в граючих відбирається по очку за кожне падіння книжки з голови і за воду, пролиту із стакана.

10. Естафета "Фантазери"

Є естафети чисто спортивні (дистанційна, стрічна, комбінована, театралізується, змішана і т.д.). В естафеті головне - цікавий етап, який треба подолати за найбільш короткий час, дотримуючи всі необхідні правила: передача естафети (паличка, іграшка, предмет) партнеру; подолання перешкод, вигадка, швидкість. Ось приклади таких етапів. Діти біжать з свічками, що горять, закриваючи полум'я однією рукою. Згасла свічка, бігун зупиняється. І поки вона не буде засвічена, стоїть на місці. Біг рачки. Біг з качаном капусти на голові. Біг "задом наперед". Біг стрибками боком. Біг стрибками на одній нозі. Біг полягушачьи (руки вперед і на землю, стрибок ногами з положення навпочіпки). Пересування "тачкою": один учасник тримає іншого за ноги, а той йде на руках, як тачка. Біг з двома стаканами: один з водою, іншою порожньою. Бігун на ходу переливає воду, прагнучи не розлити хоча б половину стакана. Біг з карткою, на якій приклад з арифметичною дією. Вирішити його треба на відрізку своєї дистанції. Скакати, тримаючи ліве коліно двома руками. Біг з ложкою, в якій яйце. Біг з перекидами на ходу. Біг удвох, обнявшись. Придумайте веселі етапи на спритність фантазію, рухову вигадку.

11. Волейбол вершників

На майданчик, розміром не менш 10х5 метри ведучий викликає дві команди по 6-8 хлопчиків. Майданчик ділиться пополам сіткою (заввишки 2 метри 40 сантиметрів). По сигналу судді три-чотири хлопчики молодших класів сідають на плечі старшокласникам і розташовуються на своїй половині поля.Починається гра. Замість м'яча - надувна куля. Пара, що стоїть на задній лінії або в другому ряді, робить подачу, а далі діють правила волейболу (гравці команди мають право торкатися кулі не більше трьох разів). Гра продовжується два тайми, кожний по 3 хвилини. Перемагає колектив, що набрав більшу кількість очок за 6 хвилин.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 408 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Начинать всегда стоит с того, что сеет сомнения. © Борис Стругацкий
==> читать все изречения...

2298 - | 2049 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.