Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Загальні положення з охорони праці в майстерні




Основною задачею охоронити праці є запобігання травматизму, виробничих травм, професійних захворювань та усунення причин їх виникнення.

Багато з відділень ювелірних заводів та майстерень відносяться до підприємств підвищеної небезпеки. Робітникам в них доводиться мати справу з розплавленим металом в процесі плавлення та випалювання, з гострими предметами, які за неграмотного їх використання здатні завдати великої шкоди здоров'ю та життю людини; з токсичними речовинами, кислотами та лугами, з їх випарами.

Безпека праці.

До виробництв підвищеної небезпеки відносяться багато відділення ювелірних підприємств, так як робітником у них доводиться мати справу з гарячим металом і безперервно обертаються механізмами.

У процесі плавки та відпалу металу робітники повинні охороняти обличчя, руки та одяг від попадання на них розпечених часток захисними окулярами, рукавицями, фартухом і різними захисними пристроями.

Під час прокатки, волочіння та штампування необхідно стежити за тим, щоб рукава спецодягу (халата) були щільно застебнуті або закочені, руки робочого знаходилися поза зоною роботи рухомих деталей обладнання, щоб обладнання використовувалося тільки у справному стані.

Роботи, пов'язані із застосуванням ріжучого інструменту, становлять меншу небезпеку, тому що виробляються вручну. Однак при роботі надфілями, шабером, лобзик, штихелями необхідно берегти руки від порізів і уколів. Вироби ж в основному малих розмірів, і обробляють їх у руках або притримуючи руками, тому під час роботи слід уникати дотику рукою робочої частини інструменту.

Операції пайки вимагають особливої обережності. При витоку газу забороняється: Запалювати пальник, включати або вимикати електроприлади, проводити операції, що викликають іскри. Під час пайки на верстаті не повинні знаходитися легкозаймисті предмети. Розпечені вироби повинні остигати тільки на спеціальних підставках з вогнетривких матеріалів. Переносити їх слід пінцетом.

Всі роботи, пов'язані з кислотними та іншими роз'їдаючим розчинами, повинні проводитись у спеціально обладнаних цехах і дільницях з витяжними пристроями. Крім пристроїв, що захищають робітника від попадання роз'їдають розчинів, необхідно користуватися кислотостійкої спецодягом.

При засміченні очей промивають розчином борної кислоти (1 чайна ложка на склянку води) або кип'яченою водою. Не рекомендується при засмічень терти око. Якщо чужорідне тіло витягти з ока не вдається, звертаються до лікаря.

З безпекою праці тісно пов'язані питання пожежної безпеки. Основні причини виникнення пожежі: Порушення правил поводження з легкозаймистими рідинами та іншими матеріалами; несправність електропроводки; недотримання правил роботи з газополуменевим апаратами і електронагрівальними приладами. Для попередження пожеж необхідно суворо виконувати правила пожежної безпеки. Постійно утримувати цех і кожне робоче місце в чистоті і порядку; обережно поводитися з вогнем, газополуменевим апаратами, нагрівальними приладами, різним електрообладнанням, легкозаймистими матеріалами.

Всі вогненебезпечні матеріали повинні зберігатися у спеціальних приміщеннях і у відповідному посуді або шафах. Кожен цех повинен бути забезпечений вогнегасниками. На випадок гасіння вогнища пожежі до прибуття пожежної команди зі співробітників підприємства необхідно організувати пожежні бригади, проінструктувати їх про план дії бригади на кожній дільниці, про поводження з пожежними рукавами (в пожежних кранах), насосами, вогнегасниками. Підприємства повинні мати плани гасіння виниклого вогнища пожежі і евакуації співробітників і матеріальних цінностей.

Експлуатація різних верстатів у приміщенні для граверних і ділильних робіт може бути довірена особам, які знають правила користування обладнанням не тільки в цілому, а й кожного верстата окремо, а також вміє вчасно виявити найменші дефекти верстатів. Поганий догляд за обладнанням, особливо за унікальним, веде до швидкого зносу його основних частин і вузлів, до втрати точності верстата. Тому необхідно своєчасно проводити профілактичний огляд, ремонт, промивку, змащення деталей, що труться, і частин вузлів верстата. Знання технологічного процесу, принципу дії обладнання, пристосувань до нього та інструментів, вміння користуватися ними і правильно організувати своє робоче місце забезпечують безпеку і високу продуктивність праці. Для безпечного користування переносними електролампами напруга в мережі має бути від 12 до 36 В. Чистота і порядок на робочому місці, правильне розташування інструменту також сприяють підвищенню продуктивності праці і знижують можливість виникнення нещасних випадків.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 617 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Свобода ничего не стоит, если она не включает в себя свободу ошибаться. © Махатма Ганди
==> читать все изречения...

2406 - | 2163 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.084 с.