Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Характеристика відділу «Чауда» полігону




Відділ “Чауда” розташований на узбережжі Феодосійської затоки у 33км на схід від м. Феодосія, відстань до м.Київ 715км.

Розмір земельної ділянки 8х8,6км.

Розмір морської ділянки 20х7км.

Повітряний простір розміром 47х75 км.

Площа території 6900га.

Площа акваторії 140км2.

Висоти бойового застосування АЗУ в бойовому спорядженні: 0…4850м.

Перевищення сухопутної ділянки над рівнем моря +48м.

Магнітне схилення +5º.

Місцевість в районі відділу "Чауда" рівнинна, південна частина території пронизана ярами глибиною до 15м. Ґрунт глинистий, рослинне покриття характерне для степів та напівпустель.

Максимальна глибина моря в південній частині морської ділянки відділу "Чауда" 31,5…32м, глибина в центрі 20…21м.

Дно в північній та північно – східній частині морської ділянки вздовж узбережжя до глибини 5м – пісок, в східній частині від 5м до 10м – каміння, пісок, бита ракушка та мулистий пісок. В західній частині, починаючи з глибин 10м і далі до 20м, переважно мул, а в центральній та східній частинах до глибин 30м – мул, ракушка, пісок.

В західній частині морської ділянки на глибинах 19м та 19,8м знаходяться два затоплені судна. В північній частині біля узбережжя – два притоплені судна з частинами корпусів над водою.

 

Метеорологічні особливості: середньорічна температура +11,5ºС; мінімальна температура за час спостережень –25,4ºС; максимальна температура за час спостережень +37,7ºС; середньорічна кількість опадів 392мм; середньорічна швидкість вітру 5,1 м/с; середня кількість днів за рік з хуртовинами – 5; максимальна кількість днів з грозами – 20. Кількість ясних днів – 193 на рік.

Для виконання польотів метеорологічні умови по складності можна поділити на два сезони: весняно-літній та осінньо-зимовий. Найбільш складні метеоумови спостерігаються в осінньо-зимовий період.

СМУ в весняно-літній період (найбільша кількість днів) спостерігаються в березні місяці; складаються із зниження нижньої границі хмарності, погіршення видимості, опади, штормові вітри та різкі перепади температури повітря.

Небезпечними явищами погоди в весняно-літні місяці є потужно-купчаста та купчасто-дощова хмарність, гроза, град, обмерзання та бовтанка.

Грозова діяльність найбільш частіше відмічається в липні місяці в часи максимального прогріву.

Найбільш сприятливими умовами для виконання завдань в березні-квітні є денні часи, а з травня по серпень - любий час доби, за виключенням часу з умовами, які сприяють розвитку потужно-купчастої та купчасто-дощової хмарності з грозовою діяльністю.

Вересень є перехідним місяцем від літа до осені і обумовлюється, в основному, ПМУ. Знижується грозова діяльність, яка характерна для весняно-літнього періоду, але у зв’язку з фізико-географічними особливостями (близькість Чорного та Азовського морів) відсутні умови для створення низької хмарності шаруватих форм, погіршення видимості та інших умов, які характерні для осінньо-зимового періоду. Польоти авіації в цьому місяці можна проводити цілодобово.

Найбільш складні метеоумови спостерігаються в осінньо-зимовий період з жовтня по лютий, а також в березні. Для цього періоду характерні низька хмарність, значне погіршення видимості, опади, ожеледь, обмерзання та бовтанка, штормові вітри, хуртовини, налипання снігу, різкі коливання температури повітря, тумани.

Найбільша кількість днів з СМУ приходить на період з листопада по лютий.

Найбільш сприятливими для польотів авіації в осінньо-зимовий період є денні часи, коли частіше спостерігається підвищення хмарності та покращення видимості.

Характеристика погодних умов:

Зима (грудень-лютий) – м'яка, з частими відлигами та ожеледицею. Морози невеликі: -3°…-8° С. Мінімальна зафіксована температура зимою – -25,4°С, максимальна +15°С. Сніговий покрив сходить через декілька днів з настанням відлиги. Ґрунт практично не промерзає.

Весна (березень-травень) - тепла. Нічні заморозки тримаються до середини березня. Опадів випадає мало, переважно у вигляді мрячних дощів. Вранці, практично до середини травня спостерігаються тумани та осередки низької хмарності шаруватих форм.

Літо (червень-серпень) - тепле, з великою кількістю сонячних днів. Звичайні щоденні температури +27…+30°С. Абсолютний максимум в цей період зафіксовано +39,6°С. Опади випадають у вигляді короткочасних злив з потужних купчасто-дощових хмар, часто з грозами, градом та шквалами. В останній час було зафіксовано утворення смерчів в прибережній морській зоні.

Осінь (вересень-листопад) - в перші два місяці тепла і суха, в листопаді холодна і дощова. З середини листопада починається різке похолодання та дощі затяжного характеру, які викликають бездоріжжя.

Період косовиць – червень-липень, дозволяється випас худоби на протязі року. Польоти птахів до висоти 600м, окремі зграї – до 2000м, а у період міграції спостерігається вздовж узбережжя велика їх кількість. Дороги, що зв'язують спостережні пункти і мішені, ґрунтові, у період дощів важко прохідні, але обмежень на використання відділу полігона немає. Район відділу полігона характеризується жарким літом, прохолодною зимою без стійкого періоду з мінусовими температурами.

Державний кордон проходить на північний схід від границі полігона на відстані 25км і більше, прикордонна смуга з особливим режимом використання повітряного простору по північно-східній частині границі полігона. Територіальні води займають смугу 12 морських міль.

На відстані 27км від ПУ відділу "Чауда" в м.Феодосія знаходяться морський порт "Феодосія", залізничні станції "Феодосія", "Айвазовська", нафтобаза. На північний захід від ПУ "Чауда" на відстані 13км проходить автодорога "Феодосія – Керч", в 15км – ЛЕП "Феодосія – Керч", в 20км – залізнична ділянка "Владиславівка – Керч"

 

Державний кордон проходить в 50км на схід від меж відділу. Прикордонна смуга з особливим режимом використання повітряного простору проходить в 25км від границі відділу вздовж державного кордону.

На випадок вимушеної посадки можливе використання ГЗПС, що, розташована на сухопутній ділянці відділу "Чауда" розміром 2500х80м, яка знаходиться в азимуті 90° від ПУ відділу"Чауда" на відстані 3км. Магнітні курси посадки 16° та 196°. Вертольоти можуть використовувати всю площу відділу.






Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 377 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Большинство людей упускают появившуюся возможность, потому что она бывает одета в комбинезон и с виду напоминает работу © Томас Эдисон
==> читать все изречения...

2512 - | 2180 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.