Оформлення курсової роботи починається з титульного аркуша (додаток А). Зовнішнє оформлення курсової роботи має бути охайним. На наступній сторінці після титульного листа наводиться зміст роботи. В ньому вказуються номери сторінок, на яких починається викладення того або іншого розділу і підрозділу курсової роботи.
Матеріал курсової роботи доцільно наводити в наступній послідовності:
1. Титульний аркуш.
2. Зміст.
3. Вступ.
4. Основна частина (1, 2,3 розділи з параграфами).
5. Заключення.
6. Список використаної літератури.
7. Додатки.
Робота повинна бути написана розбірливо на окремих листах білого паперу стандартної форми (формат А4). Текст пишеться з одного боку листа. Приблизний обсяг курсової роботи повинен складати 30 – 35 стандартних сторінок тексту, в тому числі: вступ – 1-2 сторінки; основна (спеціальна частина) – до 25-27 сторінок; заключення – 1-2 сторінки; перелік використаної літератури – до 15-20 назв літературних джерел. Сторінки з переліком використаної літератури до складу курсової роботи не входять.
Робота може виконуватися на комп’ютері. Розмір шрифту 14, інтервал 1,5.
Нумерація сторінок проставляється арабськими цифрами у правому верхньому куті. На кожній сторінці повинно бути 28-29 рядків і наступні поля: ліворуч – 3 см., зверху і знизу – 2 см, праворуч 1 см. Виконана курсова робота повинна бути зброшурована.
Текстова частина курсової роботи супроводжується цифровими матеріалами у вигляді таблиць. Якщо таблиця взята з будь-якого літературного джерела, то в кінці заголовку вказується джерело. Всі таблиці і схеми повинні бути пронумеровані і мати чітку назву. Слово „Таблиця” і її номер (без знаку №) поміщається у верхньому правому куті вище заголовку. Розмір шрифту у таблицях 12. Скорочення в таблиці повинні бути зрозумілими тому, хто їх читає. При виконанні натуральних показників треба наводити їхню одиницю виміру. В текстовій частині скорочення допускаються тільки дозволені стандартами. Додатки слід нумерувати в послідовності використання їх даних в курсовій роботі. Весь текст, за винятком необхідних цитат, викладається стисло, простою і ясною мовою. Цитати повинні бути пов’язані з запропонованим текстом і є доказом або підтвердженням матеріалу, що висвітлюється. Текст, що цитується повинен точно відтворювати зміст першоджерела. Такий текст ставлять в лапки і супроводжують посиланнями на джерело.
Усі посилання на джерела інформації, в тому числі і на цитати, нумеруються порядковим номером наведеного джерела в списку використаної літератури, наприклад: [7, с. 26], тобто літературне джерело в списку значиться під номером 7 і дана цитата переписана зі сторінки 26.
В кінці курсової роботи наводиться список використаних джерел. За кожним джерелом вказується автор, повна назва джерела, видавництво, рік видання, кількість сторінок.
Список використаної літератури наводиться у порядку посилання в тексті (найбільш зручний), або в алфавітній послідовності.
Після списку використаної літератури проставляється дата виконання курсової роботи і підпис студента.
Виконання курсової роботи передбачає розв’язання задачі з дисципліни «Фінанси, гроші та кредит». Варіант задачі обирається за сумою трьох останніх цифр номеру залікової книжки.
Перед поданням курсової роботи на кафедру для перевірки її необхідно ще раз уважно прочитати, виправити усі граматичні помилки, неточні формулювання, описки, уточнити наявність усіх додатків.
Захист курсової роботи
Курсова робота має бути виконана та представлена на кафедру не пізніше ніж за місяць до початку екзаменаційної сесії. Курсові роботи реєструються на кафедрі в спеціальній книзі, де вказується дата подання курсової роботи, передачі її для перевірки і повернення викладачем, дата захисту і оцінка.
Курсові роботи, виконані у відповідності до вимог даних методичних вказівок, допускаються до захисту, про що вказується в рецензії викладача. Курсові роботи, що не відповідають вимогам, повертаються на доопрацювання. Перероблений текст разом з первісною рецензією студент надає на повторне рецензування тому ж викладачу.
При підготовці до захисту курсової роботи особлива увага приділяється вивченню тих питань, на недостатність висвітлення яких вказано в рецензії. При доопрацюванні курсової роботи і підготовці до захисту студент усуває відзначені недоліки і доповнює текст курсової роботи.
Захист курсової роботи проводиться після того, як викладач відрецензував та повернув роботу студенту для ознайомлення із зауваженнями.
В результаті захисту виставляється оцінка у відомість, залікову книжку і на обкладинці курсової роботи. Захищена курсова робота залишається на кафедрі для зберігання. Кращі за змістом і оформленням курсові роботи можуть бути подані на конкурс студентських робіт. Матеріал курсової роботи служить основою доповідей на наукових конференціях і семінарах. Кращі роботи можуть бути подані на міжвузівські конкурси наукових студентських робіт.
Перелік теМ