Для водяного охолодження масла може поставлятися зварений кожухотрубний теплообмінник типу OWSG/OWRG.
Конструкція
Мастилоохолодник складається з циліндричної обичайки з вставкою зі сталевих труб.
Впускний і випускний штуцери для масла розташовуються в обичайці, тоді як впускний і випускний отвори для води знаходяться в одній з торцевих кришок.
Кришки виготовлені з чавуна. Трубна вставка складається з двох трубних ґрат, до яких приварений ряд труб.
У міжтрубному просторі встановлені направляючі перегородки, що подовжують шлях проходження масла через охолоджувач. Вони змушують текти олія поперек труб, завдяки чому значно поліпшується передача тепла від масла до охолодного воді.
Торцеві кришки охолоджувача сконструйовані так, що відбувається кількаразовий рух води взад-вперед з метою досягнення достатньої швидкості води.
Маслоохолодник типу виготовляється з нержавіючої сталі в двох варіантах - для прісної і морської води. Тип зазначений на номерній табличці маслоохолодника.
Крім того, на торцевих кришках маслоохолодника можуть встановлюватися антикорозійні заглушки. Корозійна стійкість цих двох типів маслоохолодників обумовлена тим, що труби в маслоохолоднику не повинні прогріватися. Тому, їх не можна тримати незакритими.
Для цього необхідно забезпечити наступне:
На стороні подачі води в маслоохолодник не повинно бути повітряних кишень. Тому маслоохолодник повинний мати продувний вентиль без приєднань нагорі кришки. Можна обійтися без такого вентиля, якщо труба для зливу води повернена нагору, так що повітря може виходити разом з водою.
Швидкість води, що проходить через маслоохолодник не повинна бути нижче 1,5 м/с. Така висока швидкість води запобігає також забруднення маслоохолодник.
У маслоохолодниках для прісної води зміст хлориду (Сl¯)у воді не повинне перевищувати 400 ppm.
Якщо в маслоохолодниках для морської води потрібно обробка води хлором, то кількість хлору не повинне перевищувати 0,5 мг Сl2 на літр води протягом 30 хвилин один раз у добу.
Крім того, необхідно зливати воду з маслоохолодника у випадку більш тривалих простоїв (більш 1 -2 тижнів).
Застосування
Маслоохолодник типу OWSG призначений для підключення до системи прісної води, у якій передбачені міри проти корозії і утворення накипі.
Якщо маслоохолодник працює в системі з градирнею, то, відповідно до звичайної практики для градирень, необхідно додавати у воду інгібітори корозії, альгіциди і речовини, що перешкоджають утворенню шумовиння.
Маслоохолодник типу OWRG застосовується там, де якість води незадовільне і непостійне.
Очищення
Забруднення і шумовиння на водяній стороні охолоджувача знижують теплопередачу, а разом з цим і продуктивність охолоджувача.
Тому необхідно регулярно перевіряти і чистити його в залежності від ступеня чистоти охолодної води.
Щоб почистити маслоохолодник OWSG/OWRG, потрібно демонтувати торцеву кришку без приєднувальних патрубків і почистити труби бронзовою щіткою. Внутрішній діаметр труб - 8 мм.
У висновку промити труби чистою водою. Можна також використовувати готові кислотні очисники з інгибіруючою дією, з наступною нейтралізацією. Такі речовини повинні бути призначені для теплообмінників даних типів з неопрацьованими поверхнями сталевих труб. Варто строго виконувати інструкції виготовлювача хімікатів.
МАСТИЛОВІДДІЛЬНИК
Конструкція і спосіб дії
Система масловіддідьника складається, як видно з мал. 1, із двох резервуарів, верхній з який є масловіддідьником. Тут масло відокремлюється від стиснутих пар холодоагенту і направляється вниз, у ємність для масла, що служить масляним баком. Ці два резервуари нероз’ємно з'єднані трубою і не можуть перекриватися по відношенню один до одного.
Пара холодоагенту, що надходить з компресора разом з маслом, пропускається спочатку через попередні віддільники, у яких основна частина масла відокремлюється і зливається в маслобак.
Однак, пара холодоагенту усе ще містить частина дрібних крапель масла, що відокремлюються при проходженні пари холодоагенту через елементи остаточного відділення масла (фільтри тонкого очищення). Відділена масла направляється назад у компресор через окремий трубопровід.
Не залежно від того, поставляється агрегат з одним чи двома запірними клапанами нагнітального трубопроводу, і, отже, з одним чи двома елементами остаточного відділення масла, на агрегаті монтується два поворотних мастилопроводи.
Для регулювання потоку масла через систему повернення масла використовуються дросельні клапани, що набудовуються так, щоб трубопровід був теплим під час роботи агрегату. Рекомендується, однак, щоб дросельні клапани не відкривалися більше чим на 4 повороти. До того ж, в оглядовому склі повинне спостерігатися невелика кількість пухирців газу.
Як згадувалося раніш, мастило агрегату збирається в масляному баці. Рівень масла в масляному баці повинний бути завжди видний в оглядовому склі, а правильна кількість масла в агрегаті приводиться в таблиці в одному з попередніх розділів даного керівництва.
У масляному баці встановлені два нагрівальних елементи, поз. 30, що повинні включатися, коли агрегат знаходиться в неробочому положенні, і виключатися, коли агрегат запускається. Варто пам'ятати, що необхідно виключати нагрівальні елементи перед зміною масла, коли масло зливається з масляного бака.
Варто також пам'ятати, що при простої агрегату протягом тривалого періоду з виключеними нагрівальними елементами, вони повинні включатися, принаймні, за 8 годин до введення агрегату в дію.
ГРАДИРНЯ VXT-600
Градирня призначена для охолодження оборотної води, яка отепляється в теплообмінних апаратах і компресорах.
Отеплена вода з мастилоохолоджувачів компресорів холодильної станції та охолоджувачів вуглекислотної станції поступає в верхню частину градирні, де вона розпилюється через ряд форсунок. Для кращого охолодження води, яка розбризкується форсунками, внутрішній об'єм градирні заповнений зрошувачем із гофрованих ПХВ - листів, який збільшує час контакту води з повітрям, яке подається з боку чотирма радіальними напірними вентиляторами.
Для зменшення крапельного витоку води під час роботи вентиляторів над форсунками встановлено водоуловлювач спеціального профілю.
Охолодження циркуляційної води проходить за рахунок її часткового випаровування.
Охолоджена вода зливається в два буферні баки ємкістю по 10м 3 кожний.
Технічні характеристики градирні типу VXТ-600
Задані параметри | VXТ-600R |
Максимальна продуктивність | 55.9 л/хв |
Максимальна вхідна температура | 82,0ºС |
Максимальна вихідна температура | 10,0ºС |
Основні параметри | |
Загальна довжина | 5388мм |
Загальна ширина | 3000мм |
Загальна висота | 4944мм |
Загальна вага | 6420кг |
Діаметр поповнення | (1х) ND 250 |
Діаметр зливу | (1х) ND 250 |
Електричні Характеристики | |
Потужність електродвигуна вентилятора | (2х) 30кВТ |
Аеродинамічні характеристики | |
Кількість вентиляторів | 4шт |
Максимальний потік повітря | 52 м/с |
Вентилятори градирні працюють в автоматичному режимі. В залежності від температури води на виході з градирні частотні перетворювачі збільшують або зменшують оберти електродвигунів напірних вентиляторів. Температурний режим роботи градирні програмується залежно від теплового навантаження та зовнішньої температури повітря з метою забезпечення найбільш ефективного її використання.
Вимоги безпеки перед пуском в роботу
1. Провести ретельний огляд стану буферних баків, градирні, запірної арматури.
2. Відкрити засувки на зливі води з градирні в буферні баки.
3. Перевірити стан фільтрів на насосах отепленої та оборотної води.
4. Відкрити подачу технічної води через лічильник та включити насос дозатор і заповнити буферні баки на 300 мм нижче трубопроводу переливу.
5. Відкрити засувки d у 250 на колекторі забору води.
6. Відкрити засувки d у 150 та d у 200 подачі води на верхні форсунки.
7. Після пуску в роботу насоса оборотної води провести контроль запірної арматури та всіх з'єднань.
8. Засувками d у 250 на зливному трубопроводі з градирні відрегулювати рівномірну подачу води на кожний буферний бак.
9. Пуск в роботу вентиляторів градирні виконується в автоматичному режимі.
Вимоги безпеки під час роботи
1. Необхідно контролювати рівень та температуру в буферних баках градирні. Поповнення буферних баків технічною підготовлено водою виконується в автоматичному режимі.
2. Оперативно, в залежності від температури води та тиску приймати рішення про пуск в роботу насосів оборотної води.
3. Не рідше одного разу за зміну оцінювати роботу вентиляторів по величині вібрації градирні і шуму.
4. Один раз на тиждень в неділю, проводити продувку буферних баків до повної очистки води від шламу.
5. Раз у зміну проводити аналіз води в градирні лакмусовою смужкою на наявність аміаку з записом в змінний журнал.
6. При знижені температури повітря нижче 5ºС визвати спеціалістів цеху КВП та А перепрограмувати температурний режим виходу води з градирні на температуру 30 о С.
7. Не допускати намерзання льоду на зрошувачі градирні.
8. Пуск в роботу (зупинка) градирні, дозволяється начальником цеху (особою, що його заміщує).
9. Проведення будь яких робіт в буферних баках дозволяється тільки по наряду допуску. після їх повного звільнення від води, аналізу повітря в середині баків та продувки баків свіжим повітрям спеціальним напірним вентилятором.
10. Необхідно регулярно у зимовий час проводити очищення сходів, площадок градирні та випарних конденсаторів від снігу і льоду (ця робота виконується з письмового дозволу начальника цеху або особи, що його замінює).
Вимоги безпеки під час зупинки
1. Зупинка одного буферного баку або всієї градирні проводиться тільки по письмовому розпорядженні в змінному журналі адміністрації цеху (начальника цеху, майстра).
2. Закрити засувки d у 50 на трубопроводі поповнення буферних баки технічною водою.
3. Закрити засувки d у 250 на зливному колекторі градирні
4. Закрити засувки d у 250 на колекторі забору води в перед насосами.
5. Відкрити засувку d у 50 зливу води з буферних баків, кількість води необхідно відрегулювати так, щоб не допускати переливу зливного каналізаційного колектора.
6. При зливі води з одного з двох буферних баків градирні вести систематичний контроль за рівнем води в іншому працюючому буферному баку. При зниженні рівня води в працюючому буферному баку, ще раз перевірити засувку d у 250 на буферному баку, що зливається (відкрити-закрити декілька разів до повного закриття).
7. Всі операції, що виконуються під час виводу градирні або буферних баків з роботи обов'язково записати в змінний журнал.
Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
1. При виникненні аварійної ситуації необхідно негайно припинити роботу, відключити обладнання від електромережі, вжити заходів щодо евакуації людей з небезпечної зони, поставити до відома майстра, начальника цеху.
2. При пожежі необхідно:
ـ вимкніть устаткування, приливно-витяжну вентиляцію;
ـ організуйте евакуацію людей яким загрожує небезпека;
ـ розпочніть гасіння, використовуючи крани внутрішнього пожежного водопроводу або за допомогою первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників, води та піску).
Не можна гасити працююче електрообладнання водою, пінними вогнегасниками. Електропроводку та працююче електроустаткування гасіть тільки вуглекислотними та порошковими вогнегасниками.
ـ сповістіть по внутрішньому телефону диспетчера, начальника цеху (майстра), старшого зміни.
3. Надайте першу (долікарську) допомогу потерпілому при aвapiї згідно з інструкцією про надання першої допомоги. При необхідності викличте медпрацівника.
Повідомте майстра чи начальника цеху про нещасний випадок.
7.8 ПОВІРООХОЛОДЖУВАЧІ
Загальні положення
Виробничі приміщення пивоварного виробництва охолоджуються за допомогою підвісних аміачних повітроохолоджувачів поверхнею 109 м2.
Режим роботи системи безпосереднього охолодження:
t° кипіння аміаку - мінус 7°С;
t° всмоктування аміаку - мінус 2°С;
Ємність всіх повітроохолоджувачів при 70 % заповнення рідким аміаком складає-3.6. м3.
Кількість аміаку, який циркулює, складає 6000 кг/год.
При експлуатації повинна підтримуватися максимальна щільність аміачної системи, яка забезпечує відсутність витоків аміаку. Для знаходження місця витоку аміаку дозволяється користуватися тільки індикаторним папером.
Запірні вентилі на зливальних трубах із безпосередньої системи охолодження повинні бути запломбовані у відкритому стані.
Запірні вентилі на колонках для реле рівня повинні бути запломбовані у відкритому стані.
В усіх випадках пломбування вентилів і зняття пломб необхідно проводити запис в змінному журналі.
Пломбування запірних вентилів і зняття пломб покладається на начальника цеху або майстра. В крайньому випадку, при їх відсутності, дозволяється старшому зміни.
На регулюючій станції біля кожного регулюючого вентиля повинні бути написи, яке приміщення обслуговує регулюючий вентиль.
Підтяжку болтів у фланцевих з’єднаннях необхідно проводити обережно, попередньо відсмоктавши аміак із пошкодженої ділянки і відключивши цю ділянку від решти аміачної системи.
Вказані операції необхідно проводити в гумових рукавицях та в протигазі КД.
Робота повітроохолоджувачів
Відкрити всмоктуючий запірний вентиль. Переконатися у відсутності витоків аміаку. Відкрити рідинний вентиль. Увімкнути вентилятори. Нормальне заповнення повітроохолоджувачів рідким аміаком - 70 % об’єму. При роботі повітроохолоджувачів 2 рази на зміну контролювати герметичність системи, роботу вентиляторів, наявність снігової шуби. Важливою умовою правильної експлуатації повітроохолоджувача є своєчасна і правильна "відтайка". Суцільне заростання інеєм міжтрубного простору повітроохолоджувача може призвести до виходу з ладу електродвигуна вентилятора.
Проведення "відтайки" повітроохолоджувача гарячою парою аміаку.
При відтайці гаряча пара зі сторони високого тиску подається у повітроохолоджувач. Під час "відтайки" тиск у повітроохолоджувачі не повинен перевищувати 10 кгс/см2. Тиск контролюється манометром. У випадку підняття тиску більше 10 кгс/см2 терміново закрити вентиль подачі гарячої пари у повітроохолоджувач.
Перед "відтайкою" повітроохолоджувача необхідно звільнити його від рідкого аміаку та масла. Аміак зливається в циркуляційний ресивер, масло випустити у маслозбірник.
В процесі "відтайки" рівень в циркуляційному ресивері може різко вирости, тому особливу увагу потрібно звернути на рівень рідкого аміаку в циркуляційному ресивері, заповнення якого не повинно перебільшувати 30 %.
7.9 АВТОМАТИЧНИЙ ПОВІТРОВІДДІЛЮВАЧ „ГРАССО ”
Призначення
Автоматичний повітровідділювач фірми „Грассо” змонтовано на високій стороні холодильної установки для випуску газів, що не конденсуються, які накопичуються в процесі експлуатації в верхній частині конденсаторів та лінійних ресиверів.
Газ, що не конденсується, зменшує ККД холодильної установки, збільшується Рконд., за рахунок зменшення корисної площі конденсатора, зростають витрати електроенергії на виробниство холоду та експлуатаційні витрати.
Повітровідділювач являє собою герметичний холодильний агрегат, який заправлений холодильним агентом R404A в кількості 500г.
Конденсатор данного агрегата повітряний, обдувається вентилятором, максимальна температура навколишнього середовища +45 С.
Випарник даного агрегата є спеціальним теплообмінним апаратом, в який з конденсаторів і ресиверів з верхньої частини по спеціальному трубопроводу, змонтованому з ухилом в сторону конденсаторів та лінійних ресиверів поступають гази, що не конденсуються разом з газом аміаку.
Робота холодильного агрегата повітроохолоджувача повністю автоматизована.
У випарнику автоматиного повітровідділювача аміак конденсується і по трубопроводу зливається в лінійні ресивери, а газ, що не сконденсувався випускається в спеціальну посудину з водою.
8. ОБРОБКА І ПІДГОТОВКА ВОДИ
Випарникові охолоджуючі пристрої працюють по принципу випаровування частини циркулюючої води. При випаровуванні води тверді речовини, які знаходяться в воді, остаються в системі. Концентрація цих твердих речовин швидко росте і може досягнути недопустимого рівня. Крім того в систему заносяться інорідні речовини з повітря і біологічні приміси. В випадку, коли рівень інорідних речовин перевищує допустимий, це може викликати корозію, появу накипу і шламу, а також біологічне забруднення,які понижують ефективність теплообміну і збільшують витрати, пов’язані з технічним обслуговуванням.
Принцип роботи установки стабілізаційної підготовки води.
Вода з водопроводу насосами-підвищувачами тиску подається на Na-катіоновий фільтр. Всього в установці присутні два Na-катіонових фільтри, коли один з них відпрацьовує свій час, вода насосами подається на інший фільтр, а на відпрацьований - подається сіль з соляного баку для відновлення його роботи. Цей процес відбувається циклічно. Після помягчення води в фільтрах в неї автоматично додається інгібітор і ця підготовлена вода іде на підживлення градирні і конденсаторів.
Установка для змягчення води типу:SFH 2002/CSD
Контроль: Управляється за допомогою лічильника (вимірювача витрати)
Установка складається:
2 Фільтруючі ємкості з 5-ти циклічними вентилями
Фільтруючі ємкості виготовлені з мало вуглецевої сталі типу S325-JRG2, покриті поліетиленовою плівкою
2 комплекта іонобмінних речовин (матеріалів)
2 ємкості для розсолу, повний комплект
1 панель управління, типу CSD
1 трансформатор, 230/12V AC
1 випарниковий комплект типу Durognost
Робочі параметри:
Постійна витрата води 26
При розрахунковій втраті тиску 0.8 бар
При жорсткості води, яка подається GH
Залишкова жорсткість макс. GH
Максимальне навантаження 520 л/хв.
При розрахунковій втраті тиску 1.1 бар
Поглинання солі на 1 змягченної води 449 г NaCl2
Необхідна витрата при зливі мінімум 62 л/хв.
Робочий тиск 2-6 бар
Температура води макс.
Підключення, необхідна напруга 230 V AC
Система автоматичного додавання інгібіторів
Система подачі дозованої кількості інгібіторних хімічних речовин для обробки води. Система працює автоматично, у відповідності з об’ємом води, яка подається в конденсатор. Витрата води вимірюється імпульсним водяним витратоміром, який встановлений на подачі свіжої води в конденсатор.
1 Дозаторний насос для вприскування хімічних речовин для обробки води. Марка інгібіторів Albaphos, тип насоса – мембранний чи аналог.
Потужність: 0-8 л/год
Тиск 5 бар
Використання інгібітора 2 г/ змягченої води
1 бак для хімічних речовин
Об’єм: 200 літрів
Система автоматичного зливу води для двох конденсаторів
Система основана на використання обладнання для вимірювання електропровідності води і дозволяє мінімізувати злив води і досягнути економічної витрати.
Система розроблена для двох конденсаторів і складається з:
2 цифрових вимірювальних прибора для вимірювання провідності, типу CD-B чи подібні
Діапазон вимірювання 0-20.000 µS/cm
2 пневматичні вентилі для установки на лінії зливу води.
4 запірних вентилі для відсічення автоматичних вентилів
2 датчики з вентилем для байпасного підключення датчика
Антикорозійний інгібітор типу ALBAPHOS.
Інгібітор типу ALBAPHOS, 50 кг, для захисту від корозії і зменшення жорсткості, подача буде регулюватися насосом-дозатором. Інгібітор поставляється для роботи приблизно протяном 1000 робочих годин двох конденсаторів.
Біоцидні хімічні речовини
Біоцид типу Bio-Tec B 320, 30 кг, для попередження росту і розмноження бактерій, буде додаватись в воду вручну кожний другий тиждень.
Використання 100-200 мл на об’єму води в системі, буде додаватись кожний четвертий день.
9. ВУГЛЕКИСЛОТНА СТАНЦІЯ
Технічні дані:
Установка №1 - 660кг/час (400м3/ч.)
Укомплектована:
Газовими компресорами: TZW-70 з ел. двигунами N-37кВт. Продуктивністю: 350кг/час (3,3м3/хв.) - 2шт.
Холодильна установка укомплектована:
Кожухотрубним випарником: Об’єм кожуха-772л. Об’єм труб-360л.
Компресор аміачний: SМС 106L ел. дв. - N-37кВт.
Продуктивність: 424м3/ч. при - 1500 об/хв.
Кожухотрубний конденсатор: NК 273/4000-4W
Об’єм кожуха-600л. Об’єм труб-59л.
Установка № 2 - 1000кг/час (620м3/ч.)
Укомплектована:
Газовими компресорами: TZW-70 з ел. дв. N-55кВт.
Продуктивністю: 550кг/час (5,2м3/хв.) - 2шт.
Холодильна установка укомплектована:
Кожухотрубним випарником: СЕ 00044
Об’єм кожуха-772 л. Об’єм труб 360 л.
Компресор аміачний: SAB-128NF ел. дв.-N-55кВт.
при 2950 об/хв.
Продуктивність: 454м3/ч.
Кожухотрубний конденсатор: FNF DAC 0330-02
Об’єм кожуха-880 л. Об’єм труб-72 л.
Принцип роботи.
Вихідний газ (СО2 з апаратів бродіння) подається в установки. Перед входом в установки спеціальний датчик перевіряє вміст піни, і при її наявності, газ направляється в атмосферу.
Газ без піни у водяному промивачі з насосом очищується від водорозчинних речовин. Очистка проводиться пристроєм з форсунками. Для запобігання утворення мікроорганізмів в промивачі нема ніяких насадок.
В КМnО4 – промивачі газ очищується від з'єднань сіркою.
Між промивачем і компресорами очищений газ поступає в газовий балон. Балон служить в якості накопичувальної і зрівнювальної ємкості при нерівномірній подачі газу. Таким чином у вхідному трубопроводі підтримується постійний надлишковий тиск (біля 2 мВар).За допомогою датчика рівня газового балона установка автоматично вмикається і вимикається.
Захист від вакууму та надлишкового тиску захищає балони від пошкоджень. СО2-газ компресорами сухого ходу стискається, охолоджується, звільняється від конденсату у вологовіддільнику з автоматичним відводом конденсата.
Сушка здійснюється при точці роси нижчій температури зрідження стисненого газу. Сушки складаються з двох апаратів, які поперемінно в автоматичному режимі завантажуються або регенеруються.
Спеціальний кремнієвий гель, який використовується як поглинач вологи, має здатність абсорбувати не тільки вологу, але й інші побічні продукти бродіння.
Для видалення ароматичних речовин стиснений і осушений СО2 проходить через очищувач з активованим вугіллям. Як і при осушці, два поперемінно діючих апарати забезпечують безперервний режим роботи з регенерацією активованого вугілля.
Далі підключений фільтр тонкої очистки видаляє частинки перед зрідженням СО2.
Зрідження здійснюється в теплообміннику при температурі біля мінус 29º С. Гази, які не конденсуються (О2, N2 і т.д.) видаляються з системи через спеціальний клапан. Зріджений СО2 зливається в ізольовану накопичувальну ємність і зберігається там до використання.
Для зрідження СО2 необхідний холод виробляється холодильною установкою, яка працює автоматично. Вона вмикається і вимикається в залежності від тиску в накопичувальній ємності і в конденсаторі.
Піноуловлювач
Принцип дії
СО2- газ, який поступає з ємностей бродіння перед входом в піноуловлювач газу контролюється електродом. При вході СО2-газу з піною відкривається магнітний вентиль і через форсунку в піноуловлювач газу подається вода. Далі вода разом з піною через сифон направляється в каналізацію. Якщо піна підіймається до вихідного штуцера піноуловлювача, тоді клапан переключається таким чином, щоб піна могла виходити в атмосферу. Після деблокування електрода виходу (в СО2-газі нема піни) закривається магнітний вентиль.
При кожному запуску СО2-компресора відкривається магнітний вентиль для наповнення піноуловлювача свіжою водою.
Клапан для піни
У нормальному режимі роботи клапан відкритий в сторону газового балона і закритий боковий вихід. При припиненні подачі електроструму клапан направляє газ в атмосферу (вихід в установку закрито).