Теми та зміст
курсових робіт з дисципліни "МАРКЕТИНГ"
Для студентів ОКР «бакалавр» напряму підготовки
6.030601 «Менеджмент» та 6.030507 - « Маркетинг»
(денної форми навчання)
Курсова робота з дисципліни маркетинг виконується на одну тему, на тему:
«Дослідження та аналіз зовнішнього і внутрішнього маркетингового середовища, сегментація покупців продуктів харчування, їх вподобань, потреб та попиту, проведення маркетингових досліджень існуючого стану і перспектив щодо більш ефективного використання складових комплексу маркетингу (товарної політики, цінової політики, політики ФОПСТИЗ-у продукції, логістичної політики та системи розподілу, збутової політики) ТМ - виробників продуктів харчування, бенчмаркингу їх конкурентів та розробка пропозицій щодо вдосконалення маркетингової діяльності цих виробників на ринку продовольчої продукції»,
але на 10-ть підтем:
підтема № 1: «Характеристика зовнішнього маркетингового середовища та огляд кон`юнктури ринку продуктів харчування України (м. Житомира)».
підтема № 2: «Характеристика (сегментація) покупців продуктів харчування, їх вподобань, потреб та попиту в продовольчих магазинах України (м. Житомира).
підтема № 3: «Характеристика внутрішнього маркетингового середовища, інтер’єру, мерчандайзингу, супутніх послуг в продовольчих магазинах України (м. Житомира)».
підтема № 4: «Аналіз товарної політики торгових марок виробників продуктів харчування в продовольчих магазинах та на ринках м. Житомира (брендування, сторчек продукції цих торгових марок) та бенчмаркинг товарної політики конкурентів».
підтема № 5: «Аналіз цінової політики торгових марок виробників продуктів харчування в продовольчих магазинах та на ринках м. Житомира (цінове позиціонування продукції цих торгових марок) та бенчмаркинг цінової політики конкурентів».
підтема № 6: «Аналіз рекламної політики, зв`язків з громадськістю щодо формування попиту на продукцію торгових марок виробників продуктів харчування в продовольчих магазинах та на ринках м. Житомира та бенчмаркинг заходів ФОП-у конкурентів».
підтема № 7: «Аналіз існуючих заходів стимулювання збуту (прямого продажу) продукції торгових марок виробників продуктів харчування в продовольчих магазинах та на ринках м. Житомира та бенчмаркинг заходів СТИЗ-у конкурентів».
підтема № 8: «Аналіз логістичної політики, політики розподілу продукції торгових марок виробників продуктів харчування в продовольчих магазинах і на ринках м. Житомира та бенчмаркингові дослідження конкурентів».
підтема № 9: «Аналіз мерчандайзингу і продажу продукції торгових марок виробників продуктів харчування в продовольчих магазинах і на ринках м. Житомира та бенчмаркингові дослідження конкурентів».
підтема № 10: «Аналіз рекламної політики, існуючих заходів стимулювання збуту продукції торгових марок виробників продуктів харчування в продовольчих магазинах та на ринках м. Житомира (реклама, зв`язки з громадськістю, заходи стимулювання збуту, прямий продаж) та бенчмаркинг заходів ФОПСТИЗу конкурентів».
ТЕМА І, підтема № 1: «Характеристика зовнішнього маркетингового середовища та огляд кон`юнктури ринку продуктів харчування України (м. Житомира)».
Вступ
РОЗДІЛ Іа. Розкрити теоретичні аспекти зовнішнього маркетингового середовища та огляду кон`юнктури ринку продуктів харчування в теоретичних виданнях.
РОЗДІЛ Іб. На підставі аналізу матеріалів в спеціалізованих і галузевих журналах, мережі Інтернет дати характеристику зовнішнього маркетингового середовища та огляд кон`юнктури ринку м`яса птиці в розрізі ТМ – виробників цієї продукції в Україні і в продовольчих магазинах та на ринках м. Житомира.
РОЗДІЛ ІІ. На підставі власних спостережень в продовольчих магазинах та на ринках м. Житомира здійснити сегментацію покупців м`яса птиці, їх вподобань, потреб та попиту.
РОЗДІЛ ІІІ. Дати характеристику внутрішнього маркетингового середовища, інтер`єру, мерчандайзингу, супутніх послуг ТМ – виробників м`яса птиці в продовольчих магазинах та на ринках м. Житомира.
РОЗДІЛ ІY. Існуючий стан комплексу маркетингу торгових марок виробників продуктів харчування в продовольчих магазинах та на ринках України (м. Житомира):
4а. Аналіз товарної політики ТМ – виробників м`яса птиці в продовольчих магазинах та на ринках м. Житомира (брендування, сторчек продукції цих торгових марок) та бенчмаркинг товарної політики конкурентів.
4б. Аналіз цінової політики ТМ – виробників м`яса птиці в продовольчих магазинах та на ринках м. Житомира (цінове позиціонування продукції цих торгових марок) та бенчмаркинг цінової політики конкурентів.
4в. Аналіз рекламної політики, існуючих заходів стимулювання збуту продукції ТМ – виробників м`яса птиці в продовольчих магазинах та на ринках м. Житомира (реклама, зв`язки з громадськістю, заходи стимулювання збуту, прямий продаж) та бенчмаркинг заходів ФОПСТИЗ-у конкурентів.
4г. Аналіз логістичної політики, політики розподілу ТМ – виробників м`яса птиці та продажу їх продукції в продовольчих магазинах і на ринках м. Житомира, бенчмаркингові дослідження конкурентів.
РОЗДІЛ V. Проведення маркетингових досліджень методами опитування та спостереження по ТМ – виробниках м`яса птиці в продовольчих магазинах та на ринках м. Житомира (Розробка анкети, проведення анкетування та спостереження. Розробка електронної таблиці, розрахункових таблиць, проведення аналізу закритих і відкритих питань. Відображення результатів в підсумковій (зведенній) анкеті. Проведення моніторингу якості роботи продавців по програмі „Таємний покупець”).
РОЗДІЛ VI. На підставі аналізу існуючого стану, проведених маркетингових досліджень, бенчмаркингу політики конкурентів, матеріалів передового досвіду з спеціалізованих і галузевих журналів, інтернету розробити пропозиції щодо більш ґрунтовного дослідження впливу зовнішнього і внутрішнього маркетингового середовища на виробництво, переробку і реалізацію м`яса птиці; сегментування покупців та співпраці з цільовою аудиторією; поліпшення комплексу маркетингу ТМ – виробників м`яса птиці (Системно в порівнянні про існуючий стан та пропозиції з детальним обґрунтуванням):
6а. розробити пропозиції щодо вдосконалення товарної політики ТМ – виробників м`яса птиці в плані просування і реалізації їх продукції в продовольчих магазинах та на ринках м. Житомира.
6б. розробити пропозиції щодо вдосконалення цінової політики ТМ – виробників м`яса птиці в плані більш ефективної реалізації їх продукції в продовольчих магазинах та на ринках м. Житомира.
6в. розробити пропозиції щодо вдосконалення рекламної політики, зв`язків з громадськістю в плані більш ефективного їх впливу щодо формування попиту на продукцію ТМ – виробників м`яса птиці в продовольчих магазинах та на ринках м. Житомира.
6г. розробити пропозиції щодо вдосконалення існуючих заходів стимулювання збуту продукції ТМ – виробників м`яса птиці, (прямого їх продажу) в плані більш ефективного їх впливу на стимулювання збуту цієї продукції в продовольчих магазинах та на ринках м. Житомира.
6д. розробити пропозиції щодо вдосконалення існуючої логістичної політики, політики розподілу продукції ТМ – виробників м`яса птиці, в плані побудови більш ефективної логістичної системи та системи товароруху їх продукції від виробників до споживачів цієї продукції в продовольчих магазинах та на ринках м. Житомира.
6е. розробити пропозиції щодо вдосконалення існуючої збутової політики, політики мерчандайзингу продукції ТМ – виробників м`яса птиці, в плані побудови більш ефективної системи планового продажу продавцями та спонтанної купівлі споживачами цієї продукції в продовольчих магазинах та на ринках м. Житомира.
Посилання на використані літературні джерела, матеріали спеціалізованих (галузевих) журналів, Інтернету.
Висновки і пропозиції
Додатки
ТЕМА І, підтема № 2: «Характеристика (сегментація) покупців продуктів харчування, їх вподобань, потреб та попиту в продовольчих магазинах України (м. Житомира).
Вступ
РОЗДІЛ І. Дати характеристику зовнішнього маркетингового середовища та огляд кон`юнктури ринку м`яса птиці в розрізі ТМ – виробників цієї в Україні і в продовольчих магазинах та на ринках м. Житомира.