Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


для близьких чи родичів осіб, які зникли (або загинули) під час подій на Майдані Незалежності з 17.02.2014 по теперішній час




ПАМ’ЯТКА

Якщо хтось із близьких Вам людей, що перебувають на Майдані Незалежності протягом доби не виходять на зв'язок, але якщо є дані, що тіло такої людини може перебувати у морзі, пропонується наступний алгоритм дій:

Звернутися до найближчого до Вас відділення міліції із заявою про зникнення людини (додаток 1) або з заявою про вчинення злочину (додаток 2). Заява або або повідомлення про зникнення людини подається якщо відсутня підозра у загибелі цієї особи і приймається міліцією у день звернення громадян, незалежно від місця зникнення людини. Вам необхідно надати більше інформації про зниклу особу, а саме: зовнішній опис; наявність шрамів, татуювань, інших особливих прикмет; опис одягу; наявність мобільного телефону, автотранспорту, тощо. Візьміть із собою фотокартку зниклої людини.

Інформацію про зникнення людини впродовж доби розміщують в інформаційно-пошуковій системі.

До відома: оперативно-довідковий відділу розшуку безвісти зниклих громадян УКР ГУМВС України в м. Києві: (044) 271-97-55, 271-97-57, 271-91-48

2. Працівник міліції не має права відмовити Вам у прийнятті заяви, оскільки:

2.1. у разі подання заяви про зникнення людини:

Згідно з п. 9 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про міліцію» міліція відповідно до своїх завдань зобов'язана розшукувати осіб у випадках, передбачених законодавством та міжнародними договорами України.

У відповідності до ч. 2 ст. 10 Закону України «Про міліцію» працівник міліції на території України незалежно від посади, яку він займає, місцезнаходження і часу в разі звернення до нього громадян або службових осіб з заявою чи повідомленням про події, які загрожують особистій чи громадській безпеці, або у разі безпосереднього виявлення таких зобов'язаний вжити заходів до попередження і припинення правопорушень, рятування людей, подання допомоги особам, які її потребують, встановлення і затримання осіб, які вчинили правопорушення, охорони місця події і повідомити про це в найближчий підрозділ міліції.

2.2. У випадку подання заяви про злочин:

Згідно з п. 2.1. Інструкції про порядок ведення єдиного обліку в органах і підрозділах внутрішніх справ України заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 19.11.2012 N 1050 (далі-Інструкція) прийняття заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, незалежно від місця і часу їх учинення, повноти отриманих даних, особистості заявника, здійснюється цілодобово негайно тим органом внутрішніх справ, до якого надійшла заява чи повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, або самостійне виявлення слідчим або іншою службовою особою органу внутрішніх справ з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення. Такі дії проводяться уповноваженими працівниками чергових частин.

При особистому зверненні заявника до органу внутрішніх справ, який обслуговує обласні центри та інші міста з територіальним поділом, із заявою чи повідомленням про вчинене кримінальне правопорушення та інші події цілодобово оформляються протоколи усних заяв оперативним черговим або іншою службовою особою в кімнаті для приймання громадян і відразу реєструються в журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події.

Таким чином, Ви повинні звернутися, а працівник міліції зобов’язаний прийняти і зареєструвати Вашу заяву про зникнення людини або з заявою про вчинення злочину. Наголошуємо, що без відповідної заяви до міліції Вас не буде допущено до впізнання трупа і відповідно не буде надано дозвіл забрати тіло.

Якщо Ви особисто звернулися до органу внутрішніх справ з заявою при вчинення злочину, черговий зобов’язаний оформити і видати Вам талон-повідомлення.

Відповідно до ст. 214 Кримінального процесуального кодексу України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення … зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов'язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.

Подальші дії щодо допуску до тіла особи для впізнання координуються зі слідчим.

Допуск родичів та інших осіб до трупосховища моргу і до кімнати, де проводиться туалет та одягання трупа, крім випадків, коли представнику правоохоронних органів з означеними особами потрібно провести слідчі дії, забороняється. У випадку, коли є відповідний дозвіл, до трупосховища можуть допускатися особи для проведення пізнавання трупа, особа якого не встановлена, або його одягу, без представника органу дізнання чи слідства. Ці дії повинні проводитись обов'язково у супроводі співробітників моргу.

У разі безсумнівного пізнання трупа відомості про нього вносять до реєстраційних журналів. Підставою для офіційного визначення особи такого трупа може бути лише "Акт пізнавання", який складається представником органів дізнання чи слідства.

У всіх випадках насильницької смерті трупи з моргу видаються обов'язково за наявністю письмового дозволу правоохоронних органів.

 


 

__________________________________

__________________________________

__________________________________

__________________________________

(вказується назва та адреса відділу міліції)

__________________________________

__________________________________

__________________________________

__________________________________

(вказується ПІБ, адреса та контакти заявника)

Заява

Про вчинення злочину

Зазначеним повідомляю про скоєння злочину, передбаченого ст. 115 Кримінального кодексу України.

Іванов Іван Іванович (вказати ПІБ, дату народження та інші відомі дані особи, щодо якої є підозра про загибель) з ___.___.________ (вказати дату, з якої особа знаходиться в епіцентрі подій) перебуває на Майдані Незалежності, де відбувається протистояння мітингувальників і працівників правоохоронних органів. Протягом всього часу перебування Іванов І.І. постійно виходив на зв'язок, інформував про себе, доповідав про те, що він є живим. З __.__._____ (вказати дату, з якої втрачено зв'язок з особою) Іванов І.І. перестав телефонувати, будь-який зв'язок з ним втрачено.

Із телевипусків новин дізнався(лася) про масові поранення і вбивства людей з 17.02.2014 по теперішній час, під час одного із випусків новин впізнав(ла) серед загиблих Іванова Івана Івановича.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 60, 214 Кримінального процесуального кодексу України,

п р о ш у:

1. внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування кримінального правопорушення, вчиненого в період часу з 17.02.2014 по теперішній час за ознаками злочину, передбаченого ст. 115 Кримінального кодексу України

2. видати документ, що підтверджує прийняття і реєстрацію даної заяви.

До відома: Про кримінальну відповідальність у відповідності до ст. 383 КК України за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину – мені відомо.

___.___.______ (підпис) ПІБ

 

 

Примітка:

- якщо є інші дані, які вказують на загибель людини під час подій (показання очевидців, інша інформація від ЗМІ, інформація із звітів, із соціальних мереж тощо) доцільно її також вказати в заяві

- до заяви доцільно також подати фото особи

 

 


__________________________________

__________________________________

__________________________________

__________________________________

(вказується назва та адреса відділу міліції)

__________________________________

__________________________________

__________________________________

__________________________________

(вказується ПІБ, адреса та контакти заявника)

 

Заява про зникнення особи

Зазначеним повідомляю про зникнення особи. Іванов Іван Іванович (вказати ПІБ, дату народження та інші відомі дані зниклої особи з ___.___.________ (вказати дату, з якої особа знаходиться в епіцентрі подій) перебуває на Майдані Незалежності, де відбувається протистояння мітингувальників і працівників правоохоронних органів. Протягом всього часу перебування Іванов І.І. постійно виходив на зв'язок, інформував про себе, доповідав про те, що він є живим. З __.__._____ (вказати дату, з якої втрачено зв'язок з особою) Іванов І.І. перестав телефонувати, будь-який зв'язок з ним втрачено. Будь-яка інформація про його місце перебування відсутня.

Враховуючи вищевикладене, на підставі п. 9 ч.1 ст. 10 Закону України «Про міліцію»

п р о ш у:

1. організувати розшук Іванова Івана Івановича (вказати ПІБ, дату народження та інші відомі дані зниклої особи)

2. про результати розгляду даної заяви повідомити заявника.

Додатки: фото особи

 

___.___.______ (підпис) ПІБ

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-09-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 400 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Два самых важных дня в твоей жизни: день, когда ты появился на свет, и день, когда понял, зачем. © Марк Твен
==> читать все изречения...

2216 - | 2044 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.