1. Створіть документ на своєму носії з назвою Прізвище_LR_3.doc. Скопіюйте у нього наступний текст (у рамочці):
Вступ
Фо́бія (від дав.-гр. φόβος — зляк, хворобливий зляк") — ірраціональний, інтенсивний і постійний зляк, виникаючий від певних ситуацій, дій, речей, тварин або людей. Основним симптомом цього розладу є надмірне і необґрунтоване бажання уникнути подразника, що відлякує. Коли фобія виходить з-під контролю, і якщо вона заважає повсякденному життю, то діагностується як особистісний або психічний розлад.
У деяких випадках фобії, навпаки, зумовлюють ірраціональну емоційну реакцію, що супроводжується агресією, та стимулюють спроби раціонального обґрунтування, а також агресивні дії проти об'єктів фобії, як то ксенофобія та ін. Деякі дослідники вважають, що у таких випадках використання терміну «фобія» не є коректним.
Іноді фобії виникають при деяких психічних захворюваннях, неврозах, іноді при перевтомі, після психічного зворушення.
Найрідкісніші людські фобії
Сьогодні нікого вже не здивуєш такими фобіями як зляк висоти (акрофобія), павуків (арахнофобія), замкнутих просторів (клаустрофобія), крові (гемофобія) або публічних виступів (глософобія). Але нажаль список фобій постійно оновлюється і Ви здивуєтесь від того, наскільки різними вони бувають. Деякі з причин через які люди бояться певних речей - цілком логічні й раціональні. Та існує перелік фобій, які можна назвати більш ніж дивними. Ці зляки настільки незвичайні, що їх досить важко сприймати всерйоз. Отже, ми пропонуємо до Вашої уваги ТОП-10 найчудернацькіших фобій XXI століття за версією Центру розвитку особистості "ЛОКУС":
Анатидаефобія
Анатидаефобія - зляк перед тим, що десь у світі існує качка, яка стежить за Вами. Вперше я почув про цю фобію від своєї подруги і подумав, що це повна маячня, але тепер... Ми просто їх не помічаємо! А насправді всевидячі очі качок слідкують за нами щодня і рано чи пізно вони дістануть кожного!
Ми бажаємо Вам жити без зляків і впевнено досягати своїх цілей та здійснювати мрії. Варто пам'ятати, що усі зляки ховаються у нашій уяві і кожен з нас в силі їх побороти. Це була перша, але не остання підбірка чудернацьких людських фобій. Слідкуйте за новинками на сайті Центру розвитку особистості "ЛОКУС" та отримуйте цікаву та корисну інформацію для саморозвитку. На все добре, бережіться качок!:)
Гіппопотомонстросескіпедалофобія
Гіппопотомонстросескіпедалофобія - боязнь довгих слів і офіційно найдовша назва для фобії (це без врахування теоретично існуючої гексакосіойгексеконтагексапараскаведекатріафобії). За іронією долі фобію, яку складається з 32-х букв ввели у наукову термінологію для опису зляку перед довгими словами. До теми варто процитувати наступний анеґдот:
На прийомі у лікаря.
Лікар: У мене є підозра, що у Вас гіппопотомонстросескіпедалофобія...
Пацієнт: Ааааааааааааа!!! (зомлів)
Лікар: Так! Це точний діагноз!
Генуфобія
Генуфобія - зляк оголених колін.
Більшості з нас буде видаватись дивним, що ж такого страшного може бути в оголених колінах? Багатьох чоловіків оголені коліна жінок навпаки - приваблюють, але тільки не генуфобів! Цих людей неможливо переконати у тому, що оголені коліна - це цілком безпечно. Вони уникають усіх місць, де ненароком можна побачити це жахіття!
Інтернетофобія, як нескладно зрозуміти
Інтернетофобія, як нескладно зрозуміти - це зляк перед Інтернетом.
Прийміть мої вітання!!! Якщо Ви читаєте ці рядки, то інтернетофобією Ви скоріш за все не страждаєте. Якщо Ви маєте друзів, які бояться Інтернету, але їм цікаво прочитати про інші чудернацькі фобії, тоді роздрукуйте статтю, щоб вони могли безпечно її почитати (це звичайно, якщо у них додатково не розвинута акрибофобія).
Метрофобія.
Спершу можна подумати, що це зляк перед метро або одиницею вимірюванням довжини - метром, але насправді усе значно складніше. Метрофобія - це зляк перед поезією у всіх її проявах. Люди, які мають такий психічний розлад починають тремтіти зі зляку як тільки бачать рифмовану поезію або чують, коли хтось декламує вірші. Наступного разу на Шевченківських вечорах перед прочитанням "Заповіту" переконайтесь, що у залі відсутні люди, які страждають метрофобією.
Глобофобія
Глобофобія - боязнь повітряних кульок.
Психіатри розділяють цю фобію на два види. Перший - це зляк того, що кулька неочікувано лусне у руках, чого в принципі бояться багато людей і я також. Другий випадок - більш рідкісний іполягає у боязні полетіти в небо тримаючи повітряні кульки у руках. Мабуть, для того, щоб поборити у людині цю фобію - потрібно її завести в гості до фізика, щоб той пояснив, яку кількість наповнених гелієм кульок необіхдно тримати в руках, щоб справді відірватись від поверхні землі і полетіти світ за очі.
Латерофобія
Латерофобія - нав'язливий зляк лежати на одному боці, найчастіше лівому.
Часто ця фобія "подається у комплекті" з кардіофобією - зляком померти внаслідок серцевого нападу. Людям з латерофобією здається, що ніби-то серце перестане битись через затиснення між ліжком та ребрами від довгого лежання на лівому боці.
Акрибофобія
Акрибофобія - зляк незрозуміти зміст прочитаного тексту.
Мабуть, з кожним траплялось так, що під час читання книжки ми втрачаємо увагу і починаємо думати про щось своє, а згодом усвідомлюємо, що незрозуміли прочитане і перечитуємо текст знову. В таких випадках про людей говорять, що вони думками десь далеко. Часом доводиться читати справді складний текст або кострубате речення, яке важко зрозуміти з першого разу, але все ж більшість людей справляється з цим завдання з декількох наступних спроб. Зазвичай такі ситуації не створюють особливих проблем, але є люди, для яких нерозуміння прочитаного тексту стає жахіттям! Їм видається, що вони втратили вміння усвідомлювати прочитаний текст, через що отримують сильну порцію стресу.
Коулрофобія
Коулрофобія - панічна боязнь клоунів.
Цей зляк поширений не лише серед дітей, яким обличчя клоуна може видатись нелюдським і страшним, а й серед дорослих, які нібито мали б вже розуміти, що насправді під маскою клоуна ховається звичайна людина. Соцопитування відомих веб-порталів показали, що приблизно 80 із 100 людей не люблять або бояться клоунів, уникають відвідування циркових вистав і вважають їх гумор дурним та недоречним. Значний вклад у розвиток коулрофобії зробила сучасна кіноіндустрія, адже після перегляду деяких фільмів - клоуни асоціюються лише з кров'ю, ножами, бензопилами та іншим інвентарем, який аж ніяк не приносить радість та усмішки на обличчя людей.
Арифмофобія
Арифмофобія - зляк перед цифрами. Вона об'єднує ряд підфобій, які переважно пов'язані зі забобонними числами. Найпопулярнішими підвидами арифмофобії є тріскадекафобія (зляк числа 13), параскаведекатріафобія (зляк п'ятниці 13) і гексакосіойгексеконтагексофобія (зляк числа 666). Якщо є у світі людина у якої одночасно існують прояви цих трьох зляків, то така фобія матиме назву гексакосіойгексеконтагексапараскаведекатріафобія (зляк числа 666 у п'ятницю 13-го).
Найдивніші фобії — хіт-парад людських зляків
Всі ми в різному ступені піддаються злякам, але далеко не всі підпорядковані цим злякам (або фобій) настільки, що не можуть вести нормальне життя. Спеціально для вас ми склали список найдивніших фобій, які зустрічаються аж ніяк не так рідко, як можна подумати.
Агірофобія (боязнь перетину вулиць)
Агірофоби відчувають панічний зляк перед дорогами, шосе, трасами і магістралями, тому їм дуже непросто жити в місті, особливо в мегаполісі. Назва фобії походить від грецького слова «gyrus», що в перекладі означає «звивина, вир». Виділяють кілька різновидів агірофобіі: боязнь швидкісних шосе і магістралей, боязнь вузьких сільських доріг, боязнь переходу дороги в недозволеному місці, боязнь переходу дороги у призначеному місці (по зебрі або біля світлофора), боязнь переходу дороги на самоті, боязнь перетину жвавих (пустельних) вулиць. Як не дивно, ця фобія ніяк не пов’язана з боязню автомобілів.
Магейрокофобія (боязнь готувати їжу)
Назва цієї найвищою мірою дивною фобії походить від грецького «mageirokos» — людина, що вміє добре готувати, кулінар. Це психічний розлад може повністю паралізувати життя людини, зруйнувати його особисті відносини і підірвати здоров’я (магейрокофоб не здатний приготувати нормальну здорову їжу). Люди, що страждають цією фобією, відчувають боязкість, і навіть зляк перед кухарями, кулінарами і всіма, хто вміє приготувати яєчню. Не виключено, що ця боязкість народжується з почуття неповноцінності.
Педіофобія (зляк перед ляльками)
Педіофобія — ірраціональний зляк перед ляльками. Люди, що страждають цією фобією, боятися не тільки страшних ляльок, а всіх ляльок без винятку, від пупсів до барбі. По суті, педіофобія — це зляк перед будь штучною імітацією живих істот, тому педіофоби також бояться роботів і манекенів, що ускладнює походи по магазинах, особливо для жінок. Педіофобію не слід плутати з педофобіей або педіафобіей — боязню дітей.
На думку Фрейда, це розлад могло виникнути на грунті дитячих зляків перед ожилими ляльками, а інженер-роботехніки Масахіро Морі впевнений, що чим більше схожим стає робот на людину, тим більший зляк вселяє його нелюдська природа.
Деіпнофобія (зляк перед застільними бесідами)
Кожен з нас хоча б один раз опинявся в незручній ситуації в незнайомій компанії, коли доводиться підтримувати беззмістовний розмова з незнайомими чи малознайомими людьми. І нічого — пережили. Але є люди, на яких одна тільки думка про подібну ситуацію наводить жах. Це деіпнофоби. Вони відчувають панічний зляк перед розмовами за їжею, тому рідко ходять в гості і не запрошують до себе. У колишні часи суворі правила застільного етикету надійно захищали нас від незручності або грубості випадкових співрозмовників. На жаль, сьогодні ці правила забуті. У сучасному суспільстві всі правила, ритуали і так звані формальності зведені до мінімуму, що робить нас надзвичайно уразливими.
Ейзоптрофобія (боязнь дзеркал)
Ейзоптрофобія — несвідомий зляк перед дзеркалами. Зокрема, це панічний зляк потрапити через дзеркало в потойбічний світ або помінятися місцями зі своїм дзеркальним двійником. Люди, що страждають ейзоптрофобіей, постійно напружені і уникають дзеркал, хоча і розуміють, що їхні зляки абсолютно безпідставні. Боязнь дзеркал часто відбувається з марновірств (наприклад, багато хто боїться розбити дзеркало, так як це нібито приносить нещастя). Люди, схильні цьому зляку, часто боятися залишатися в кімнаті, де є дзеркало, особливо ввечері та вночі, оскільки побоюються побачити в ньому когось, крім себе.
Висновок
Фобії - неодміний супровід нашого життя, як камені на дорозі. Звичайно, страхи бувають різні: великі і маленькі, кольорові і чорно-білі, дитячі та дорослі... Діапазон фобій надзвичайно широкий і обмежується хіба що нашою фантазією. Не дарма є старовинна російська приказка "У страху очі великі". Є страхи, які природні за своєю природою і є нормальною реакцією на негативний подія або наслідком отриманої інформації. Наприклад, страх повертатися жінці одній по неосвітленій вулиці досить пояснимо і зрозумілий. І було б нерозумно проводити роботу з позбавлення від цього страху. Це не тільки не обмежує її життя, але і дозволяє їй з виправданих побоювань не піддавати себе зайвий раз ризику. Але є ті, які заважають нормальному перебігу нашої життя, вносять до неї обмеження, змушуючи нас відчувати вкрай неприємні почуття. Так, наприклад, панічний страх опинитися всередині замкнутого простору або страх залишитися одному.
Список використаної літератури
1. Нордоне Д. Страх, паніка, фобія/Дж. Нордоне - Москва: Психотерапія, 2008, - 348
2. Байкова І. А. Клініка і сучасна терапія тривожних рассторойств/- Мінськ, БелМАПО 2009, 34с.
3. Тривожний фобічні розлад дитячого віку/І. А. Хрущ. - Мн. БДМУ, 2004, 18с.
4. Комплексна терапія фобічних розладів у дітей/Мін. Держ. Мед. Ін-с. - МН, 1999.
5. 5.Щербатих Ю.В. Івлєва Є.І. В«Психофізіологічні та клінічні аспекти страху, тривоги і фобій В». Воронеж. Витоки. 1998.
6. Емоції, страх, стрес. // Питання психології. - 1989р,-N 4.
2. Встановіть у документі наступні параметри сторінки:
- орієнтація сторінки - книжна, формат аркуша паперу А4;
- верхнє поле - 20мм;
- ліве поле - 30мм;
- нижнє поле - 30мм;
- праве поле - 15мм
3. Встановіть наступні розмітки сторінки:
o колір сторінки - жовтий;
o межі сторінок - рисунок «божа корівка»
o відступи: ліворуч – 20мм, праворуч – 0 мм;
o інтервал: до – 6 пт, після – 6 пт;
4. На кожній сторінці вставте колонтитули з власним прізвищем та ім’ям (зверху по центру), а також нумерацію сторінок (знизу зліва).
5. Створіть власний стиль тексту і на його основі створіть «Зміст». Для цього необхідно зробити наступні дії:
1) Створити власний стиль, назву якого підбираєте самостійно. (Стилі знаходяться у вкладці основне)
2) Зробити пункти вашого змісту, додавши нумерацію та присвоїти цим пунктам ваш стиль:
Вступ
1.Найрідкісніші людські фобії
1.1. Анатидаефобія
1.2. Гіппопотомонстросескіпедалофобія
1.3.Генуфобія
1.4.Інтернетофобія, як нескладно зрозуміти
1.5.Метрофобія.
1.6.Глобофобія
1.7.Латерофобія
1.8.Акрибофобія
1.9.Коулрофобія
1.10. Арифмофобія
2.Найдивніші фобії — хіт-парад людських зляків
2.1 Агірофобія (боязнь перетину вулиць)
2.2 Магейрокофобія (боязнь готувати їжу)
2.3 Педіофобія (зляк перед ляльками)
2.4 Деіпнофобія (зляк перед застільними бесідами)
2.5 Ейзоптрофобія (боязнь дзеркал)
Висновок
Список використаної літератури
3) Виділіть текст, який має створений вами стиль. У вкладці «Додати текст» виставляєте «Рівень 1».
4) Далі → «Автоматична таблиця 1».
6. Кожен пункт змісту встановити з нової сторінки. Обновити зміст. Перевірити чи змінили свою нумерацію пункти вашого змісту.
7. Для кожної фобії знайдіть сторінку у вікіпедії та встановіть гіперсилки на слова які відповідають фобії (Наприклад при натиснення на слово Генуфобія відкривається сторінка вікіпедії про дану фобію).
8. Зробити заміну у тексті:
· усі слова «зляк» змінити на слово «страх»
· усі пробіли замінити на «нерозривні пробіли»
· усі «короткі тире» замінити на «довгі тире»
9. Знайти у тексті слово "ЛОКУС" та встановити сноску з наступним поясненням «це комфортне середовище, в якому тренери-практики та люди, що прагнуть до саморозвитку, успішно обмінюються інформацією, знаннями та власним досвідом для самовдосконалення та досягнення особистої свободи.»
10. Збережіть документ та надішліть на пошту викладача (тема листа НІТ_№групи_№ЛР).