“D2waiter” – це програмний модуль фронтальної частини системи “D2system”, що надає персоналу ресторану, який приймає участь у процесі обслуговування клієнтів, можливість керування замовленнями. Програмний модуль “D2waiter” функціонує тільки на спеціалізованому устаткуванні (АРМ офіціанта, АРМ бармена), у якому пристроєм введення даних є сенсорний екран
За допомогою програмного продукту можна автоматизувати такі робочі місця:
- офіціанта (рис.1.);
- касира (рис.2.);
- бармена;
- буфетника;
- хостеси;
- адміністратора.
Програмний продукт спроектований таким чином, щоб забезпечити стійкість роботи касового вузла і максимальну швидкість обслуговування відвідувачів,підтримується мережевий режим роботи з устаткуванням в межах однієї бази даних.
У зв’язку з активним розвитком ресторанного господарства, з підвищенням конкуренції, інтерес до автоматизації управління постійно зростає. Розвиток ресторану є неможливим без впровадження сучасних автоматизованих систем управління, які дозволяють покращувати якість обслуговування відвідувачів, контролювати діяльність підприємства в цілому, щоденно аналізувати фінансову звітність тощо.
Проведений аналіз засвідчив, що системи передбачають автоматизацію облікових, виробничих, маркетингових та управлінських процесів. Кожна система виконує дві або одну функції: автоматизації процесу обслуговування у залі за допомогою модуля “фронт-офіс”, автоматизації обліку та контролю за допомогою “бек-офісу”. Перший модуль відповідає за діяльність залу та прийом гостей, другий – слідкує за рухом продукції. Використання у підприємстві одного з модулів є недостатньо ефективним.
60. Пральне устаткування.
Після прання в пральній машині вологість білизни може складати 50-80% від сухої ваги білизни. Для подальшої обробки білизни необхідно знизити вміст вологи, яке відбувається двома способами, які відрізняються за типом процесів, які відбуваються: віджимання і сушіння. Сушіння білизни відбувається в сушильних барабанах.
Розділяють чотири типи пральних машин, які включають в себе машини різних завантажувальних характеристик:
Серія UC включає в себе машини завантаженням від 8 до 58 кг. Це непідресорені машини з невеликою G чинником і віджиманням 380-525 оборотів в хвилину, що вимагають підготовки фундаменту і анкерного кріплення.
Серія UW включає в себе машини завантаженням від 16 до 57 кг. Непідресорені машини з високим G чинником і віджиманням 580-898 оборотів в хвилину вимагають підготовки фундаменту і анкерного кріплення.
Серія UX включає в себе машини завантаженням від 8 до 75 кг. Це підресорені машини з високим G чинником і віджиманням 750-1000 оборотів в хвилину не вимагають підготовки фундаменту і потребують закріплення.
Тунельні пральні машини.
Розраховані на великий обсяг білизни, вельми специфічної конструкції. Часто включають в себе обладнання і для прання і для сушіння білизни.
При підборі пральних машин необхідно враховувати безліч факторів, які включають вигляд і тип білизни, його кількість, змінність роботи пральні, тип нагріву машин, розташування пральне в будівлі і т.д. Краще доручити це фахівцям обраної компанії.
Також у пральнях зараз стали використовуватися гігієнічні пральні машини бар'єрного типу. Місткість таких пральних машин складає від 16 до 240 кілограмів. Вони не вимагають фундаменту. Швидкість віджиму становить 625-960 оборотів в хвилину, залишкова вологість 50-55%, що виключає з технологічного ланцюга центрифуги, варіанти нагріву електричний і / або паровою.
61.Прасувальне устаткування.
Професійне прасувальне устаткування використовується для прасування виробів з шерсті, бавовни, льону і синтетики. Данне устаткування призначене для прасування як прямої (наприклад, постільна білизна), так і фасонної білизни (халати і так далі)
Промислове прасувальне устаткування застосовується в будь-яких пральнях, міні-пральнях, хімчистках, салонах краси, лікарнях, санаторіях, дитячих установах (дитячих садах), готелях і так далі.
На все прасувальне устаткування для пралень і хімчисток гарантія не менше 12 місяців.
Професійне прасувальне устаткування для пралень підрозділяється на:
-прасувальні і сушильно-прасувальні катки;
-прасувальні каландри;
Прасувальні преси
-парогенератори;
Відпарювачі.
Та ін.
Катки прасувальні и сушильно-прасувальні- Це прасувальні машини продуктивністю від 15 до 60 кг/ч, двух- і односторонні. Таке прасувальне устаткування як катки, призначене для сушки і прасування прямої білизни (наприклад, постільна білизна, простирадла, наволочки, а також скатертини, рушники, штори) в пральнях, міні-пральнях, хімчистках, випраної та віджатої до залишкової вологості 50 %.
Каландри прасувальні- Це прасувальні машини продуктивністю від 30 до 80 кг/ч. Таке промислове прасувальне устаткування для пралень призначене для сушки і гладіння прямої білизни, випраної віджатої до залишкової вологості 50 % у промисловій пральній машині.Основна відмінність прасувальних каландрів від прасувальних катків полягає в тому, що у катків нагрівається праска, а у каландрів прасувальний циліндр.
Прес прасувальний- Це прасувальні машини продуктивністю 16-18 кг/ч. Дане професійне прасувальне устаткування використовується в пральнях для гладіння фасонної білизни (халати, сорочки, піжами і тому подібне) і прямої білизни (простирадла, штори) а також білизни нестандартної величини з бавовни, синтетики, шерсті, шовку
62. Устаткування для прибирання
Загалом обладнання для професійного прибирання можна розділити наступним чином:
Основне обладнання для прибирання будинків, офісів, приміщень комерційного користування
Обладнання для прибирання відкритих вуличних територій
Обладнання для миття вікон
Обладнання для чищення килимових покриттів, чищення м’яких меблів, миття підлоги
Інші призначення професійного прибирального обладнання
До основних видів професійного прибирального устаткування можна віднести:
1. Пилососи для вологого і сухого прибирання
2. Пароочищувачі
3. Апарати високого тиску
4. Підлогомиючі машини
5. Підмітальні машини
6. Склоочищувачі
7. Однодискові машини (підлоготери)
8. Піногенератори
9. Багатофункціональні сервісні візки для прибирання
63. Устаткування для перукарень.
Залежно від обладнання, використання парфюмерно-косметичних матеріалів, технології та кваліфікації працівників всі існуючі підприємства даної сфери діляться на три основні категорії: салони-люкс, салони-перукарні і перукарні.
Клімазони- Апарат для поліпшення процесів фарбування, завивки, лікування волосся.
Сушуар - апарат для сушіння волосся. Випускаються апарати, що мають різну модифікацію: можуть кріпитися до стіни, пересуватися на роликах, прикріплятися безпосередньо над робочим місцем перукаря, але всі вони влаштовані практично однаково. На сушильній голівці знаходяться реле часу і регулятор температури від 20 до 70 ° С.
64. Устаткування для соляріїв, тренажерних залів, масажних кабінетів.
Горизонтальні солярії - це класика обладнання для штучної засмаги. З появою горизонтальних соляріїв, студії засмаги стали виникати одна за одною. Сьогодні горизонтальний солярій - звичний і доступний.
Вертикальний солярій - найбільш сучасний, гігієнічний і комфортний варіант. Такі апарати дають рівну засмагу по всьому тілу.
В сучасних соляріях використовуються газорозрядні ртутні лампи двох видів:
- люмінесцентні ультрафіолетові лампи низького тиску;
-ультрафіолетові металогалогенні лампи високого тиску.
У залі повинні бути присутні тренажери кардіо-групи. До них відносять еліптичні, велотренажери, бігові доріжки і степпери. Затребуваність цих тренажерів постійно зростає, завдяки широкому використанню у відновній медицині.