Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Програма соціологічного дослідження




І – Методологічна частина

Мета дослідження: Встановлення найпопулярнішого виду ЗМІ, який користується великою довірою з боку студентів, зокрема НУ «Львівська політехніка». І перевірити наскільки достовірну інформацію несе найпопулярніший вид ЗМІ серед людей.

Об’єкт дослідження: студенти НУ «Львівська політехніка». Зокрема, студент - індивід, що працює чи навчається і повсякденно отримує певні знання.

Предмет дослідження: популярність різних видів ЗМІ.

Гіпотеза: підтвердити або спростувати думку, що студенти зацікавлені інформацією, яку надають ЗМІ і якому медіа вони надають перевагу.

Аналіз основних понять (категорії дослідження)

Характерними рисами для сучасного студента є: середній рівень зацікавленості в політичному та соціальному становищі в державі. Причиною цього є невпевненість в завтрашньому дні та прагнення бути в курсі останніх подій в країні. Саме тому потрібно з’ясувати якісну характеристику впливу ЗМІ на формування світоглядних позицій студента.

Інформація - це міра неоднорідності речовини. Практично, інформація – це відомості про оточуючий світ та про процеси, що в ньому відбуваються, що сприймаються людиною чи спеціальним пристроєм. У своєму дослідженні я розглянула інформацію як текст, графічні зображення, відео- та аудіо кліпи, що сприймаються людьми та в тій чи іншій степені впливають на формування їхньої думки загалом. Інформаційна орієнтація - характер та ступінь надання переваг інформації того чи іншого характеру. Практично, це співвідношення між різними типами інформаційних потоків, що надходять до користувача. У дослідженні розглядала інформаційну орієнтацію у її практичному аспекті. Нам потрібно з'ясувати, якій інформації надають перевагу студенти. Види ЗМІ –

Інформаційна система – це сукупність взаємопов'язаних впорядкованих інформаційних елементів, що взаємодіють між собою. У дослідженні я розглядаю ЗМІ як процес обміну інформацією. Мене цікавить саме процес, у якому кожен має можливість отримувати і аналізувати різнорідну інформацію завдяки певним видам ЗМІ.

У сучасних умовах суттєво збільшуються масштаби, роль, інтенсивність впливу засобів масової інформації (ЗМІ) на процес соціалізації особистості. Становлення та бурхливий розвиток інформаційного етапу розвитку людської цивілізації, удосконалення існуючих та поява нових засобів масової інформації прискорюють процес глобалізації, додають до сукупності засобів впливу соціуму на людину елементи інших культур, інших життєвих цінностей та орієнтирів.

Друковане й усне слово, телевізійне зображення здатні в найкоротший термін досягти самих віддалених районів, проникнути в будь-яке соціальне середовище. Широкі можливості засобів масової інформації викликають необхідність вивчати механізми їхнього функціонування і розвитку, ефективність впливу на аудиторію, популярність їх видів.

Засоби масової інформації, мас медіа (Mass media) — преса (газети, журнали, книги), радіо, телебачення, інтернет-видання, кінематограф, звукозаписи і відеозаписи, відеотекст, телетекст, рекламні щити і панелі, домашні відеоцентри, що поєднують телевізійні, телефонні, комп'ютерні та інші лінії зв'язку. Всім цим засобам притаманні якості, що їх об'єднують — звернення до масової аудиторії, доступність багатьом людям, корпоративний зміст виробництва і розповсюдження інформації. В Україні діяльність ЗМІ регулюється законами «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про інформацію», «Про рекламу», «Про телебачення та радіомовлення» та низкою інших. Засоби масової інформації – один із соціальних інститутів, які виконують замовлення суспільства та окремих соціальних груп щодо певного впливу на населення в цілому, у тому числі й на окремі вікові та соціальні групи. Можна визначити два аспекти такого впливу.

По-перше:

ЗМІ сприяють засвоєнню людьми різного віку широкого спектра соціальних норм та формуванню в них ціннісних орієнтацій у сфері політики, економіки, здоров’я, права тощо.

По-друге:

ЗМІ фактично є своєрідною системою неформальної освіти та інформування різних категорій населення. При цьому користувачі ЗМІ набувають досить різнобічних, суперечливих, не систематики. Особливо гостро ця проблема постає перед кожним з нас, адже в сучасних умовах нерідко ЗМІ використовуються для маніпулювання людьми, нав’язування недостовірної інформації як спеціально так і випадково. Ми з вами є найбільш вразливими до такої інформації, адже з ЗМІ ми стикаємось щоденно. Саме тому я вирішила дослідити, які види ЗМІ користуються найбільшою популярністю серед студентської молоді. Адже кожен з ЗМІ по-різному правдиво, якісно і з різною метою висвітлює певні факти. Люди прагнуть жити і надіятись на краще, мати певні пріоритети у своєму житті, саме тому формування їх думки багато в чому залежить від тих ЗМІ, яким вони надають перевагу.

Основні завдання дослідження:

1. З'ясувати яким ЗМІ надають перевагу студенти НУ «Львівська політехніка»;

2. З'ясувати ступінь зацікавленості інформацією, яку надають ЗМІ.

3. З'ясувати, якою мірою впливають ЗМІ на формування думки студентів з того чи іншого приводу.

4. проаналізувати смаки студентської аудиторії;

5. З'ясувати, чи є вірною гіпотеза

6. виробити необхідні рекомендації та висновки з метою ознайомлення громадськості із результатами дослідження.

II – Процедурна частина

Для збору первісної соціологічної інформації використовується метод анкетного опитування. У цьому дослідженні цей метод є найбільш раціональним та легким у реалізації. Вибірка респондентів: під час проведення анкетування опитати 20 студентів різного віку (від 18 до 23 років): із них 10 чоловічої і 10 жіночої статі.

Опрацювання інформації: ручна обробка даних.

 

Анкета (на кожного опитуваного).





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-04-04; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 451 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Начинать всегда стоит с того, что сеет сомнения. © Борис Стругацкий
==> читать все изречения...

2321 - | 2074 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.