Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


RC-генератор с фазосдвигающей цепочкой




В этом генераторе для возникновения колебаний усилитель должен иметь бесконечно большое входное сопротивление и выходное сопротивление - равное 0.

Тогда, если конденсаторы и резисторы имеют равные реактивные и активные параметры, условием существования колебаний будет равенство коэффициента усиления числу 29. Такое усиление необходимо для компенсации затухания в фазосдвигающей цепочке. Фазовый угол этой цепочки на частоте колебаний равен 180°, а усилитель должен инвертировать сигнал, с тем, чтобы общий сдвиг фазы по всему контуру был равен 0 (условие генерации).

 

Частота колебаний генератора определяется выражением:

 

 

62.. Симетричний мультивібратор на біполярних транзисторах

Типова схема симетричного автоколивального мультивібратора цього виду приведена на рис.2. Як і в схемі 0В з колекторно-базовими зв’язками, тривалість квазистійкого стану визначається часом перезаряду конденсатора, підключеного через відкритий транзистор до входу закритого, від напруги Ек до нульової напруги. Цей момент визначає лавинноподібний перехід МВ у новий квазистійкий стан, коли відкритий та закритий транзистори міняють свої стани на протилежні і вступає в дію другий часозадаючий ланцюг, визначаючий тривалість другого квазистійкого стану. За цей час конденсатор першого часозадаючого ланцюга відновлює свій заряд.

Рисунок 12.2 – Схема симетричного мультивібратора

При розрахунку автоколивального мультивібратора задаються:

  • амплітуда вихідного імпульсу Umax;
  • період коливань T;
  • шпаруватість Q;
  • тривалість позитивного фронту tф

Обчислювання параметрів елементів ведуть в слідуючій послідовності

Визначають напругу.джерела живлення Ек по заданій амплітуді вхідних імпульсів Umax з вимоги Ек=(1,1……1,4) Umax

  1. Транзистор вибирають по колекторній напрузі і струму колектора та швидкодії:
    а - для забезпечення надійності роботи необхідна колекторна напруга і струм

б - для забезпечення необхідної частоти роботи

Для виключення впливу навантаження на роботусхемиопорирезисторівRk1=Rk2= Rk вибирають з вимогиRk<= (0,1…0,2)RH. Якщо RH= то максимальний опір резистора Rн вибирають з вимоги Ік0max Rk (Ek...Мінімальний опір резистора обмежено співвідношенням

 


Якщо вона менше заданої, збільшують Ек

  1. Значення базових опорів вибирають з вимоги забезпечення насичення (y=1,5..2) транзистора в квазистійкому стані


  1. ДлясиметричногомультивібраторазначенняємностейС1=С2=С визначають за формулою

 


Для несиметричного МВ ємності конденсаторів С1 і С2 розраховують підставляючи замість часу Т/2 відповідно тривалості імпульсів ti1,ti2:


  1. Тривалість позитивного та негативного фронтів імпульсу відповідно дорівнюють:


Регулювання тривалості вихідних імпульсів можна досягнути як зміною параметрів С і Rб так і підключенням резисторів Rб до регулюваного.джерела напруги —Eз. Слід пам’ятати що при зміні параметрів Rб і С тільки одного плеча МВ змінюються його частота та скважність, а при зміні Езм змінюється тільки частота.

63. Генератор пилоподібної напруги

 

 

Генератор, принципова схема якого наведена на малюнку, дозволяє отримувати Пікоподібне напруга досить високою лінійності. Він виконаний на двох операційних підсилювачах і одному польовому транзисторі з ізольованим затвором.

 

На першому операційному підсилювачі МС1 зібраний генератор прямокутних імпульсів, частота проходження яких синхронізована вхідними імпульсами. Тривалість імпульсу і паузи визначається часом заряду н розряду конденсатора С1. Заряд конденсатора відбувається через резистори R1 і R2, а розряд тільки через резистор R1 (резистор R2 зашунтірован діодом Д1). Діод Д2 і стабілітрон ДЗ обмежують позитивне напруга, що подається на вхід польового транзистора Т1.

На другому операційному підсилювачі МС2 виконаний інтегратор, роботою якого керують імпульси, що надходять з генератора прямокутних імпульсів через електронний ключ (транзистор Т1).

"Радіо, телевізора, електроніка" (НРБ), 1975. N 2

Примітка. У генераторі пилоподібного напругу можна використовувати операційні підсилювачі К153УД1А і польовий транзистор КП301.

 

64. Класифікація, структурна схема та основні параметри випрямлячів

Устройство, предназначенное для преобразования энергии источника переменного тока в постоянный ток называется выпрямителем. Выпрямитель может быть представлен в виде структурной схемы, представленной на рис. 1.

Охарактеризуем основные элементы схемы:

А) силовой трансформатор служит для согласования входного и выходного напряжения выпрямителя и электрического разделения отдельных цепей выпрямителя (т.е. разделяет питающую сеть и сеть нагрузки);





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-25; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1224 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Своим успехом я обязана тому, что никогда не оправдывалась и не принимала оправданий от других. © Флоренс Найтингейл
==> читать все изречения...

2350 - | 2151 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.