Підсумковий контроль знань студентів здійснюється викладачем на останньому практичному занятті шляхом проведення ректорської контрольної роботи та проведення екзамену в кожному семестрі. Підсумковий контроль має на меті оцінку результатів навчання на певному освітньому рівні або на окремих його завершальних етапах. Форма підсумкового контролю полягає в проведенні ректорських контрольних робіт, які викладаються письмово шляхом відповіді на три теоретичних питання, а також у складанні студентом екзамену, що полягає в усних відповідях на три теоретичних питання, при чому студент повинен показати рівень своїх знань, вмінь, орієнтування в практичних питаннях. Під час відповіді студента (в контрольній роботі, або на екзамені) викладач аналізує ступінь і якість оволодіння студентом знаннями по суті, предмету, структурі, змісту поставленого питання в обсязі робочої програми; знання основних категорій, принципів, джерел цивільного права незалежно від суті питання, про що можуть бути поставлені додаткові питання.
При здійсненні підсумкового контролю викладачем при кожній формі контролю має здійснюватись оцінка знань по п”ятибальній оціночній шкалі. Спочатку здійснюється оцінка відповіді на кожне питання окремо, потім, з урахуванням відповідей по кожному з трьох поставлених питань, виводиться загальна оцінка знань студента.
При цьому застосовуються наступні критерії:
1. Оцінка відмінно передбачає вільне володіння вивченим матеріалом, знання, суті, предмету, структури, змісту поставленого питання в обсязі робочої програми; знання основних категорій, принципів, джерел цивільного права незалежно від суті питання. При цьому зазначений рівень знань повинен бути по кожному з трьох поставлених питаннях, або по двох питаннях, при умові відповіді на трете питання на оцінку чотири.
2. Оцінка добре передбачає володіння вивченим матеріалом, знання суті, предмету, структури, змісту поставленого питання в обсязі робочої програми; знання основних категорій, принципів, джерел цивільного права незалежно від суті питання, але при чому студентом допущено незначні помилки, які суттєво не впливають на знання суті розглянутого питання, на рівень і якість отриманих знань. При цьому зазначений рівень знань повинен бути по кожному з трьох поставлених питаннях, або по двох питаннях, при умові відповіді на третє питання на оцінки п”ять чи три, або по одному питанню, при умові відповіді на інші питання на оцінки п”ять і три.
3. Оцінка задовільно передбачає низький рівень володіння вивченим матеріалом, низький рівень знання суті, предмету, структури, змісту поставленого питання в обсязі робочої програми, основних категорій, принципів, джерел цивільного права незалежно від суті питання, при чому студентом допущено значні помилки, які суттєво впливають на знання суті розглянутого питання, на рівень і якість отриманих знань. При цьому зазначений рівень знань повинен бути по кожному з трьох поставлених питаннях, або по двох питаннях, при умові відповіді на третє питання на оцінки п”ять, чотири чи два, або по одному питанню, при умові відповіді на інші питання на оцінки п”ять чи чотири і два. Оцінка задовільно також виставляється при будь-яких відповідях по кожному питанню, при умові відповіді по одному з питань на два.
4. Оцінка незадовільно передбачає повне не володіння матеріалом, що підлягав вивченню, відсутність необхідних знань суті, предмету, структури, змісту обговорюваного питання в обсязі робочої програми, основних категорій, принципів, джерел цивільного права незалежно від суті питання. При цьому зазначений рівень знань повинен бути по кожному з трьох поставлених питаннях, або по двох питаннях, незалежно від оцінки відповіді на трете питання.
Підсумкова кількість балів по кожному студенту переводиться в систему оцінювання по рекомендаціям ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОРЯДОК ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ З УРАХУВАННЯМ ВИМОГ БОЛОНСЬКОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ.
За результатами поточних та підсумкового контролю виводиться середній арифметичний бал, який з використанням рівного для всіх студентів індексу кратності переводиться у відповідну кількість балів по 100 бальній системі.