Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Методичні вказівки по вимірюванню опору та струму




короткого замикання петлі «фаза-нуль»

 

Б1. Загальні відомості

Мета вимірювань - це визначення фактичного значення повного опору петлі "фаза-нуль". Воно повинно бути таким, щоб струм однофазного короткого замикання (КЗ) був достатнім для відімкнення пошкодженої установки від мережі.

Повний опір петлі "фаза-нуль"

, (Б.1)

де Z т - повний опір трансформатора, який живить ділянку кола;

Z К - повний опір кола, який включає в себе активний опір фазного та нульового проводу, індуктивний опір кола, опір апаратів, увімкнених в це коло, перехідний опір в місці замикання.

На величину Z П впливає також наявність інших шляхів протікання струму аварійного режиму - трубопроводів, металоконструкцій, повторного заземлення нульового проводу тощо. Врахувати всі ці фактори розрахунком складно, тому під час вимірювань вони враховуються автоматично.

Відповідно до вимог ПТЕ вимірювання повного опору петлі "фаза-нуль" потрібно виконувати для заново побудованих чи реконструйованих електроустановок - для найбільш потужних і найбільш віддалених споживачів в обсязі не менше 10% їх загальної кількості.

Під час експлуатації вимірювання опору петлі "фаза-нуль" виконують 1 раз у 5 років. Якщо точно відстань до споживача невідома, і важко оцінити вплив обох факторів (потужність і віддаленість), вимірювання виконують для всіх споживачів, щодо яких виникає сумнів.

Б.2 Вимірювання опору петлі "фаза-нуль"

Вимірювання повного опору петлі "фаза -нуль" можна виконувати за допомогою приладів М-417, ЕР-180.

Під час вимірювань Z П схема мережі повинна знаходитись у такому стані, як при нормальній експлуатації: всі заземлювачі і заземлюючі провідники (штучні та природні), а також повторні заземлення нульових провідників, повинні залишатись приєднаними. Вимірювання потрібно виконувати для схеми мережі, у якій Z П має найбільшу величину.

Для вимірювання опору петлі "фаза-нуль" на електроустановці з використанням приладу ЕР - 180 потрібно:

1) приєднати до приладу вимірювальний адаптер. Виводи адаптера мають щупи з підпружиненою ізоляційною втулкою. На щуп з жовто-зеленим маркуванням потрібно встановити затискач типу "крокодил" замість контактного стрижня і приєднати його до нульового або заземлюючого проводу. Інший провідник з підпружиненою втулкою приєднати до однієї з фаз мережі живлення. На передній панелі приладу повинен засвітитися зелений індикатор "Ф";

2) доторкнутися пальцем до сенсора на задньому боці корпуса приладу. Якщо засвітиться червоний індикатор "З", що свідчить про неправильне під'єднання, то необхідно поміняти провідники місцями між собою;

3) при повторному приєднанні щупів і доторканні пальцем до сенсора червоний індикатор "З" засвічуватися не повинен. Зчитати з цифрового відлікового пристрою (ЦВП) величину напруги;

4) натиснути кнопку "SТАRТ". На ТАБЛО приладу висвітиться значення опору петлі "фаза-нуль", для уточнення якого потрібно від виміряної величини відняти опір адаптера (0,05 Ом).

Увага! Оскільки в електричній мережі може змінюватись навантаження, рекомендується вимірювання повторити декілька разів і усереднити їх результати.

Струм однофазного замикання на землю розраховують за формулою

 

(Б.2)

 

Для забезпечення надійного відімкнення пошкодженої ділянки кола повинна виконуватися умова

І кз > ном, (Б.3)

 

де І ном - номінальний струм плавкої вставки або струм вставки максимального чи теплового розчіплювача.

k - коефіцієнт, який залежить від елемента, який відмикає струм КЗ.

Якщо автоматичний вимикач (АВ) має тільки електромагнітний захист, то розрахунок проводять так:

а) для АВ з І НОМ < 100 А І КЗ > 1,4 І ВІДС;

б) для АВ з І НОМ > 100А І КЗ > 1,25 І ВІДС.

де І ВІДС - струм відсічки електромагнітного захисту, значення якого може бути вказано на корпусі АВ.

Для АВ з тепловим і комбінованим захистом необхідно, щоб струм однофазного КЗ в кінці ПЛ перевищував струм теплової вставки АВ I ТЕПЛ. ВСТ (чи запобіжника) в 3 або більше разів. Тобто для надійного захисту ПЛ від струмів КЗ або перевантажень повинна виконуватися умова

. (Б.4)

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 599 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Логика может привести Вас от пункта А к пункту Б, а воображение — куда угодно © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2285 - | 2212 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.