Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Облік виробництва продукції

Список продукції, яку виробляє підприємство, зберігається в довіднику ТМЦ. Для зручності користування вся продукція об'єднана в окрему гру­пу довідника. Щодо всіх елементів цієї групи повинен бути заданий вид Продукция/Продукція. Перелік матеріалів і затрат, потрібних для вироб-

ництва конкретного виду (номенклатури) продукції можна переглядати і редагувати за допомогою кнопки C остав/Перелік вікна елемента довід­ника ТМЦ.

Для роботи з документами, що стосуються виробництва, використо­вують журнал Производство/Виробництво, зображений на рис. 9.19.

Господарські операції, пов'язані зі списанням матеріалів на вироб­ництво, оприбуткуванням продукції, розрахунком її собівартості та від­пускної ціни, відображають в обліку за допомогою документа Кальку-ляция/Калькуляція (рис. 9.20).

Документ Калькуляция/Калькуляція буває двох видів: Предвари-тельная/Попередня і Окончательная/Остаточна. Далі називатимемо їх відповідно Попередньою калькуляцією і Остаточною калькуляцією. Якщо документ уведений у режимі Ввод нового/Уведення нового, то це попе­редня калькуляція, а якщо ж у режимі На оснований/На підставі, - то це калькуляція остаточна. Змінити вид калькуляції неможливо.

Розглянемо введення попередньої калькуляції. Реквізити документа Калькуляция/Калькуляція розділені на декілька груп. Група Материа­лы и продукция/Матеріали і продукція містить такі реквізити, як Склад материалов/Склад матеріалів (склад, з якого списуватимуть матеріали), Продукция/Продукція, Склад продукции/Склад продукції (куди буде оприбутковано готову продукцію) і Кол-во продукции/Кількість про­дукції. Значення реквізитів Склад материалов/Склад матеріалів і Склад продукции/Склад продукції вибирають з довідника Места хранения/ Місця зберігання, а значення реквізиту Продукция/Продукція - з довід­ника ТМЦ.

Як зазначено, в довіднику Состав продукции/Перелік продукції, що підпорядкований довіднику ТМЦ, міститься перелік матеріалів і затрат, потрібних для виробництва кожного виду продукції. Кнопка Заполнить/ Заповнити дає змогу автоматично вводити дані в табличну частину доку­мента на підставі інформації з цього довідника. Таблична частина доку­мента містить таку інформацію:

назву затрати. Це можуть бути матеріали з довідника ТМЦ (надалі називатимемо їх матеріалами) або затрати з довідника Виды за­трат/Види затрат (називатимемо нематеріальними затратами), що їх використовують для включення в собівартість (наприклад, затрати на заробітну платню, оренду тощо); партію списуваних матеріалів (лише для матеріальних затрат); кількість (для матеріальних затрат);

суму затрат згідно з попередньою калькуляцією (тільки для немате­ріальних затрат, оскільки для матеріалів ця сума обчислена автома­тично під час проведення документа).

Реквізит Сумма окончательная/Сума остаточна містить суму за оста­точною калькуляцією і для попередньої калькуляції цей стовпець завжди не заповнений.

Собівартість і продажну вартість як усієї кількості продукції, так і її одиниці можна переглянути в інформаційних стовпцях, розташованих пра­воруч над табличною частиною. Однак реальні значення відпускної ціни і собівартості видно лише після проведення документа, оскільки відпускна

ціна і собівартість списаних партій матеріалів буде обчислена під час про­ведення.

Додаткові параметри, що впливають на розрахунок відпускної ціни продукції, розміщені на закладці Дополнительно/Додатково. На цій закладці можна задати рентабельність у частках одиниці, ставку ПДВ і суму акцизу, а також зазначити декілька (не більше трьох) податків або відрахувань, що їх нараховують від обігу реалізованої продукції і зачисля­ють до її собівартості. Нижче вказана загальна сума відрахувань (поперед­ня сума за певним видом затрат).

За допомогою цього документа можна також оформити операцію списання матеріалів у виробництво без оприбуткування на склад готової продукції. Для цього треба увімкнути прапорець Только списать мате­риалы в производство/Тільки списати матеріали у виробництво і тоді нематеріальні затрати визначати не потрібно.

Безпосередньо в діалоговому вікні визначають рахунок і статтю затрат у проведеннях за списанням матеріалів. Для цього треба увімкнути прапо­рець Выбрать счет затрат/Вибрати рахунок затрат і тоді табличну час­тину можна заповнювати способом багаторазового вибирання з довідника ТМЦ за допомогою кнопки Подбор/Вибирати.

Усі документи Калькуляція/Калькуляція відображені в журналі Производство/Виробництво, де, крім іншої інформації, видно статус калькуляції. Статус може набувати таких значень: Незакрытая предва-рительная/Незакрита попередня (попередня калькуляція, для якої ще нема остаточної), Закрытая предварительная/Закрита попередня (для якої вже є остаточна калькуляція), Окончательная/Остаточна і Списа­ние материалов/Списания матеріалів (попередня калькуляція, яка тільки списує матеріали у виробництво).

Предварительная калькуляция/Попередня калькуляціяформує під час проведення низку бухгалтерських проведень: за списанням матеріалів на рахунок 23, за оприбуткуванням продукції на рахунок 26. За рахунком 23 ведуть аналітичний облік у розрізі Видов затрат/Видів затрат,тому в разі списання матеріалів на рахунок 23 потрібно правильно зазначити вид затрат для кожного матеріалу. Зробити це можна безпосередньо у довідни­ку ТМЦ.

Наприкінці місяця, коли всі виробничі затрати списано на рахунок 23 і внесено інформацію про незавершене виробництво на підставі поперед­ньої калькуляції, уводять Окончательную калькуляцию/Остаточну калькуляцію. У типовій конфігурації передбачена можливість автома­тичного формування остаточних калькуляцій для всіх незакритих поперед­ніх калькуляцій поточного місяця. Для цього потрібно виконати команду Создание окончательных калькуляций/Створення остаточних каль­куляцій з головного меню. Метою остаточної калькуляції є коригування попередніх значень затрат відповідно до реальних значень на кінець місяця. Суми реальних затрат розділені пропорційно до сум, зазначених у попередніх калькуляціях.

Під час уведення Окончательной калькуляции/Остаточної кальку­ляції буде заповнено реквізит табличної частини Сумма окончатель­ная/Сума остаточна, який визначає остаточні суми затрат за даними бух­галтерського обліку. Для нематеріальних затрат ці суми можна змінювати вручну, однак зміна попередніх сум неможлива.

У разі проведення Окончательной калькуляции/Остаточної кальку­ляції формуються необхідні бухгалтерські проведення. Це можуть бути коригувальні проведення з дебету рахунка 26 у кредит рахунка 23. У випадку продажу продукції до введення Окончательной калькуляции/ Остаточної калькуляції будуть сформовані коригувальні проведення щодо обліку собівартості реалізованої продукції (рахунок 90.1).

Собівартість незавершеного виробництва відображено в обліку за допо­могою документа Незавершенное производство/Незавершене вироб­ництво. Цей документ треба вводити щомісячно до введення остаточних калькуляцій. У табличну частину документа вводять дані про суми неза­вершеного виробництва. Сума, яка повинна бути зачислена на собівартість продукції в наступних періодах, зазначена для кожного виду затрат. Дані з цього документа використовують для визначення остаточної суми затрат.

За допомогою стандартного звіту Оборотно-сальдовая ведомость по счету/Обігово-сальдова відомість за рахунком, сформованого для ра­хунка 23 (рис. 9.21), можна отримати інформацію про залишки й обіги в розрізі видів затрат.

Стандартний звіт Карточка счета/Картка рахунка дає змогу отри­мати детальну інформацію про операції на рахунку (наприклад, на рахунку 23 Основное производство/Основне виробництво, як на рис. 9.22).

 

 



<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
 | Окопы и укрытия для техники
Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 485 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Большинство людей упускают появившуюся возможность, потому что она бывает одета в комбинезон и с виду напоминает работу © Томас Эдисон
==> читать все изречения...

2564 - | 2224 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.