Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Вплив конструкції опорних пальців




Зміст

 

Вступ 4

Лабораторна робота № 1 7

Лабораторна робота № 2 20

Лабораторна робота № 3 28

Лабораторна робота № 4 43

Лабораторна робота № 5 51

Лабораторна робота № 6 78

Лабораторна робота № 7 89

Лабораторна робота № 8 105

Лабораторна робота № 9 122

Лабораторна робота № 10 136

Лабораторна робота № 11 149

Література 160


 

Вступ

 

Ріст продуктивності обробки та підвищення якості продукції машинобудівного виробництва в значній мірі обумовлені впровадженням механізації та автоматизації робіт на металорізальних верстатах, що дає змогу не тільки розширити технологічні можливості обладнання, але й значно скоротити витрати допоміжного часу, а також полегшити умови праці робітників.

Складність побудови технологічних процесів машинобудуванні зумовлена різноманітністю конструкцій технологічної оснастки, в першу чергу верстатних пристроїв, та підвищених до них вимог. Неправильні конструктивні рішення та помилки у виготовленні пристроїв приводять до зниження точності обробки, до подовження термінів та збільшення витрат на підготовку виробництва.

Тому навчальними планами спеціальності 7.090202 "Технологія машинобудування" передбачено вивчення дисципліни "Технологічна оснастка". Ґрунтовне засвоєння студентами цієї дисципліни, що має велике прикладне значення, вимагає поряд з вивченням теоретичного матеріалу, який подається на лекціях, проведення лабораторних робіт з основних розділів.

Лабораторні заняття дають змогу студенту застосувати на практиці теоретичні висновки, ознайомитися з практичними прийомами роботи з пристроями та контрольно-вимірювальними приладами, що в кінцевому результаті сприяє глибшому осмисленню теоретичного матеріалу.

Робочою програмою дисципліни "Технологічна оснастка" передбачені лабораторні заняття в обсязі 16 годин для студентів стаціонарної форми навчання, та 4 години для студентів заочної форми навчання.

Мета даних лабораторних робіт – вивчити існуючі конструкції верстатних пристроїв, їх налагодження на різні види обробки; дослідити похибки базування та вплив точності виконавчих елементів пристроїв на точність виготовлення виробів; проаналізувати зусилля закріплення, які створюються затискними механізмами.

Зміст і побудова лабораторних робіт такі, що їх виконання вимагає від студентів глибокого розуміння та знань теоретичного матеріалу з відповідних розділів не тільки дисципліни "Технологічна оснастка", але й основної профілюючої дисципліни – “Теоретичних основ технології виробництва деталей і складання машин”.

 

Загальні вказівки до організації та проведення

лабораторних робіт

 

Кожній лабораторній роботі передує самостійна підготовка студента з використанням лабораторного практикуму тієї роботи, яка задана йому викладачем на попередньому занятті. Перед початком виконання лабораторної роботи викладач контролює рівень підготовки студента до заняття шляхом опитування. Контролюються, зокрема, знання мети та методики виконання роботи, конструкції пристрою і верстата, вміння правильно працювати на них. Студенти, які не підготовлені до виконання лабораторної роботи, до занять не допускаються.

Виконання однієї лабораторної роботи доручається бригаді з двох-трьох студентів.

На першому занятті, до початку виконання лабораторних робіт, викладач проводить груповий інструктаж з правил техніки безпеки роботи в лабораторії пристроїв. Кожний студент до початку виконання лабораторних робіт повинен розписатися в бланку контрольного листа про проходження інструктажу з техніки безпеки.

В ході виконання роботи всі необхідні записи спостережень заносяться в бланк-звіт, який включається у пояснювальну записку до лабораторної роботи.

Після закінчення роботи студенти повинні прибрати робоче місце, зняти та скласти у відповідне місце інструмент, зразки, прибрати стружку і т.п.. Після цього робоче місце потрібно здати навчальному майстрові, який проводив заняття, і отримати дозвіл на вихід з лабораторії.

З кожної виконаної лабораторної роботи студенти складають звіт, що охоплює пояснювальну записку, графічні побудови, ескізи пристроїв, розрахункові схеми та роздруківки розв'язків, отриманих на ЕОМ. Пояснювальну записку оформляють на папері формату 297х210. Вона повинна містити короткий опис та аналіз конструкції пристрою, результати проведених досліджень і їх математичну обробку на ЕОМ, висновки по даній роботі. Ескізи пристроїв, розрахункові схеми та графіки виконують на креслярському папері формату А4 згідно з вимогами державних стандартів.

По кожній виконаній роботі студент повинен своєчасно здати і захистити правильно оформлений звіт викладачу, який фіксує цю здачу своїм підписом у звіті.

Студент допускається до виконання наступної лабораторної роботи тільки після складання звіту з попередньої.

Після виконання повного циклу лабораторних робіт оформлені звіти студенти здають викладачу, який проводив заняття.

 


Лабораторна робота № 1

Вплив конструкції опорних пальців

На похибку базування

Мета роботи

Теоретично розрахувати та експериментально перевірити вплив конструкції опорних пальців на похибку базування при виконанні заданих розмірів.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 331 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Чтобы получился студенческий борщ, его нужно варить также как и домашний, только без мяса и развести водой 1:10 © Неизвестно
==> читать все изречения...

2405 - | 2285 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.