Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Порядок проходження практики. навчальної практики




Програма

навчальної практики

 

 

студентів IІ курсу

денної форми навчання

спеціальності 5.03050801 „Фінанси і кредит” (молодший спеціаліст)

 

 

Вінниця - 2014

 

«ЗАТВЕРДЖУЮ»

Заст. директора

ВКЕП ТНЕУ

Забродина Л.О.

_______________________________

 

“______”_______________20___ року

 

ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ПРАКТИКИ

 

Напрям підготовки: 0305 Економіка і підприємництво

 

Спеціальність: 5.03050801 «Фінанси і кредит»

 

Спеціалізація: молодший спеціаліст з фінансів і кредиту

 

Освітньо-кваліфікаційний рівень: молодший спеціаліст


Розробник: Гончаренко А. І., викладач, голова циклової комісії фінансово-економічних дисциплін ВКЕП ТНЕУ

 

 

Програму навчальної практики затверджено на засіданні циклової комісії фінансово-економічних дисциплін

Протокол № 2 від “17” вересня 2014 року

 

 

Голова циклової комісії Гончаренко А.І.

 

 

Схвалено методичною радою ВКЕП ТНЕУ

 

Протокол № від «» 2014 року

 

 

Голова методичної ради ВКЕП ТНЕУ Забродіна Л.О.


ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

 

Відповідно до Державного стандарту освіти в Україні практична підготовка студентів у вищих навчальних закладах всіх рівнів акредитації є обов'язковим елементом навчального плану освітньо-професійної підготовки фахівців відповідного рівня. Основним навчально-методичним документом, що її регламентує, є програма практичної підготовки студентів.

Програму практики розроблено для студентів з спеціальності 5.03050801 "Фінанси та кредит" із врахуванням вимог ступеневої освіти відповідно до навчальних планів підготовки таких освітньо-кваліфікаційних рівнів, як молодший спеціаліст, на основі Закону України "Про освіту".

Програма практики є основним навчально-методичним документом, який регламентує загальні положення щодо організації, порядку проведення та підсумків усіх видів практики, визначає їх змістовну частину і тривалість проходження.

Ця програма є провідним навчально-методичним документом, згідно з яким регламентується діяльність керівника практики від вищого навчального закладу, визначаються установи – бази практики.

Тривалість практики визначена навчальним планом даної спеціальності.

З практичного навчання навчальним закладом складається документація:

- робоча програма проведення практики (з кожного виду);

- договора з установами;

- індивідуальні завдання студентам;

- направлення, щоденники-звіти, пам’ятки.

Керівниками практики від навчального закладу призначаються викладачі профілюючих дисциплін, які здійснюють навчально-методичне керівництво і контроль за проходженням практики.

Керівник практики від установи визначається із числа провідних спеціалістів.

Під час проходження навчальної практики студентам виставляють поточні оцінки, а після закінчення кожного виду практики – підсумкову оцінку.

Циклові комісії навчальних закладів можуть вносити зміни і доповнення до програми з наступним затвердженням керівництвом навчального закладу.
ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ПРАКТИКИ

Навчальна практика

Основні завдання навчальної практики – закріплення і поглиблення теоретичних знань, одержаних під час вивчення спеціальних дисциплін; набуття необхідних навичок із спеціальності, підготовка проходження переддипломної практики.

Керівник практики перед початком повідомляє цілі і завдання практики, дає конкретні завдання кожному студенту або в окремій папці, а в процесі виконання завдання забезпечує раціональну організацію праці студентів.

 

Вступ

Навчальними планами підготовки спеціалістів з фінансів і кредиту передбачено проходження на IІ курсі навчальної практики.

Дана практика створює можливості для оновлення та закріплення отриманих теоретичних знань, вивчення безпосередньо на робочому місці працівника певного суб'єкту господарювання стилю та методів роботи працівників відповідних суб'єктів господарювання (підприємств, банківських установ, кредитних спілок, страхових компаній та інших суб'єктів господарювання), що сприятиме адаптації випускників до умов та характеру майбутньої роботи.

 

Мета практики

Мета практики полягає в ознайомленні студентів із специфікою діяльності різних суб'єктів господарювання, змістом і характером роботи їх фахівців, закріпленні теоретичних знань, одержаних під час навчання в університеті і набуття певних практичних навиків роботи.

 

Порядок проходження практики

По прибутті на базу практики студент зобов'язаний подати у відділ кадрів направлення на практику. Начальник відділу кадрів або, за його відсутності, відповідальний спеціаліст, інформує начальника установи про практикантів, зміст і тривалість практики та вносить пропозиції щодо послідовності її проходження.

Конкретне місце проходження практики визначає керівник установи. Він також визначає загального керівника практики, який, у свою чергу, визначає керівників практики по окремих розділах програми.

Практикантів ознайомлюють з регламентом роботи установи та правилами внутрішнього розпорядку. З огляду на характер інформації щодо діяльності конкретного суб'єкта господарювання визначається обсяг та характер документації, яка використовуватиметься практикантами, останніх попереджують про відповідальність за несанкціоноване поширення конфіденційної інформації.

Крім виконання завдань програми практики, студенти можуть залучатися до виконання окремих завдань, передбачених функціями і процедурами, закріпленими за даним підрозділом. Інформація про виконання таких завдань та безпосередній особистий вклад практиканта повинна знайти відображення у звіті про проходження практики.

 

1.4. Права і обов'язки студентів-практикантів

Під час проходження практики студент має право:

o на одержання державної стипендії відповідно до встановленого порядку (у випадку навчання за державним замовленням) за рахунок коштів університету;

o студент може бути зарахований на вакантну посаду в даній установі при умові виконання програми практики;

o на консультації керівника практики від університету.

Студент-практикант зобов'язаний:

o в 3-денний термін з дня прибуття на практику надіслати на циклову комісію один примірник наказу установи про зарахування на практику;

o непорушно дотримуватись правил внутрішнього трудового розпорядку, які діють в даній установі;

o своєчасно виконувати затверджений календарний план проходження практики;

o щоденно вести записи в щоденнику, які повинні бути підтверджені підписами безпосереднього керівника практики від установи;

o якісно підготувати звіт про проходження виробничої практики і своєчасно здати його на циклову комісію.

1.5. Керівництво і контроль за ходом практики

Керівництво навчальною практикою здійснює циклова комісія ВКЕП ТНЕУ. Кафедра видає студенту програму і щоденник проходження практики, визначає керівників від університету по кожній базі практики.

Керівник практики від університету:

o перевіряє правильність складеного календарного плану та здійснює контроль за його виконанням;

o надає консультації студентам з питань проходження практики, оформлення звіту, орієнтує студентів в пошуку необхідної інформації;

o в тижневий термін після початку практики подає завідувачу кафедрою інформацію про наявні відхилення в розрізі баз практики (несвоєчасне прибуття студентів, відмова у проходженні практики з боку баз, побутові проблеми тощо) та вживають оперативних заходів щодо їх усунення;

o здійснює контроль за якістю проходження практики та виконанням календарних графіків шляхом виїзду на базу практики, вивчення наявних у практикантів матеріалів, проведення бесід з керівниками відповідних установ, загальними та безпосередніми керівниками практики

o перевіряє поданий на кафедру звіт.

Загальну організацію практики здійснює керівник відповідної установи.

Керівник практики від установи:

o визначає із провідних спеціалістів безпосередніх керівників практики;

o забезпечує створення нормальних умов для роботи студентів-практикантів;

o своєчасно інформує циклову комісії про випадки порушення дисципліни студентами-практикантами;

o перевіряє достовірність складених студентами звітів про виробничу практику;

o дає характеристику на студента-практиканта за період перебування його на практиці, вказавши його ставлення до проходження практики, рівень засвоєння окремих положень програми.

 

1.6. Звіт про виробничу практику

Під час проходження практики студент складає звіт про практику, керуючись даною програмою та календарним планом.

Звіт складається з двох частин: текстової та документальної. В текстовій частині необхідно дати відповідь на всі питання, передбачені програмою, коротко описати виконану студентом роботу. Матеріал необхідно розмежувати по окремих питаннях. Обсяг текстової частини звіту повинен складати 30-35 сторінок. Переписування нормативних документів, методичних матеріалів, подання ідентичної текстової частини двома і більше практикантами не допускається.

В документальній частині не допускається наявність незаповнених бланків. Документи слід оформляти з дотриманням всіх вимог діловодства. Зважаючи на конфіденційність певної інформації, допускається заповнювати окремі форми додатків умовними даними. Приведені в додатках дані повинні відповідати інформації, наведеній у текстовій частині звіту.

До звіту додаються:

o Характеристика керівника установи на студента-практиканта, завірена гербовою печаткою.

o Календарний план проходження практики, завірений підписом керівника і гербовою печаткою.

o Оформлений у відповідності до встановлених вимог щоденник проходження практики, з записами про щоденно виконану студентом-практикантом роботу та підписами безпосередніх керівників.

o Зауваження і побажання керівника бази практики з питань її проходження та теоретичної підготовки практиканта.

Після закінчення практики студент у визначені терміни подає звіт на циклову комісію ВКЕП ТНЕУ, де за затвердженим графіком організується його захист.

Для виконання програми практики студентам необхідно познайомитися з нормативними матеріалами з питань бюджету, податків, фінансів, що використовуються ними при проходженні практики, а також з посадовими інструкціями та штатним розкладом фінансових служб та відділів.

Ці матеріали, як правило, є на базах практики. вони безпосередньо використовуються в роботі фінансових відділів.

У випадку неякісного оформлення звіту, несвоєчасного його подання, незадовільної оцінки по результатах захисту, вирішується питання про повторне проходження студентом практики в наступному році.

 

ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ ПРАКТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ СТУДЕНТІВ

 

Підсумком навчальної практики є залік, який проводиться на основі підготовлених звітів. Після закінчення терміну навчальної практики студенти звітують на цикловій комісії про виконання програми практики. Загальна форма такої звітності - подання письмового звіту, з позитивною відміткою керівника від підприємства. Крім того, подається щоденник практиканта, де міститься відгук керівника від підприємства - бази практики про виконання студентом програми практики.

Загальний обсяг звіту повинен містити приблизно 30-35 сторінок друкованого тексту, включаючи табличний та ілюстративний матеріал.

Обсяг ВСТУПУ – 2 сторінки. У вступі подається загальна характеристика звіту з обов’язковим висвітленням наступних питань і в рекомендованій нижче послідовності:

Мета роботи – формування реальної уяви про професійну діяльність за обраним фахом, ознайомлення з фінансовою роботою.

Завдання (задачі) роботи. Завдання (задачі) по суті являють собою стисло викладений (перефразований) план звіту. Необхідно вказати 4-5 задач (завдань), які торкаються двох основних розділів звіту.

Суб’єкт дослідження. Суб’єктом дослідження виступає підприємство, на якому студент проходить практику. Необхідно навести повну назву, галузеву підпорядкованість і адресу.

Об’єкт дослідження. Об’єктом роботи прийнято називати те, на що спрямована пізнавальна діяльність практиканта. Об’єктом дослідження виступає процес або явище, що породжує проблемну ситуацію і обране для вивчення з метою встановлення закономірностей його виникнення, розвитку і перетворення в інтересах раціонального використання у практичній діяльності людей.

Практичне значення проходження практики. Необхідно відзначити практичну цінність одержаних результатів, рекомендації щодо їх використання, або позитивні здобутки студента та можливі сфери їх застосування.

Наприклад, “Проходження практики сприяло одержанню знань щодо організаційної структури фінансової служби підприємства, дозволило ознайомитись з роботою фінансових відділів та обліковими документами, набути навичок роботи з нормативними та навчальними матеріалами, а також дозволило отримати практичний досвід при проведенні аналізу статистичних даних,” тощо.

Робота над виконанням ПЕРШОГО РОЗДІЛУ практики може здійснюватися у такій послідовності:

Спочатку необхідно здійснити огляд нормативно-законодавчих актів, які застосовуються на підприємстві.

Після ознайомлення із структурою підприємства та фінансовою службою необхідно навести та описати схему організації і управління, функціональну взаємодію всіх фінансових служб, особливу увагу приділити фінансовому відділу, його зв’язкам та призначенню.

Після ознайомлення із штатним розкладом та посадовими інструкціями і функціями робітників фінансової служби підприємства, доцільно стисло описати основні положення цих документів, зробити висновки про обсяг функцій та кількість працівників фінансового відділу підприємства.

Після ознайомлення з діяльністю фінансового відділу, який є місцем роботи студента на практиці, описати його завдання, функції, основні операції, проблеми діяльності, недоліки в організації роботи і т.п.

Навести основні характеристики, сфери застосування первинних документів та відібрати для звіту бланки і форми звітності.

ДРУГИЙ РОЗДІЛ повинен містити матеріали аналізу статистичних даних галузі та підприємства за 2–3 роки. Для цього необхідно зібрати статистичну інформацію про фінансову діяльність підприємства: обсяги реалізації продукції, постатейні витрати (на сировину, матеріали, заробітну платню, і т.д.), податки, прибутки, тощо. Вихідні та аналітичні дані наводяться у табличному вигляді, де здійснюється аналіз їх абсолютних та відносних відхилень від планових показників, а також розглядається динаміка фактичних показників за періодами. Аналітичні розрахунки повинні супроводжуватись графіками та діаграмами.

ВИСНОВКИ – це сконцентровані на 2-х сторінках матеріали роботи. В них формулюються важливі теоретичні та практичні результати, одержані практикантом. Висновки логічно перегукуються із вступом. В ньому висвітлюється ступень виконання завдань, окреслених у вступі та змісті.

Письмовий звіт з практики разом зі щоденником подається у встановлений термін (не пізніше трьох днів) керівнику практики від вищого навчального закладу для перевірки, рецензування і допуску до захисту. Письмова рецензія керівника практики від циклової комісії заноситься до щоденника практиканта.

Розділи і окремі питання звіту мають бути чітко визначені, викладені в логістичній послідовності і конкретизовані. Таблиці, ілюстративний матеріал, додатки мають бути змістовними і оформленими відповідно до стандартів виконання письмових робіт у вищій школі.

Звіт пишеться власноруч або друкується на одному боці аркуша білого паперу формату А4 через півтора міжрядкових інтервали шрифтом 14.

Текст роботи слід друкувати, додержуючись таких розмірів берегів: лівий -30 мм, верхній і нижній - 20 мм, правий - 10 мм. При цьому необхідно дотримуватись рівномірної щільності, контрастності й чіткості зображення, а всі лінії, літери, цифри і знаки повинні бути однаково чорними впродовж усієї роботи. Окремі слова, формули, знаки, які вписують у надрукований текст, мають бути чорного кольору; щільність вписаного тексту має максимально наближуватись до щільності основного зображення.

Якщо заголовок складається з двох і більше речень, їх розділяють крапкою. Перенесення слів у заголовку розділів не допускається. Відстань між заголовком і подальшим чи попереднім текстом має бути не менше ніж два рядки. Відстань між основами рядків заголовку, а також між двома заголовками приймають такою, як у тексті. Не допускається розміщувати назву розділу, підрозділу, а також пункту й підпункту в нижній частині сторінки, якщо після неї розміщено тільки один рядок тексту.

Сторінки роботи слід нумерувати арабськими цифрами, додержуючись наскрізної нумерації впродовж усього її тексту. Номер сторінки проставляють у правому верхньому куті сторінки без крапки в кінці. Титульний аркуш включають до загальної нумерації сторінок роботи. Номер сторінки на титульному аркуші не проставляють. Ілюстрації й таблиці, розмішені на окремих сторінках, включають до загальної нумерації сторінок.

Ілюстрації (креслення, рисунки, графіки, схеми, діаграми, фотознімки) слід розміщувати у роботі безпосередньо після тексту, де вони згадуються вперше, або на наступній сторінці. На всі ілюстрації мають бути посилання у тексті. Якщо ілюстрації створені не автором роботи, необхідно при їх поданні дотримуватись вимог чинного законодавства про авторські права, тобто посилатися на джерело.

Ілюстрації можуть мати назву, яку розміщують під ілюстрацією. За необхідності під ілюстрацією розміщують пояснювальні дані (підрисунковий текст або експлікація). Ілюстрація позначається словом «Рисунок», яке разом з номером і назвою ілюстрації розміщують після пояснювальних даних, наприклад, «Рисунок 3.1 - Схема розміщення об'єктів приватизації».

Ілюстрації слід нумерувати арабськими цифрами порядковою нумерацією в межах розділу, за винятком ілюстрацій, наведених у додатках. Номер ілюстрації складається з номера розділу і порядкового номера ілюстрації, відокремлених крапкою, наприклад, рисунок 3.2 - другий рисунок третього розділу.

Ілюстрації, за необхідності, можуть бути перелічені в змісті з зазначенням їх номерів, назв і номерів сторінок, на яких вони вміщені.

Найбільш вживаними видами ілюстрацій є схеми, графіки, діаграми. Для їх виконання необхідно використовувати комп'ютерну техніку та типові комп'ютерні програми.

Цифровий матеріал, зазвичай, оформлюють у вигляді таблиць. За змістом таблиці поділяються на аналітичні і неаналітичні. Аналітичні таблиці є результатом обробки й аналізу цифрових показників. Як правило, після таких таблиць робиться узагальнення про нове (виведення) знання, яке описується у тексті словами "таблиця дає змогу зробити висновок, що...", "із таблиці видно, що..." і т.д. До неаналітичних таблиць вміщують здебільшого числові дані, необхідні лише для подання інформації або констатації певного стану речей.

Таблицю слід розташовувати безпосередньо після тексту, у якому вона згадується вперше, або на наступній сторінці. На всі таблиці мають бути посилання в тексті роботи.

Горизонтальні та вертикальні лінії, які розмежовують рядки таблиці, а також лінії зліва, справа і знизу, що обмежують таблицю, можна не проводити, якщо їх відсутність не утруднює користування таблицею.

Таблиці слід нумерувати арабськими цифрами порядковою нумерацією в межах розділу, за винятком таблиць, що наводяться у додатках. Номер таблиці складається з номера розділу і порядкового номера таблиці, відокремлених крапкою, наприклад, таблиця 2.1 - перша таблиця другого розділу.

Таблиця може мати назву, яку друкують малими літерами (крім першої великої) і вміщують над таблицею. Назва має бути стислою і відбивати зміст таблиці. Якщо рядки або графи таблиці виходять за межі формату сторінки, таблицю поділяють на частини, розміщуючи одну частину під одною, або поруч, або переносячи частину таблиці на наступну сторінку, повторюючи в кожній частині таблиці її головку і боковик. При поділі таблиці на частини допускається її головку або боковик заміняти відповідно номерами граф чи рядків, нумеруючи їх арабськими цифрами у першій частині таблиці.

Слово "Таблиця____" вказують один раз зліва над першою частиною таблиці, над іншими частинами пишуть:

"Продовження таблиці____ " з зазначенням номера таблиці.

Заголовки граф таблиці починають з великої літери, а підзаголовки - з малої, якщо вони складають одне речення з заголовком. Підзаголовки, що мають самостійне значення, пишуть з великої літери. В кінці заголовків і підзаголовків таблиць крапки не ставлять. Заголовки і підзаголовки граф указують в однині.

Оформлений за всіма вказаними вимогами і прорецензований звіт з практики приймається викладачем-керівником практики від циклової комісії в коледжі, за результатами захисту звіту виставляється диференційований залік. Оцінка за практику вноситься в заліково-екзаменаційну відомість і в залікову книжку студента.

При визначенні рівня академічної успішності при отриманні диплому разом з іншими оцінками студента враховується оцінка за практику.

Студент, який не виконав програму практики без поважних причин, відрахується з коледжу. В окремому випадку йому може бути надано право походження практики повторно під час канікул. Студент, який повторно отримав негативну оцінку з практики в комісії, відраховується з вищого навчального закладу.

Оцінка за проходження фінансово-економічної практики та захист звіту про практику формується таким чином:

- 30 балів студент може отримати за виконання покладених на нього функцій за місцем проходження практики. Роботу студента-практиканта за місцем практики оцінює керівник практики від установи за чотирибальною шкалою: „відмінно” –5, „добре” – 4, „задовільно” – 3, „незадовільно” – 2. Отриману оцінку переводять в бали, шляхом множення на перевідний коефіцієнт – 6, який дорівнює частці від ділення можливої максимальної кількості балів поточного контролю на найвищу оцінку „5” (30:5).

Якщо керівник практики від установи оцінив роботу студента-практиканта на „незадовільно”, то бали такому студенту не нараховуються, і кафедрою вирішується питання про повторне проходження студентом виробничої фінансово-економічної практики.

- 70 балів студент може отримати за проходження практики, оформлення звіту про практику та його захист від керівника практики з університету. З них:

- 20 балів студент може отримати за оформлення звіту про виробничу фінансово-економічну практику, зокрема його текстової та документальної частин.

- 50 балів студент може отримати на захисті звіту про виробничу фінансово-економічну практику.

Підсумкова оцінка виставляється за шкалою, наведеною в таблиці 1, і вноситься до заліково-екзаменаційної відомості, до залікової книжки студента і до журналу обліку успішності.

Таблиця

Шкала оцінювання знань студентів

Кількість балів Оцінка за шкалою:
ECTS національною
90-100 A – відмінно Відмінно
71-89 81-89 B – дуже добре Добре
71-80 C – добре
51-70 61-70 D – задовільно Задовільно
51-60 E – достатньо
25-50 FX – незадовільно з правом повторного складання Незадовільно
0-24 F – незадовільно за формою „К”

 

Інформації про хід виробничої практики та її підсумки обговорюється на засіданнях циклової комісії Вінницького коледжу економіки та підприємництва.

 


РОЗДІЛ II

 

ЗМІСТ НАВЧАЛЬНОЇ ПРАКТИКИ

Загальна програма навчальної практики, її зміст складається з наступних етапів практичної роботи студентів:

1. Вивчення організаційної структури підприємства (організації, закладу), на базі якого проводиться практика.

2. Уявлення про загальну характеристику діяльності даного підприємства визначення місця і ролі на регіональному ринку чи в Україні.

3. Характеристика конкретного місця проходження практики та основних функцій, обов’язків практиканта і ролі спеціаліста відповідного відділу (служби).

4. Вивчення положень, інструкцій, нормативно-методичної документації, законодавчих актів України з питань фінансів та кредиту, знання яких безпосередньо необхідні для виконання практикантами обов’язків, покладених на них на підприємстві.

5. Аналіз звітної, статистичної інформації з питань, що вивчаються. Виявлення стійких зв’язків, співвідношень, закономірностей і вивчення їх господарчої діяльності в динаміці за певний період (2-3 роки).

6. Узагальнення зібраного матеріалу на основі виконаного аналізу та виявлення недоліків у фінансовій діяльності даних фінансових інститутів і розробка пропозицій по усуненню цих недоліків з метою фінансового оздоровлення підприємства, регіону та України в цілому.

Набуття навиків виконання конкретних розрахунків, заповнення бланків звітності, робота з документацією тощо. Підбір і обробка інформації, розвиток навиків і поглиблення знань повинні мати творчий характер і нести в собі елементи наукового дослідження.

Виробнича практика тривалістю чотири тижні організується за наступним календарним графіком (табл. 1).

Таблиця 1.

Календарний графік проведення виробничої практики

 

Вид діяльності студента практиканта Тривалість днів
1. Оформлення на практику. Вивчення правил охорони праці і протипожежної безпеки, вступний інструктаж.  
2. Дослідження діяльності підприємства чи установи (бази практики) (до першого розділу звіту) 2.1. Правові засади діяльності фінансової служби 2.2. Організаційна структура фінансової служби 2.3. Основні функції робітників фінансової служби 2.4. Основні форми фінансової звітності  
3. Виконання індивідуального завдання (до другого розділу звіту)  
4. Узагальнення виявлених проблем на об'єкті обстеження і визначення напрямків їх вирішення (до другого розділу звіту).  
5. Підготовка і оформлення звіту  

 

Зміст виробничої практики студентів, направлених на підприємства різних форм власності та галузі господарства складається з наступних етапів практичної роботи:

1. Загальна частина. Стисла характеристика діяльності підприємства, визначення місця і ролі на регіональному ринку або в Україні.

2. Фінансова діяльність. Вивчити:

- суть і основи завдання фінансів підприємства;

- послідовність формування і використання фінансових результатів підприємства.

Виявити динаміку і проаналізувати основні показники фінансової діяльності за останні 3 роки. За результатами аналізу зробити висновки та розробити пропозиції по удосконаленню фінансової діяльності підприємства.

3. Згідно індивідуального завдання проаналізувати фінансові результати роботи підприємства.

4. Вивчити нормативні акти, що використовуються фінансовими службами підприємств.

 

Зміст практики студентів, направлених в міське чи районне фінансове управління складається з наступних етапів практичної роботи:

1. Загальна частина. Стисла характеристика діяльності фінансового відділу.

2. Бюджетний процес. Вивчити:

- порядок складання, розгляду та затвердження місцевих бюджетів;

- значення бюджетного регулювання в формуванні бюджету;

- порядок виконання бюджету:

3. Згідно індивідуального завдання проаналізувати динаміку і структуру бюджетного фінансування, або виконання місцевого бюджету в цілому.

За результатами аналізу зробити висновки і розробити пропозиції по удосконаленню формування і використання місцевого бюджету.

 

Зміст практики студентів, направлених в Пенсійний фонд чи інші позабюджетні фонди складається з наступних етапів практичної роботи:

1. Загальна частина. Стисла характеристика діяльності Пенсійного фонду.

2. Вивчити:

- організацію пенсійного забезпечення населення;

3. Виявити динаміку і проаналізувати пенсійне забезпечення населення і надходження до Пенсійного фонду (виходячи з бази практики) за останні 3 роки.

Зміст практики студентів направлених до Державної фіскальної служби України складається з наступних етапів практичної роботи:

 

1. Загальна частина. Стисла характеристика структури і функцій державної податкової інспекції.

2. Податкові надходження. Вивчити:

- суть податків, зборів та інших обов’язкових платежів в бюджет та функції, які вони виконують;

- структуру податкових надходжень (виходячи з бази практики);

Виявити динаміку і проаналізувати розміри та структуру податкових надходжень у місцеві бюджети за останні 3 роки.

За результатами аналізу зробити висновки та розробити пропозиції по удосконаленню роботи державних податкових інспекцій.

3. Конкретні розрахунки.

Використовуючи конкретні дані, заповнити декларації, розрахунки та інші документи і форми звітності, які підприємства, організації та установи-платники податків подають у податкові інспекції.

4. Вивчити законодавчі акти та нормативно-інструктивні матеріали, що використовують державні податкові інспекції у роботі.

5. Ознайомитися з порядком обліку податкових надходжень та звітності податкових інспекцій.

Зміст виробничої практики студентів, направлених до банків складається з наступних етапів практичної роботи:

1. Загальна частина. Стисла характеристика діяльності банківської установи, вивчення місця і ролі на регіональному ринку або в Україні.

2. Діяльність комерційного банку. Вивчити:

- організацію роботи комерційного банку;

- фінансові звіти банку;

- 3. Згідно індивідуального завдання проаналізувати конкретний вид банківських операцій

За результатами аналізу зробити висновки і розробити пропозиції по удосконаленню формування та використання прибутку.

3. Визначити побудову балансу банку.

4. Ознайомитись з порядком обліку залучених та запозичених коштів комерційного банку.

 


ДОДАТОК А

 

Приклад заповнення

Календарний графік проходження практики

№ з/п Назви робіт Тижні проходження практики Відмітки про виконання
       
  Оформлення на практику. Вивчення правил охорони праці і протипожежної безпеки, вступний інструктаж Один день        
  Дослідження діяльності підприємства чи установи (бази практики) 2.1. Правові засади діяльності фінансової служби 2.2. Організаційна структура фінансової служби 2.3. Основні функції робітників фінансової служби 2.4. Основні форми фінансової звітності Три дні        
  Виконання індивідуального завдання Один день Два дні      
  Узагальнення виявлених проблем на об'єкті обстеження і визначення напрямків їх вирішення.   Один день      
  Підготовка і оформлення звіту   Два дні      

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 670 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Начинать всегда стоит с того, что сеет сомнения. © Борис Стругацкий
==> читать все изречения...

2323 - | 2075 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.013 с.