Міністерство освіти і науки України
Львівський інститут економіки і туризму
Кафедра обліку і фінансів
Методичні рекомендації
Та варіанти контрольної роботи
з дисципліни "Бухгалтерський облік"
Для студентів заочної форми навчання
Напрям підготовки 6.030509 «Облік і аудит»
Львів – 2013
Розглянуто і схвалено на засіданні
кафедри обліку і фінансів
Протокол № ___ від _____________ 2013 р.
Зав. кафедри ________________ д.е.н., проф. Костирко І.Г.
Укладач: ст. викладач Банера Н.П.
Вступ
Основною метою викладання дисципліни "Бухгалтерський облік" є забезпечення високого рівня теоретичних знань та практичних навичок майбутнього фахівця щодо опрацювання документів, складання бухгалтерських записів, одержання практичного досвіду прийняття відповідних управлінських рішень.
Під час вивчення курсу студенти повинні одержати необхідні теоретичні знання і набути практичні вміння та навички з методики бухгалтерського обліку. З цією метою завдання для контрольної роботи з курсу "Бухгалтерський облік" включають питання для теоретичного розгляду і практичні ситуації, які дозволяють глибше засвоїти матеріал.
Метою вивчення дисципліни є формування системи знань з теорії та практики ведення обліку на підприємствах туристичної, готельної сфери та сфери послуг.
Завдання дисципліни полягає у вивченні методів раціональної організації та ведення бухгалтерського обліку на підприємствах на підставі використання прогресивних форм і національних стандартів; набуття навичок опрацювання і використання облікової інформації в управлінні.
Предмет дисципліни – методологія і методика ведення бухгалтерського обліку на підприємстві.
Міжпредметні зв’язки. вивчення дисципліни "Бухгалтерський облік" базується на знаннях, отриманих з навчальних дисциплін "Економічна теорія", "Мікроекономіка", "Макроекономіка". В свою чергу, знання з бухгалтерського обліку є передумовою вивчення наступних навчальних дисциплін: "Фінансовий облік І", "Фінансовий облік ІІ", "Звітність підприємств", "Аналіз господарської діяльності", "Аудит".
Порядок вибору варіанту контрольної роботи. Згідно навчального плану студенти 2-го курсу заочної форми навчання з дисципліни "Бухгалтерський облік" виконують контрольну роботу.
Варіант контрольної роботи відповідає шифру студента, який присвоєно деканатом бухгалтерсько-економічного факультету.
Основні вимоги до контрольної роботи. Кожен варіант контрольної роботи містить два теоретичних та практичне завдання.
Перед початком роботи над матеріалом завдань студент повинен:
- ознайомитись з програмою дисципліни "Бухгалтерський облік" та списком рекомендованої літератури;
- знайти тему, в склад якої включене теоретичне питання, та ознайомитись з її повним змістом на основі поданої літератури;
- навести відповідь на конкретне питання (відповідь має бути повною та підкріпленою власними думками);
- відповідь оформляється з вказанням повної назви питання в зошиті для контрольних робіт із виділенням місця на зауваження (поля).
Відповідь на теоретичне питання повинна бути повною, конкретною, висвітлювати зміст операцій з урахуванням чинних нормативних документів.
Для розв'язку задачі необхідно ознайомитись з порядком її рішення, який наведений на початку завдання.
Контрольна робота оформлюється в зошит обсягом не більше 18 аркушів з додаванням регістрів та форм фінансової звітності як цього вимагає завдання. Сторінки роботи нумеруються. Титульна сторінка оформляється згідно загальних вимог (Додаток А).
Критерії оцінювання. Контрольна робота оцінюється в 30 балів, з них теоретичні питання – по 5 балів, практичне завдання – 20 балів.
Якщо студент, виконавши контрольну роботу, отримав 20 балів і більше, то контрольна робота зарахована, до 20 балів – робота не зарахована.
Строки виконання контрольної роботи. Контрольна робота виконується згідно графіка навчального процесу для студентів заочної форми навчання і здається в деканат у визначений термін.
Не зарахована контрольна робота повертається студенту для доопрацювання. Повторно студент виконує її згідно із зауваженнями рецензента та здає роботу разом із попередньою рецензією.
Програма дисципліни "Бухгалтерський облік"
Тема 1. Загальна характеристика бухгалтерського обліку, його предмет і метод.
Поняття обліку, його види та значення. Поняття, значення та види господарського обліку. Користувачі облікової інформації. Облікові вимірники.
Функції та принципи бухгалтерського обліку. Функції бухгалтерського обліку. Основні принципи бухгалтерського обліку. Організація бухгалтерського обліку на підприємстві.
Предмет бухгалтерського обліку та його об’єкти. Характеристика предмету, бухгалтерського обліку та його складових: а) господарські засоби підприємства; б) джерела утворення засобів підприємства; в) господарські процеси діяльності підприємства; г) результати діяльності підприємства. Класифікація господарських засобів за складом і використанням. Класифікація господарських засобів за джерелами формування.
Метод бухгалтерського обліку. Поняття методу бухгалтерського обліку. Характеристика основних елементів методу бухгалтерського обліку: а) документація та інвентаризація; б) оцінка і калькуляція; в) рахунки та подвійний запис; г) баланс і звітність. Взаємозв’язок методу бухгалтерського обліку і облікової політики підприємства.