Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Загальні вимоги з охорони праці в приміщеннях спиртзаводу




Щоб забезпечити нормальні та безпечні умови праці в кожному виробничому приміщенні спиртового заводу, необхідно проводити контроль повітряного середо­вища на вміст у ньому шкідливих газів та пари. Вони можуть проникати в повітря­не середовище деяких виробничих приміщень підприємства з других загазованих приміщень, де порушуються технологічні процеси: це аміак, фреон або діоксид вуглецю із компресорних станцій чи бродильних відділень, пари спиртів, ефір із брагоректифікаційних установок та ін.

Потрапляючи на шкіру або у дихальні шляхи, шкідливі речовини негативно впливають на здоров'я людини, якщо в повітрі робочої зони вони перевищують гранично допустиму концентрацію (ГДК). А тому контроль за вмістом шкідливих речовин у повітрі робочої зони повинен встановлюватись як безперервний (для речовин 1 класу небезпеки) та періодичний - 2, 3 і 4-го класів небезпеки.

Основні напрями роботи на заводі з боротьби з професійними захворювання­ми, що спричиняються дією отруйних шкідливих газів та пари, повинні характери­зуватися удосконаленням технологічних процесів та обладнання з метою зменшен­ня викидів у повітряний простір шкідливих газів та організацією системи вентиля­ції виробничих приміщень.

Контроль за станом повітряного простору в приміщеннях спиртзаводу та вмі­стом шкідливих речовин у ньому здійснюється газоаналізаторами та хімічними ін­дикаторами, газосигналізаторами. Різні сполуки потребують різних методів аналі­зу, тому прилади вибираються для конкретних умов виробництва. Вміст шкідливих сполук у повітрі визначається безпосередньо вимірюванням їх концентрації або посередньо за вмістом кисню в досліджуваному середовищі. Найбільш простими і оперативними є експресні методи, які грунтуються на зміні забарвлення пористих індикаторних мас, індикаторного паперу тощо.

Для визначення вмісту шкідливих сполук у повітрі виробничих приміщень найширше застосовуються автоматичні методи, оскільки дозволяють досить швид­ко та точно отримати результати аналізу. Вони здійснюються переносними та ста­ціонарними газоаналізаторами і газосигналізаторами. Так, для визначення загазо­ваності повітря двооксидом вуглецю застосовують лабораторний інтерферометр ЛИ-4 або шахтний інтерферометр ШП-3 та ШП-5. Для визначень діоксиду вугле­цю, хлору, оксиду азоту, оксиду сірки, метану застосовується газоаналізатор "Ат­мосфера" та ГХП-75.

У всіх цехах і відділеннях до роботи допускаються особи, які досягай 18 річ­ного віку, пройшли медичне обстеження, вступний інструктаж, спеціальне навчан­ня, перевірку теоретичних і практичних знань у кваліфікаційній комісії з питань


охорони праці, первинний інструктаж на робочому місці, стажування для придбан­ня навичок безпечного ведення виробничих процесів.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 420 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Слабые люди всю жизнь стараются быть не хуже других. Сильным во что бы то ни стало нужно стать лучше всех. © Борис Акунин
==> читать все изречения...

2192 - | 2111 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.