Маніпулятори типу: Миша, Трекбол, Джойстик, Графічний
планшет
Функціональні призначення клавіш маніпулятора
Роз’єднувачі маніпуляторів
Налаштування маніпулятора типу «Миша» в Windows
Щоб змінити роботу клавіш миші
Щоб змінити вигляд курсору миші
Щоб змінити роботу курсору миші
Щоб змінити роботу коліщатка миші
Щоб усунути неполадки миші та переглянути інформацію про драйвер та виробника миші та іншу інформацію
Чистка миші
Конфлікти, викликані перериваннями
Проблеми при роботі з прикладними програмами
Функціональні призначення клавіш маніпулятора.
Миша — це невеличкий пристрій, на якому зверху містяться дві-три клавіші, знизу - механізм, що фіксує переміщення. Клавіші маніпулятора призначені для відкриття файлів їхніх властивостей, контекстного меню. Для переміщення файлів по дисплею, скролінгу.
Ліва клавіша миші найчастіше використовується для вибору об'єктів, а права — для виведення контекстного меню (середня, якщо вона є, застосовується під час роботи в Інтернеті).
Роз’єднувачі маніпуляторів
Миша стала обов'язковою приналежністю комп'ютерів лінії IBM PC тільки після появи графічного інтерфейсу Windows, тому для її підключення спочатку використовувався стандартний послідовний інтерфейс RS-232, для якого є термін Serial, потім інтерфейс PS / 2, а останнім часом посилено впроваджується інтерфейс USB. Також використовуються комбінації інтерфейсу USB з інфрачервоним і радіопортамі. Інші способи підключення миші або екзотичні, або рідко використовувані.
Рисунок 1 – Роз’єднувачі маніпуляторів
При використанні миші з інтерфейсом Serial вона підключається до будь-якого з двох портів RS-232 і займає апаратне переривання 3 або 4. Яких-небудь додаткових драйверів в операційній системі Windows для такої миші завантажувати не треба. Операційна система автоматично визначає наявність миші, підключеної до портів СОМ1-COM4, і реєструє її.
Миша з інтерфейсом PS / 2 використовує переривання 12. Змінити номер цього переривання не можна.
Так як електричні параметри інтерфейсів PS / 2 і Serial для маніпуляторів "миша" однакові, то за допомогою перехідника їх можна підключати до будь-якого інтерфейсу комп'ютера. Наприклад, миша Serial через перехідник підключається до порту PS / 2, а миша PS / 2 до порту RS -232. Практично, завжди бажано підключати мишу до порту PS / 2, навіть якщо у вас миша Serial. Відповідність висновків роз'ємів мишей Serial і PS / 2, а також інтерфейсу RS-232 наведено в таблиці.
Відповідність висновків роз'ємів інтерфейсів миші і RS-232
Миша з інтерфейсом USB може підключатися до USB-порту в будь-який час, навіть якщо до комп'ютера підключена миша з іншим інтерфейсом. У цьому випадку курсором на рівних підставах керують обидві миші. Конфліктів між ними не спостерігається. Правда, до цього в операційній системі мають бути правильно встановлені драйвери USB, які часто після інсталяції операційної системи треба встановлювати додатково. Виняток для Windows 9x складають системні плати з чіпсетом 440ВХ, для яких не потрібні додаткові драйвери.
Сучасні миші з інтерфейсом USB володіють дуже корисною властивістю - їх контролер автоматично визначає, до якого типу інтерфейсу підключена миша. Тому миша USB можна через перехідник підключати до портів PS / 2 і RS-232.
Примітка
У 9-контактному роз'ємі миші висновки 4 - 6 можуть бути поєднані.
Роз'єм миші для COM-порту. (DB-9)
№ Сигнал
1 MouseData
5 GND
8 +5 V
9 MouseClock
Рисунок 2 – Роз’єми для СОМ-порту