Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Нагасакі після вибуху американської атомної бомби




Ще 5 квітня 1945 р. вiд імені радянського уряду японському послу в Москві було зроблено заяву про те, що СРСР денонсує пакт про нейтралiтет з Японією. Про мотиви денонсації говорилося, що “обстановка змiнилася докорінно... Японія, союзниця Німеччини, допомагала останнiй у її війні проти СРСР. Крiм того, Японія воює з США і Англією, якi є союзниками Радянського Союзу”. У самiй Японії ця заява спричинила змiну уряду. 8 серпня 1945 р. СРСР оголосив війну Японії.

 

Співідношення сил СРСР і Японії на Далекому Сході напередодні радянського наступу (серпень 1945 р.)

  Радянські війська Японські війська (Квантунська армія)
Особовий склад 1,570 млн. чол. 1,1 млн. чол.
Гармати і міномети    
Танки і САУ    
Літаки   Близько 2000

 

Відповiдно до своїх планів радянськi вiйська основного удару завдали по Квантунській армії, яка дислокувалася в Маньчжурії і налічувала 1,1 млн. чоловік. Загальне керівництво військами здійснював О.М. Василевський. У боях брали участь війська Монгольської народно-революційної армії. Радянським військам доводилось долати гори, річки, тайгу, болота, напівпустельні степи. Вперто чинили опір фанатично настроєні японські частини, особливо підрозділи смертників. Незважаючи на це, Квантунська армія за короткий час була розгромлена. 14 серпня японський уряд приймає рішення про капітуляцію.

 

З радіозвернення імператора Хірохіто до японського народу 14 серпня 1945 р.

“…Насправді ми оголосили війну Америці і Британії зі щирого бажання забезпечити самозбереження Японії і стабілізації Східної Азії, ніяким чином не збираючись здійснювати територіальних придбань, не обмежувати суверенітету інших націй.

Але тепер війна триває майже чотири роки. Незважаючи на максимальні зусилля кожного – доблесну боротьбу наших армій, флоту, невтомиме усердя наших державних службовці і віддану службу нашого 100-міліонного народа – воєнна ситуація не змінилась на користь Японії. У той час як всі світові тенденції обернулися проти наших інтересів.

Крім того, противник почав застосовувати нову, найбільш жорстоку бомбу, чия можливість знищувати велику кількість невинних життів справді неосяжна. Якщо ми продовжимо битися, це не тільки призведе до остаточного смерті японської нації, але також приведе до повного зникнення людської цивілізації..."

 

Під ударами радянської армії японські війська складають зброю. В полон було взято близько 640 тис. чоловік. 1 вересня радянський десант висаджується на південні острови Курильської гряди. Вся кампанія радянських військ проти Японії тривала 24 дні. Втрати японських військ складали 84 тис., радянські –12 тис. убитими.

2 вересня 1945 р. у Токiйськiй бухтi, на борту американського крейсера “Міссурі”, у присутності представників країн, що брали участь у війні з Японією, відбулася церемонія підписання акта про беззастережну капітуляцію Японії.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 382 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Даже страх смягчается привычкой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2484 - | 2178 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.