Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Організаційно-правові форми соціального забезпечення




СОЦІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАСЕЛЕННЯ

Зміст курсу:

Поняття про соціальне забезпечення та його місце в системі соціального захисту

Соціальна сутність української держави. Соціальні права громадян. Функції соціально–забезпечувальної політики держави. Основні категорії соціального захисту. Співвідношення соціального захисту, соціального забезпечення та соціальної допомоги. Соціальне забезпечення як система. Історичні етапи розвитку соціального забезпечення. Принципи, функції соціального забезпечення в системі соціальної роботи. Види соціального забезпечення. Основні стратегії соціального забезпечення.Суцільне і адресне соціальне забезпечення.

Державні соціальні стандарти та соціальні гарантії в системі соціального забезпечення. Поняття та мета встановлення державних соціальних стандартів, державних соціальних гарантій, соціальних норм та нормативів. Прожитковий мінімум як базовий державний й соціальний стандарт. Порядок встановлення прожиткового мінімуму. Система та класифікація соціальних нормативів. Основні державні соціальні гарантії, порядок їх визначення та затвердження.

Соціальні ризики як підстава виникнення права на соціальне забезпечення. Поняття, ознаки, види соціальних ризиків. Основні та додаткові ризики. Страхові та не страхові ризики. Система соціальних ризиків за законодавством України.

Міжнародний досвід у сфері соціального забезпечення

Структура, особливості та завдання Міжнародної організації праці (МОП). Головні напрями та форми діяльності МОП з питань соціального забезпечення. Основні конвенції та рекомендації МОП у забезпеченні цієї сфери. Основні принципи соціального забезпечення прийняті міжнародним співтовариством. Досвід зарубіжних країн у галузі соціального забезпечення населення. Скандинавська модель соціального забезпечення. Тенденції розвитку європейської системи соціального забезпечення. Особливості соціального забезпечення у Франції. Реформування соціального забезпечення в Німеччині. Система соціального захисту США.

Організаційно-правові форми соціального забезпечення

Соціальне страхування: сутність та етапи розвитку. Еволюція систем соціального страхування у західних країнах. Особливості функціонування системи соціального страхування в розвинених країнах. Вітчизняна система соціального страхування. Поняття та ознаки соціального страхування. Відмінність соціального страхування за правом соціального забезпечення від цивільно–правового договору страхування. Поняття, принципи та види загальнообов’язкового соціального страхування. Відмінність страхового соціального внеску (збору) від податку. Основні завдання щодо реформування системи соціального страхування.

Організаційні засади соціального забезпечення. Політико–адміністративна структура соціального захисту. Відомчий характер соціального забезпечення. Напрями діяльності та зміст роботи з соціального захисту населення Міністерства праці і соціальної політики України. Зміст роботи Міністерства з надзвичайних ситуацій та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. Діяльність комітету молодіжної політики, спорту і туризму з соціального забезпечення.

Особливості соціального забезпечення на державному, регіональному, місцевому рівнях. Робота обласних управлінь соціального захисту населення, їх основні завдання і функції. Робота управлінь соціального захисту населення районних державних організацій. Роль трудових колективів і недержавних організацій у соціальному захисті населення. Регіональні установи соціального захисту населення та специфіка їх роботи (будинків–інтернатів, територіальних центрів соціального забезпечення, навчальних і виробничих закладів). Фонди соціального забезпечення: поняття, види, завдання, джерела та напрями використання коштів. Правове становище страхових фондів. Особливість правового становища державних (не страхових) фондів.

Фінансування системи соціального забезпечення. Державне фінансування системи соціального забезпечення. Джерела і напрями фінансування державних соціальних програм. Проблеми фінансового забезпечення державних соціальних гарантій на рівні державних соціальних стандартів. Асигнування за рахунок державного бюджету. Видатки, що здійснюються з державного бюджету: на охорону здоров’я, на соціальний захист та соціальне забезпечення. Видатки, що здійснюються з місцевих бюджетів. Субвенції, які надаються з державного бюджету України місцевим бюджетам.

Недержавна система соціального забезпечення. Нормативно–правове забезпечення. Участь міжнародних організацій у реформуванні системи соціального забезпечення Громадські організації як суб’єкти соціальної політики. Вплив міжнародних організацій на розвиток системи соціального забезпечення України. Провідні напрями діяльності міжнародних організацій у сфері соціального забезпечення в Україні.

Недержавне соціальне страхування. Суб’єкти недержавного соціального страхування. Недержавне пенсійне страхування як вид недержавного соціального страхування.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 779 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Логика может привести Вас от пункта А к пункту Б, а воображение — куда угодно © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2303 - | 2226 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.