ПОЛОЖЕННЯ
Про студентське самоврядування
(органи студентського самоврядування)
Державного вищого навчального закладу
«Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»
Переяслав-Хмельницький – 2013
Загальні положення
1.1. Студентське самоврядування Державного вищого навчального закладу «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» (далі – Університет) – це самостійна громадська діяльність щодо реалізації функцій управління університетом, факультетом, гуртожитком, що здійснюється студентами у відповідності з метою і завданнями, які стоять перед студентськими колективами.
1.2. Студентське самоврядування є дорадчим органом при вирішенні адміністрацією університету питань, пов’язаних із навчанням та дозвіллям студентів.
1.3. Студентське самоврядування виражає інтереси усіх студентів університету незалежно від раси, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, громадянства, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак.
1.4. Студентське самоврядування забезпечує захист прав та інтересів осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі, та їхню участь в управлінні університетом.
1.5. Студентське самоврядування діє на основі принципів добровільності, демократичності, законності та гласності.
1.6. Студентське самоврядування є незалежним від релігійних об’єднань, політичних партій та рухів.
1.7. У своїй діяльності органи студентського самоврядування керуються чинним законодавством України, в тому числі, Законом України «Про вищу освіту», Наказами та розпорядженнями Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Статутом Університету та цим Положенням.
1.8. Органи студентського самоврядування мають право співпрацювати з державними органами влади, фондами, комерційними структурами, донорськими структурами, органами студентського самоврядування інших навчальних закладів та молодіжними організаціями, діяльність яких не має політичного або релігійного характеру.
1.9. Органи студентського самоврядування користуються допомогою і підтримкою ректорату та його всебічним сприянням щодо створення належних умов для своєї діяльності (надання приміщення, меблів, оргтехніки, забезпечення телефонним зв'язком, постійним доступом до мережі Інтернет, відведення місць для встановлення інформаційних стендів тощо).
1.10. Студентське самоврядування функціонує на рівні: академічних груп, факультетів, гуртожитків, та університету в цілому.
Мета і завдання органів студентського самоврядування
2.1. Метою студентського самоврядування є забезпечення виконання студентами своїх обов’язків та захист їх прав та інтересів, зокрема, стосовно організації навчального процесу, а також надання їм можливості гармонійного творчого та інтелектуального розвитку.
2.2. Основні завдання органів студентського самоврядування:
- захист прав та інтересів студентів;
- забезпечення виконання студентами своїх обов’язків;
- інформаційна діяльність, пропаганда інформації та цілей, завдань та результатів своєї діяльності, збір і використання інформації, необхідної для реалізації своїх статутних завдань;
- сприяння навчальній, науковій та творчій діяльності студентів;
- сприяння поліпшенню умов проживання й відпочинку студентів;
- створення різноманітних студентських гуртків, товариств, об’єднань, клубів за інтересами;
- співробітництво з органами студентського самоврядування інших вищих навчальних закладів;
- сприяння працевлаштуванню випускників;
- участь у вирішенні питань міжнародної співпраці університету, зокрема міжнародного обміну студентами;
- залучення студентів до реалізації державної молодіжної політики;
- забезпечення інформаційно-молодіжної, правової, психологічної, фінансової допомоги студентам (спільно з відповідними службами);
- участь спільно із профкомом у розподілі путівок до оздоровчо-спортивних таборів, баз відпочинку, а також інших путівок згідно з відповідними угодами Університету;
- участь у розподілі стипендіального фонду;
- пропаганда в молодіжному середовищі патріотизму;
- проведення роботи, спрямованої на підтримання високого іміджу Університету, факультету, групи;
- пропагування здорового способу життя, запобігати вчиненню студентами правопорушень, вживанню ними алкоголю, наркотиків, паління тощо;
- залучення студентів до суспільно корисної діяльності у вільний від навчання час.