ЛР.06 – Моделювання подій діяльності
Тривалість: 4 год.
Завдання 1. (На оцінку «задовільно»)
На основі BPMN-моделі попередньої лабораторної роботи (завдання 1) запроектувати події діяльності (вирази, події чи нотифікації, листи).
Опис процесу:
Процес: Видача кредиту клієнту банку
Хід сценарію:
1. Клієнт надає інформацію про себе та цілі кредиту співробітнику банку.
2. Співробітник банку вводить інформацію до системи.
3. Системи находить запис, що відображає кредитну історію.
4. Співробітник банку отримує рекомендації системи на основі кредитної історії.
5. Якщо кредитна історія позитивна – видати кредит. Якщо негативна – надіслати асинхронний запит на додаткову перевірку та повідомити клієнта про затримки у вирішенні питання.
Завдання 2. (На оцінку «добре»)
На основі BPMN-моделі попередньої лабораторної роботи (завдання 2) запроектувати події діяльності (вирази, події чи нотифікації, листи).
Опис процесу:
Процес: Автоматизована видача кредитної карти клієнту банку
Передумови: Клієнт банку аутентифікований
Постумови: Клієнт отримує кредитну картку
Хід сценарію:
1. Клієнт переходить до інтерфейсу замовлення.
2. Відображаються наявні картки клієнта.
3. Клієнт переходить до замовлення нової карти.
4. Клієнту пропонується обрати варіант карти серед декількох доступних.
5. Якщо клієнт обирає карту, то:
5.1. Клієнту пропонується підтвердити персональну інформацію
5.2. Клієнту пропонується і підтвердити згоду про договір на обслуговування
5.3. На стіл видачі карток надсилається асинхронне повідомлення про видачу карти
5.4. Клієнт повідомляється про необхідність звернутися до столу видачі карток і забрати картку
6. Клієнт звертається до столу видачі карток і забирає картку
Завдання 3. (На оцінку «відмінно»)
На основі BPMN-моделі попередньої лабораторної роботи (завдання 3) запроектувати події діяльності (вирази, події чи нотифікації, листи).
Опис процесу:
Процес починається, коли співробітник відділу логістики реєструє кожну скаргу.
Після реєстрації, співробітник відділу скарг надсилає клієнту форму, яка містить питання стосовно скарги. Є два варіанти: якщо клієнт повертає форму протягом двох тижнів, чи ні. Якщо форма повернена, вона обробляється автоматично, на основі чого формується звіт, який буде пізніше використаний у процесі.
Якщо форма вчасно не повертається, виникає тайм-аут, що призводить до використання пустого звіту. Тайм-аут по заповненню форми не означає, що процес припиняється і скарга не розглядається.
Після реєстрації скарги, паралельно із надсиланням форми клієнту, починається процес підготовки до її розгляду.
Спочатку скаргу розглядає директор відділу скарг. Він приймає рішення про необхідність вживання додаткових заходів. Якщо додаткових заходів не передбачається, то заповнюється стандартна форма обробки скарги, основу якої складає звіт, складений у результаті форми, яку повернув клієнт (чи пустої форми, якщо він її не повернув). Якщо потрібно вжити додаткові заходи, співробітник відділу скарг виконує задачу «Обробка скарги», за допомогою якої складається перелік задач, які необхідно виконати, щоб вирішити проблему, яка стала причиною скарги. Основою для виконання задачі є форма, яку заповнює клієнт (чи пуста форма). Результати виконання цієї задачі аналізує директор відділу скарг, він приймає рішення про те, чи робота виконана в достатньому обсязі, чи вона потребує доопрацювання. У випадку, якщо результати задовольняють директора, то він доручає співробітнику відділу скарг виконати дії, після чого співробітник відділу логістики надсилає відповідь клієнту те, що скарга розглянута і про вжиті заходи. У випадку, якщо директор відділу скарг прийняв рішення, що вживання додаткових заходів стосовно скарги не потрібно, то співробітник відділу логістики надсилає клієнту відповідь про те, що скарга розглянута і було прийнято рішення, що вживання додаткових заходів не потрібно.
Процес завершається, коли клієнту надсилається інформація від відділу логістики про те, що скарга була розглянута і були (чи ні) вжиті заходи.