Географічне положення Франції.
Франція належить до західно-європейським державам і за площею займає перше місце серед західноєвропейських країн. Франції належить острів Корсика в Середземному морі. Країна межує з п'ятьма країнами Європейського Союзу та зі Швейцарією, а тунель під Ла -Маншем з'єднує її з Великобританією. На заході Франція омивається Атлантичним океаном (Біскайська затока і протоку Ла-Манш), а на сході Середземним морем. Франція на півдні межує з Іспанією (довжина кордону 623 км) і Андоррою (60 км), на південному сході з Монако (4,4 км), на північному сході з Бельгією (620 км) і Люксембургом (73 км), на сході зі Швейцарією (573 км) та Італією (488 км), з Німеччиною (451км) на сході і північному сході. Центральна Франція складається з 22 областей і чотирьох острівних територій: Гваделупи, Гайани, Мартініки і Реюньона. Більше 2 мільйонів жителів проживає на острівних французьких територіях, три чверті яких живуть в DOM TOM (у французьких департаментах і острівних територіях). Франція, розташована в західній частині Європи, володіє великим географічним різноманітністю. На півночі країни простираються великі рівнини. Юра, Вогези, Центральний масив, Альпи, дуже давні гірські ланцюги формують хребет уздовж всієї східній частині країни. Західна частина країни більш полога і багата ріками. Річки відносно невеликі. Наприклад, Сена, Іонна, Марна і Уаза. Вони течуть у напрямку Атлантичного океану і Ла-Маншу. Рейн тече на північ, а Сона і Рона впадає в Середземне море.
Поняття органічної косметики.
Найактуальніша світова тенденція останніх років – здоровий спосіб життя, має на увазі регулярні заняття спортом і збалансоване раціональне харчування на основі високоякісних продуктів. Не обійшла стороною ця тенденція і індустрію краси: все більшою популярністю користується органічна косметика. Ще в середині сімдесятих готовий провідні виробники косметичної продукції відмовилися від тестування косметичних засобів на тваринах, а в якості матеріалів стали використовувати виключно рослинну сировину. Органічна косметика кардинально відрізняється від заповнили полиці магазинів косметичних засобів, іменованих «натуральна косметика». Через відсутність чітких вимог навіть при вмісті в рецептурі косметичного засобу 1% натурального компонента, виробник може називати продукт натуральним. Органічна косметика обов'язково підлягає сертифікації за міжнародними стандартами, BIO / Ecocert (Франція), Soil Association (Великобританія), BDIH (Німеччина), USDA (США), AIAB / ICEA (Італія), і головна відмінність органічної косметики від традиційної полягає в тому, що:
- органічний косметичний продукт на 95% складається з природних рослинних компонентів. Допускається не більше 5% компонентів, синтезованих в лабораторних умовах, але тільки зі списку, регламентованого стандартом;
- органічне косметичний засіб не може містити продуктів нафтопереробки, барвників, ароматизаторів, штучних добавок, консервантів. Збереження коштів забезпечують натуральні консерванти: ефірні олії, сіль, органічні кислоти, що містяться в рослинах;
- сировиною для органічної косметики можуть служити тільки рослини, зібрані в місцях природного виростання в екологічно чистій місцевості, або вирощені у відповідності з принципами органічного землеробства, без використання генної інженерії, мінеральних добрив та інших досягнень агрокультури;
- рослини, що підлягають використанню в якості сировини для виробництва косметичних засобів, і підлягає щадною переробці, не змінює його хімічного складу;
- готовий косметичний продукт не містить у складі продуктів тваринного походження, а також не проходив тестування на тваринах.
Натуральна органічна косметика,як правило, не має запаху і упакована в непомітну картонну упаковку, яка повинна легко утилізуватися, тобто бути біорозкладані. Поняття органічна косметика включає в себе дуже широкий спектр косметичних засобів. Це миючі засоби, органічне мило і засоби для прання. Особливо широкий асортимент органічних миючих засобів, призначених для дітей. Дуже велику нішу займає органічна косметика для волосся, а також декоративна органічна косметика, на яких ми зупинимося докладніше. Абсолютно всі кошти, необхідні для забезпечення здоров'я і краси волосся включені в групу органічної косметики для волосся.По-перше, це повний спектр засобів для колорування волосся: безаммиачні барвники різноманітних квітів їм відтінків, унікальні засоби нового покоління для блондування і мелірування, унікальні засоби для догляду за фарбованим волоссям. По-друге, це широкий комплекс засобів, спрямованих на лікування волосся сухих і ламких, випадіння волосся, лікування шкіри голови і ароматерапія. Широкий вибір органічних косметичних засобів для укладання, моделювання, фіксації, завивки та випрямлення волосся. Декоративна органічна косметика - це унікальна декоративна косметика. В основі її виробництва пелюстки троянди, жасмину, ромашки, подрібнені в найдрібніший пудру. Натуральні компоненти кольорів забезпечують природний гідробар'єр на шкірі, захищаючи від старіння, збагачують шкіру ефірними маслами, вітамінами і мінералами рослин. Завершить образ сучасний природний макіяж на основі унікальних засобів органічної косметики, яка одночасно доглядає за шкірою, підкреслює її природну красу, надає їй сяйво, надійно захищає від UVA і UVB – випромінювань. Краща органічна косметика має на упаковці позначення входять до складу органічних продуктів, яких повинно міститися в рецепті від 75 до 95%, залежно від країни – виробника. Косметологи рекомендують використовувати органічну косметику марки або одного бренду, в цьому випадку всі косметичні продукти будуть містити подібні компоненти. Поки ще немає досліджень взаємодії між собою інгредієнтів косметичних засобів різних брендів. На вітчизняному ринку широко представлена органічна косметика, рейтинг якої серед інших дуже високий. Дійсно, вона, як правило, якісна і безпечна для здоров'я. Правда, глибоких досліджень про безпеку через молодість продукту поки не опубліковано. Деяких покупців стримує висока ціна, але якісний продукт не буває дешевим, а на здоров'я і красу не варто економити.
На пострадянському просторі є безліч місць, де можна легко купити органічну косметику. Безумовно, в першу чергу, це інтернет-магазини. Є дуже багато ресурсів, де можна купити, дійсно, якісні оригінальні зразки кращих брендів, треба тільки попередньо ознайомитися з інструкціями косметичних засобів. В Україні органічну косметику практично всіх найкращих світових виробників можна купити в магазинах торговельної мережі GLOSSARY, в Росії – в магазинах мережі ECOLADY. Починаючи з XVII століття, Франція стає кумиром російського дворянства і протягом трьох століть диктує правила хорошого тону, моду і косметику не тільки коронованим особам, але і провінційним дворянам. Користуватися косметичними засобами було долею в основному знаті, простий ж народ користувався травами як для медичних, так і для косметичних цілей. Російські жінки прекрасно знали, що кисле, сметана, вершки і мед, жири та олії пом'якшують і відновлюють шкіру обличчя, шиї, рук, роблять її еластичною і оксамитовою. Так що потрібні кошти вони знаходили і брали з навколишньої природи: збирали трави, квіти, плоди, ягоди, коріння, лікувальні і косметичні властивості яких їм були відомі.
3. Погляди фармакології на сучасну косметику.
В даний час косметика - предмет уваги фармакологів, фізіологів, лікарів - косметологів, гримерів та ін. При виготовленні косметичних мазей, лосьйонів, присипок та інших препаратів косметологи досить часто звертаються до старовинними рецептами. Більшість кремів, зубних паст, шампунів містять у своєму складі компоненти рослинного походження. Але щоб старе стало надбанням сучасної медицини, воно повинно пройти сувору перевірку в сучасних лабораторіях і клініках. Фахівці вважають, що це безцінний спадок минулого має бути пропущене через "фільтр" сучасної науки. Використовувані і до цього дня рецепти компресів, масок з ягід, фруктів і овочів, всіляких настоїв з насіння, квіток, трав, листя, з одного боку, сучасна косметика поставлена на строгу наукову основу, і зараз застосовують безліч лікарських препаратів, серед яких одне з чільних місць займають лікарські рослини. Фітотерапія виявилася практично забутим і науково не розробленим стародавнім методом лікування, що таїть у собі певний потенціал. З іншого боку, засоби фітотерапії з-за повільно наступаючого терапевтичного ефекту не можуть замінити засоби адаптотерапіі, що впливають на рівні надклітинному систем. Розвиток фармакології зіграло величезну роль у становленні авторитету дерматології та медицини в цілому. Але саме цей заслужений успіх фармакології зіграв негативну роль у пошуках нових засобів лікування. З розвитком фармакології, заснованої на принципах синтезу, все наполегливіше викорінювалися засоби народної медицини. Якщо в даний час фармакологія склалася як самостійна наука, то народна і наукова фітотерапія ще має недостатню теоретичну базу. З позицій фармакології, лікувальний ефект рослин пов'язаний з які у них фізіологічно активними речовинами. Це змусило глибоко вивчати народний досвід. З'явився останнім часом інтерес до фітотерапії дозволяє судити про цей метод як про досить ефективному, нешкідливому, практично не мають жодних протипоказань. Відносячи фітотерапію до метаболічної терапії, що діє на рівні метаболічного життєзабезпечення, вважають, що цей метод лікування в повній мірі відповідаєвимогам патогенетичної терапії, оскільки він безпосередньо впливає на процеси тканинного обміну, будучи практично єдиним способом протіворецедівного лікування.