Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Концентратор - багатофункціональний пристрій, який одночасно виконує функції маршрутизації та коригування сигналів. В




Історія розвитку та класифікація комп'ютерних мереж

 

Зміст

1. Історія виникнення та призначення комп'ютерних мереж

2. Різновиди комп'ютерних мереж

3. Класифікація комп' ютерних мереж

4. Стандартизація у комп'ютерних мережах

 

Історія виникнення та призначення КМ

Призначення комп'ютерної мережі

Основне призначення комп'ютерних мереж - спільне використання ресурсів і здійснення інтерактивного зв'язку (в реальному часі). Ресурси - це дані, додатки і периферійні пристрої, такі, як зовнішній дисковод, принтер, миша, модем або джойстик.

Принтери та інші периферійні пристрої

До появи комп'ютерних мереж кожен користувач повинен був мати свій принтер, плоттер і інші периферійні пристрої. Щоб спільно використовувати принтер, існував єдиний спосіб-пересісти за комп'ютер, підключений до цього принтера.

Тепер мережі дозволяють цілому ряду користувачів одночасно "володіти" даними і периферійними пристроями. Якщо декільком користувачам треба роздрукувати документ, усі вони можуть звернутися до мережного принтера.

Дані

До появи комп'ютерних мереж люди обмінювалися інформацією приблизно так: передавали інформацію усно (усне мовлення), писали записки або листа (письмова мова), записували інформацію на дискету, несли дискету до іншого комп'ютера і копіювали в нього дані.

Комп'ютерні мережі спрощують цей процес, надаючи користувачам доступ майже до будь-яких типів даних.

Програми

Мережі створюють відмінні умови для уніфікації програм (наприклад, текстового процесора). Це означає, що на всіх комп'ютерах в мережі виконуються програми одного типу й однієї версії. Використання єдиного додатка допоможе спростити підтримку всієї мережі. Дійсно, простіше вивчити один додаток, ніж намагатися освоїти відразу чотири чи п'ять. Зручніше також мати справу з однією версією програми та налаштовувати комп'ютери однаковим чином.

 

Безпосередньою основою комп'ютерних мереж (KM) були телефонні і телеграфні мережі, створені у XIX ст. У 50-х роках XX ст. внаслідок розвитку мікроелектроніки з'явились потужні електронно-обчислювальні машини. Для використання обчислювальних потужностей цих ЕОМ виникла необхідність сполучати їх з кількома віддаленими терміналами. Таким чином виникли системи з розподілом часу роботи центрального процесора, в яких кожному терміналу почергово виділявся квант часу.

Рішення, які стосувались комп'ютерних мереж, які охоплювали території великих підприємств та установ, а навіть території держав могли виглядати так.

Мережа такої структури наведена на рис. 1.

Схема комп'ютерної мережі з терміналами

 

Особливостями таких систем було неефективне використання доволі дорогих каналів зв'язку між центральним процесором і терміналами.

Згодом були розроблені спеціальні пристрої - мультиплексори і концентратори, - які дозволяли збирати трафік від розташованих поруч терміналів і передачі його одним спільним каналом зв'язку до центрального процесора. Обов'язковим елементом такої системи був фронтальний процесор, на який покладались функції організації зв'язку. Схема такої мережі наведена на рис.2.

Рис.2. Комп'ютерна мережа з фронтальним процесором,

концентратором і мультиплексором

 

Сучасні комп'ютерні мережі будують з використанням концентраторів. таких мережах може бути багато центральних процесорів і терміналів чи робочих станцій. Структура сучасних глобальних мереж наведена на рис.3.

Концентратор - багатофункціональний пристрій, який одночасно виконує функції маршрутизації та коригування сигналів. В

Рис.З. Структура сучасних глобальних мереж

 

З розвитком персональних комп'ютерів постало питання про створення локальних комп'ютерних мереж - в межах невеликих організацій, дільниць підприємств та офісів. Розвиток мікропроцесорної техніки і здешевлення персональних комп'ютерів дозволило розвинути технології локальних комп'ютерних мереж, в яких зараз за результатами спостережень концентрується до 80% інформаційних потоків.

Загалом із розвитком персональних комп'ютерів з'явилась можливість наблизити територіально місце обробки даних до місця їх виникнення, і, таким чином, підвищити ефективність роботи інформаційних систем.

Отже, технічною передумовою появи комп'ютерних мереж став розвиток комп'ютерної техніки та технологій зв'язку.

Натомість економічною передумовою появи комп'ютерних мереж стала постановка таких задач, вирішення яких давало значно більший прибуток, ніж становили затрати на створення комп'ютерних мереж.

До таких задач відносились зокрема задачі в царині оборони, освоєння космосу, наукових досліджень в метеорології, матеріалознавстві, фундаментальній фізиці і хімії тощо.

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-25; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 653 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Логика может привести Вас от пункта А к пункту Б, а воображение — куда угодно © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2223 - | 2152 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.