Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Приклад 3 Створення складеної форми з обчислюваль­ним полем




Створимо форму (бланк замовлення) для роздрібних поку­пців, ціна реалізації яких на 10% більша за початкові/ ціну. Як­що вартість покупки перевищує 1000 у.о., то надається знижка у розмірі 2% на загальну вартість замовлення (у базі даних "Бо­рей" передбачена можливість надання знижки на окремий то­вар).

Крок 1. Оскільки нас цікавить бланк замовлення ли­ше для роздрібних покупців (для них поля Обращаться к та Должность приймають лише нульові значення), то для їх вибору з таблиці Клиенты потрібно створити запит 170- кущі_запит, який відображатиме усі не порожні поля, крім поля Факс, для яких вище згадані поля приймають нульове значення. Критерієм відбору у цьому випадку буде умова Is Null, яка накладається на поля Обращаться к та Долж­ность.

Крок 2. Для обчислення вартості замовлення з ураху­ванням ціни реалізації, знижок на окремі найменування, знижки на сумарну величину замовлення та вартість замо­влення з урахуванням сумарної знижки, створимо запит Замовлення_Сума, який міститиме поля таблиці Заказано (КодЗаказа, КодТовара, Цена, Количество, Скидка) та обчислю­вальне поле Вартість, у якому обчислюватиметься вартість замовленого товару (окремо кожного найменування) з урахуванням, знижки на товар у кожному замовленні. Об­числення здійснюватимуться за виразом [Цена]*[Количество]*(1-[Скидка]).

Вікно бланку запиту матиме вигляд, показаний на мал. 4.34.

 
 


Мал. 4.34. Вікно конструктора запиту Замовлення_Сума

Крок 3. Для створення форми скористаємось майст­ром форм, у якому:

на першому кроці виберемо поля, дані яких відобража­тимуться у формі:

із запиту Продавці _запит - усі поля;

із запиту Замовлення_Сума - усі поля, крім КодЗаказа-,

з таблиці Заказы - поля КодЗаказа і ДатаИсполнения.

• на другому кроці задамо тип підлеглих форм, причому головною має виступати форма, у якій знаходяться поля запиту Покупецъ_запит (мал. 4.35), відповідно до запропо­нованого майстром вигляду представлення даних, бачимо, що у нашій формі буде дві підлеглі;

на наступних кроках виберемо табличне представлення для підлеглих форм, а також стиль оформлення (напри­клад рисунок суми) та збережемо створені форми під назва­ми: головна - Замовлення_роздріб, підлеглі - Номер замовлен­ня та Товари_роздріб.


Мол. 4.35. Діалогове вікно майстра створення форми із заданим виглядом представлення даних

Крок 4. Процес редагування створеної форми по­чнемо з внесення змін у підлеглі форми, які можна по чер­зі відкрити (як окремі об'єкти бази даних) у режимі кон­структора.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-25; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 258 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Ваше время ограничено, не тратьте его, живя чужой жизнью © Стив Джобс
==> читать все изречения...

2243 - | 2190 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.