Формування вимог до виробу
До напівпальто висуваються такі вимоги: зручність, якість, гігроскопічність, зносостійкість, формостійкість, здатність добре піддаватися прядінню та ВТО, відповідати напрямку моди, зовнішності свого власника.
Враховуючи призначення виробу, визначимо послідовність споживчих вимог:
Функціональні вимоги: напівпальто для жінок і дівчат завжди користується попитом, адже кожна дівчина та жінка хоче бути стильною, одягатися в одяг який користується популярністю. Виріб є комфортним, адже він прямого, вільного покрою, що забезпечує вільний рух, рук та тіла;
Естетичні вимоги: виражаються в художнім оформленні напівпальта, виріб повинен бути зручним та відповідати модним тенденціям;
Експлуатаційні вимоги: виріб забезпечує зручність в носінні завдяки достатній свободі рухів і правильному виборі застібки;
Міцність виробу: міцність матеріалу, з’єднання швів, нитки мають бути міцними не розриватися, матеріал одягу є достатньо зносостійким;
Гігієнічність: захист людини від впливів не сприятливих факторів зовнішнього середовища, наш виріб захищає від вітру та холоду завдяки волокнистому складу основної тканини «кашеміру».
Що до промислових вимог, напівпальто повинно бути:
Технологічною: високої якості виготовлення. В побудові виробу велику роль відіграє правильне розподілення прибавок, повинні застосовуватися найбільш прогресивні методи обробки, зменшення трудомісткості обробки за рахунок ліквідації певних операцій, спрощення, способів обробки. Виготовлення та підбір матеріалів повинні передбачатися ремонтні роботи виробу;
Економічні вимоги: при створенні одягу має витрачатися мінімум виробничих затрат, живої і предметної праці, матеріалу не високої вартості. При експлуатації виріб не повинен вимагати великих додаткових витрат.
Характеристика напрямку моди, для даного асортименту одягу.
Пальто продовжує залишатися фаворитом серед видів верхнього одягу, дизайнери пропонують напівпальта основних силуетів та чітких ліній. Гучний тренд сезону осінь-зима 2014-2015-асеметрія. Він торкнувся в тому числі і напівпальт.
Дуже популярні в новому сезоні пальто з запахом, воно акцентує увагу на талії, створюючи силует «пісочний годинник». Ще один модний тренд-поєднання декількох матеріалів. Двобортне напівпальто було придумане в 70-роки, американським модельєром Кевіном Кляйном. Він адаптував чоловічий двобортний костюм в двобортне жіноче пальто в чоловічому стилі, яке буквально відразу міцно увійшло в арсенал жіночої моди.
Популярним силуетом цього сезону є пряма форма і відсутність вираженої ліні талії здатні візуально скорегувати пропорції. Строгі елегантні пальта прямого силуету гідно представленні в колекціях Givenchy, Weyne, Bally, Victoria Beckham.
Крій рукавів, коміру і особливості обробки формують загальний образ. Рукав укорочений, рукави три чверті, одна друга і сім восьмих дуже актуальні в пальто нового сезону. У моді укорочені рукави фасону ліхтарик.
Форма коміра, а також колірне і текстурне рішення коміра грають важливу роль в створенні загальної подоби пальта. Незвичайні сміливі моделі з крупними контрастними комірами.
Серед найбільш популярних забарвлень нинішнього сезону пастельні відтінки бузку, клітинка всіляких конфігурацій і леопардовий принт, зелений, гірчичний, синій, молочний, класичний чорний, димчасто-сірий, основні кольори, що створюють модну осінню палітру.
1.4 Характеристика типології фігури споживача.
Для розробки конструкції швейного виробу, необхідна інформація про об’єкт для якого він створюється. Осанка – природне положення тіла людини. Виділяють три основні типи: нормальна, сутула і перегнута.
Пропорціями називають відношення розмірів окремих частин тіла до зросту. Є три типи пропорцій: доліхоморфний (відносно довгі кінцівки і вузький тулуб), брахіморфний (короткі кінцівки і довгий, широкий тулуб). Мезоморфний (проміжне становище).
Довжина тіла відображає статево вікову ознаку, територіальну, індивідуальну і епохальну мінливість, з точок зору антропологів: своєї кінцевої довжини тіла жінки бувають до 17-18 років.
Постійна довжина тіла зберігається до 50 років, після чого зменшується на 0.7см. кожні 5 років. В залежності від довжин тіла встановлено шість варіантів ділових жіночих фігур: 146, 152, 158, 164, 170, 176 інтервал байдужості становить 3см.
Індивідуальний розмах зміни обхвату грудей у жінок великий, коливається від 72см. До 136см., з метою конструювання одягу використовують виміри обхвату грудей: 1-2-3-4.
У наш час вирізняють 13 типових фігур та одягу з розмірами (44-68). Повнота фігури визначається Ост з врахування виступу живота. Визначається повнота група за формулою (Ост-Огр), тобто обхват стегон віднімається від обхвату грудей. Перша повнота – 4см, друга – 8см, третя – 12см, четверта – 16см, для всіх розмірів.
Наш виріб спроектований на нормальну фігуру 170-88-92, вікові особливості: не старше 28 років, з першою повнотою групою, мезоморфний тип пропорції, тобто наша фігура нормально розвинена.