Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


ТЕМА 1. Етика як філософська наука




Становлення етики як науки. Об’єкт і предмет етики. Основні завдання етики як науки. Етика у структурі філософських наук. Мораль як практично-оціночний спосіб відношення людини до дійсності. Мораль і моральність.

Етичні вчення Стародавньої Греції. Морально-етичні традиції Середньовіччя. Етика епохи Відродження. Етична думка Нового часу. Етичні ідеї французького Просвітництва. Етика марксизму. Етична думка в Україні.

 

ТЕМА 2. Моральна свідомість

Поняття та структура моральної свідомості. Моральна норма, моральні принципи, моральний ідеал, моральні мотиви, духовні цінності.

Добро і зло як загально - ціннісні категорії моральної свідомості. Добро і благо. Змістовно-ціннісні способи визначення добра: гедонізм, утилітаризм, евдемонізм, прагматизм, еволюціонізм, релятивізм. Зло і антиблаго. Моральний обов’язок. Відповідальність. Відплатна і розподільча справедливість. Честь і гідність. Совість і сором. Сенс життя і ставлення до смерті.

 

ТЕМА 3. Моральна діяльність та відносини

Проблема моральної свободи. Свобода дії, свобода творчості, свобода самореалізації, свобода вибору. Роль волі в житті людини. Волюнтаризм і фаталізм. Моральний вчинок. Подвиг. Ризик у моральному виборі.

Толерантність у системі моральних відносин. Етична категорія співчуття: співрадість і співстраждання. Повага і пошана. Милосердя. Ціннісна природа дружби. Поняття любові в етиці.

ТЕМА 4. Етика юриста та працівника пенітенціарної служби

Особливості формування прикладної етики. Біоетика. Екологічна етика. Професійна етика. Професіоналізм як моральна риса особистості. Співвідношення загального та індивідуального у професійній етиці. Етика юриста. Моральна та правова відповідальність юриста. Етика працівника пенітенціарної служби. Основні положення «Кодексу етики та службової поведінки персоналу ДКВС». Етичні аспекти конфлікту інтересів у службовій діяльності. Етичні засади запобігання і протидії корупції.

 

ТЕМА 5. Історія естетики

Становлення предмету естетики. Естетика і етика, естетика і мистецтвознавство, естетика і психологія. Антична естетика. Катарсис, мімезис, калокагатія. Естетика Середньовіччя. Загальні тенденції розвитку естетики Відродження. Естетика доби Просвітництва у Європі. Естетика Новітнього часу.

Структура естетичної свідомості. Сутність поняття «естетичне». Естетичне сприйняття. Естетична почуття: формування та закономірності вияву. Естетичний смак. Естетичний ідеал. Естетична теорія: закономірності становлення. Єдність морального та естетичного. Поняття «міра», «гармонія», «краса». Принцип «золотого перетину». Формування естетичної культури особистості.

 

ТЕМА 6. Категорії естетичного відношення

Категорія «прекрасне» в історії естетичної думки. Концепції прекрасного. Потворне як антипод прекрасного. Піднесене. Низьке. Героїчне. Зародження трагедії. Морально-етичний зміст трагічного. Комічне як категорія естетики. Форми комічного: гумор, іронія, сатира, сарказм, гротеск, насмішка, шарж та ін. Естетична міра комічного.

 

ТЕМА 7. Соціальна природа та функції мистецтво

Предмет і функції мистецтва. Теорії походження мистецтва: надлишкової енергії, гри і розваг, еволюційна. Художньо-образна система мистецтва. Типізована та індивідуалізована образністю. Форма і зміст у мистецтві. Видова специфіка мистецтва. Принципи класифікації мистецтв. Образотворчі, виражальні та синтетичні мистецтва. Основні види мистецтва: література, музика, танець, театр, кіномистецтво, образотворче мистецтво: архітектура, живопис, скульптура, графіка, декоративно-ужиткове мистецтво. Художня культура суспільства.

 

ТЕМА 8. Художня творчість

Сутність творчості. Види творчості: наукова, технічна, художня. Пряма та опосередкована художня творчість. Теорії творчості: Платона, Арістотеля, Ч.Ломброзо, Г.Россолімо, І.Я.Франка. Природа творчої особистості: ідея антропологічного зв’язку з творчим потенціалом, ідея компенсації, ідея наслідування (успадкування), ідея ранньої обдарованості, ідея соціального підкріплення. Обдарованість. Талан. Геніальність. Творчий процес: фантазія, натхнення, інтуїція, уява.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 432 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студент может не знать в двух случаях: не знал, или забыл. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2806 - | 2366 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.