Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Загальна характеристика злочинів проти безпеки виробництва




Родовий об’єкт – відносини, що забезпечують безпеку виробництва, тобто відсутність неприпустимого ризику, пов’язаного з можливістю завдання шкоди для життя, здоровя працівників шкідливими чинниками.

Основний безпосередній об’єкт – безпека окремих видів виробництва.

Додатковий обов’язковий об’єкт – життя і здоровя людини, а додатковий факультативний об’єкт – власність і довкілля (екологічна безпека)

Об’єктивна сторона – злочини з матеріальним складом і тому вимагають встановлення діяння, наслідків і причинного зв’язку.

Суб’єктивна сторона – визначається їх об’єктивною стороною. Щодо порушення правил безпеки можуть мати місце умисел або необережність, щодо наслідків тільки необережність (тобто змішана форма вини або необережність в чистому вигляді)

Субєкт – спеціальний

 

  1. Загальна характеристика злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту

Об'єкти залежать від: від характеру об'єктивної сторони та кваліфікуючих обставин. злочини вчинені із застосуванням насильства або погроз, додатковий безпосередній об'єкт -життя і здоров'я особи.Предмет: транспортні засоби, шляхи сполучення, споруди на них, транспортні комунікації, вокзали, засоби зв'язку, сигналізації, автоматизації, що забезпечують безпеку руху транспортних засобів.

Об'єктивна сторона:

- злочини з матеріальним складом, містить у собі діяння, наслідки і причинний зв'язок між ними.

- з формальним.

- вчинені лише шляхом дії, виражається в порушенні певних правил.

Обов'язковою ознакою злочинів з матеріальним складом є наслідки:загибель однієї чи кількох осіб, тяжкі, середньої тяжкості тілесні ушкодження, а також велика матеріальна шкода, інші тяжкі наслідки.створення небезпеки для життя людей або настання інших тяжких наслідків.причинний зв'язок між діянням і наслідками, що наступили (призначаються експертизи).

Суб'єктивна сторона: злочини з формальним складом вчинюються з прямим умислом. У злочинах з матеріальним складом необхідно встановлювати психічне ставлення особи до діяння і його наслідків.

Суб'єктом транспортних злочинів є особа, яка досягла 16-річного віку.

Деякі транспортні злочини може вчиняти лише працівник транспорту, тобто спеціальний суб'єкт.

 

  1. Загальна характеристика злочинів проти довкілля

Злочини проти довкілля мають своїм родовим об'єктом суспільні відносини, що забезпечують охорону довкілля, його наукове обгрунтоване раціональне використання і відтворення природних ресурсів, охорону нормального екологічного стану біосфери.

За своїм безпосереднім об'єктом всі злочини проти довкілля можуть бути поділені на:

1) злочини проти екологічної безпеки (статті 236, 237, 238 і 253);

2) злочини у сфері землевикористання, охорони надр, атмосферного повітря (статті 239, 240, 241 і 254);

3) злочини у сфері охорони водних ресурсів (статті 242, 243 і 244);

4) злочини у сфері лісовикористання, захисту рослинного і тваринного світу (статті 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251 і 252).

 

  1. Загальна характеристика злочинів проти інформаційної безпеки за КК України

Більшість норм, які визначають злочини в сфері використання ЕОМ, систем і компютерних мереж та мереж електрозв’язку мають банкетні диспозиції (ЗУ Про інформацію, Про захист інформації в автоматизованих системах). Ці злочини посягають перш за все на важливі інтереси особи, суспільства, держави, пов’язані з формуванням та використанням інформаційних ресурсів, а також створенням, обробкою, накопиченням, зберіганням, пошуком та використанням інформаційних технологій та засобів їх забезпечення.

Родовим об’єктом злочинів виступає інформаційна безпека в галузі використання комп’ютерів, систем, комп’ютерних мереж та мереж електрозв’язку.

Об’єктивна сторона вказаних злочинів може виступати як у винляді активних дій, так і бездіяльності. Ця група злочинів відноситься як до злочинів з формальним, так і з матеріальним складом. При кваліфікації злочину з матеріальним складом він буде вважатися закінченим лише за умов настання шкідливих наслідків та при наявності зв’язку між діянням та наслідками

Суб’єктивна сторона цих злочинів може проявлятися як у винляді умислу, так і необережності. Мотиви та мета вчинення таких злочинів можуть бути різноманітними, але не впливають на їх кваліфікацію.

В більшості злочинів субєкт є загальний. Однак в ст.. 362,363 – спеціальний субєкт.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 856 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наглость – это ругаться с преподавателем по поводу четверки, хотя перед экзаменом уверен, что не знаешь даже на два. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2684 - | 2249 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.