Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Облік та розподіл непрямих витрат




Непрямі витрати протягом місяця обліковуються на збірно- розподільчому рахунку 91 “Загальновиробничі витрати”, а в кінці місяця після розподілу за певним критерієм між об’єктами каль­кулювання списуються в дебет рахунка 23 “Виробництво”. Кри­теріями (базами) розподілу непрямих витрат можуть виступати:

· загальна сума прямих витрат;

· прямі витрати матеріалів;

· прямі витрати на оплату праці;

· години роботи обладнання тощо.

Під час вибору критерію розподілу необхідно дотримуватися таких умов:

· безпосередній зв’язок критерію з витратами, що розподі­ляються;

· економічну доцільність проведення розподілу за даним критерієм.

В умовах переважно ручних робіт при розподілі непрямих витрат перевагу надають такій базі розподілу, як прямі витрати праці та заробітної плати.

До витрат, що підлягають розподілу, зараховують у першу чергу витрати на роботу допоміжних виробництв, утримання й експлуатацію машин та обладнання, організацію та управління виробництвом на рівні виробничих підрозділів, інші загальновиробничі витрати.

Ускладнення виникають тоді, коли допоміжні виробництва надають послуги одне одному, а не лише основним виробничим підрозділам. У таких випадках можуть бути використані різні методичні підходи до розподілу витрат допоміжних виробництв: методи прямого або послідовного розподілу, врахування взаємних послуг, одночасного розподілу та різні комбінації цих методів.

Метод прямого розподілу передбачає, що витрати допоміжних підрозділів розподіляють і списують на витрати лише основних підрозділів, а взаємні послуги допоміжних виробництв до уваги не беруться і не враховуються.

Метод послідовного розподілу передбачає, що витрати кожного допоміжного підрозділу розподіляються послідовно на всі підрозділи (як основні, так і допоміжні), крім тих, витрати яких розподілені раніше (першими). При цьому першими розподіляють витрати того допоміжного підрозділу, який надає найбільше послуг іншим допоміжним підрозділам, а сам одержує мінімальну кількість таких послуг. Підрозділ, витрати якого розподіляють першими, не бере участі у розподілі витрат інших підрозділів. Потім так само роблять з рештою допоміжних підрозділів.

Метод рахування взаємних послуг передбачає, що витрати допоміжних виробництв спочатку розподіляють між самими допоміжними виробництвами пропорційно до обсягу наданих послуг, виходячи з початкової суми витрат до розподілу, а потім сукупні витрати кожного допоміжного підрозділу списують на основні підрозділи за методом прямого розподілу.

Метод одночасного розподілу дещо повторює метод урахування взаємних послуг, але при цьому для розподілу витрат між самими допоміжними підрозділами використовують систему рівнянь.


 

Облік процесу реалізації

Для відображення виручки від реалізації, нарахованої чи одержаної підпр-вом у звітному періоді, використ-ть рах-к 70 "Доходи від реалізації'

Для отримання показника чистого доходу в Дт 70 відносяться податки, такі як ПДВ, акцизний збір, інші обов'язкові податки і збори, що сплачуються з виручки від реалізації, а також та частина доходу, яка належить ін. підпр-вам.

Реалізовані товари списуються з Кт 28 "Товари” Дт 90 "С\б реалізації ".

Рахунок 90 "С/б реалізації" призначений для відображення виробничої с/б готової продукції (робіт, послуг) або с/б товарів, які були реалізовані протягом звітного періоду.

У кінці звітного періоду рахунки доходів і витрат закриваються списанням їхнього сальдо на 79 "Фінансові результати'.

Отже, зіставлення чистих доходів від реалізації та с/б реалізованої продукції дає змогу визначити валовий фін. рез-т (прибуток або збиток), який показується окремою статтею в Звіті про фінансові результати

Проводки (рез-т осн. дія-ті):

1) Відображено виручку від реалізації продукції: Дт 36 "Розрах. з покупц. і замовн." Кт 70 "Доходи від реалізації";

2) ПДВ, акцизний збір, ін. податки і обов'язкові платежі: Дт 70 Кт 64 "Розрахунки за податками і платежами”;

3) Списана купівельна вартість товарів (виробнича с/б готової продукції): Дт 90 "С/б реалізації" Кт 28 "Товари";

4) Списана в кінці місяця або звітн. року різниця між доходом (виручкою) від реалізації і сумою податків, які підлягають сплаті з виручки: Дт 70 Кт 791 "Результат основної дія-ті";

5) Списана в кінці місяця або звітного року с/б реалізації на фінанс.-результ-й рахунок: Дт 791 Кт 90.

 

 






Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 898 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Самообман может довести до саморазрушения. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2487 - | 2329 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.