Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Нейроглія. Клітини нейроглії розташовані між нейронами і виконують опорну, трофічну, секреторну і захисну функції




Анатомічну основу нервової системи становить нервова тканина – яка здатна сприймати та аналізувати подразнення, утворювати нервові імпульси і передавати їх на робочі органи.

Нейрон — основний структурний і функціональний компонент нервової тканини.

Нейрон складається з тіла та відростків.

Відростки бувають довгі і короткі. Короткі - дендрити, а довгі — аксонами. Аксони в основному утворюють білу речовину головного і спинного мозку, а також периферичні нерви. Головна функція аксона полягає в проведенні нервових імпульсів від тіла нейрона до інших клітин — нервових, м’язових або секреторних.

По дендритах імпульси передаються до тіла нервової клітини.

Нервова клітина: 1 — аксон; 2 — дендрит Різні типи нейронів: а — уніполярний; б — біполярний; в — псевдоуніполярний; г — мультиполярний.

Функціональні типи нейронів:

Чутливі (рецепторні, аферентні) - нейрони, що передають імпульси до центральної нервової системи. Їхні тіла звичайно округлої форми, з одним відростком, який потім Т-подібно ділиться на два. При цьому одна гілка спрямована на периферію і утворює там чутливі закінчення, а інша йде в центральну нервову систему, де утворює синаптичні закінчення на інших нервових клітинах.

Рухові (ефекторні, еферентні) - нейрони, що передають збудження від центральних відділів нервової системи до робочих органів. Ефекторні нейрони мають довгі відростки, які виходять за межі центральної нервової системи і закінчуються в м’язах і залозах.

Вставні (проміжні, асоціативні) - нейрони, які забезпечують зв’язок між аферентними і еферентними нервовими клітинами.

 

Нервові волокна — це відростки нейронів оточені оболонками. За межами центральної нервової системи нервові волокна утворюють нервові стовбури, або нерви.

 

Нерв — сукупність нервових волокон, що зовні вкриті спільною сполучнотканинною оболонкою, які з’єднують головний і спинний мозок з органами і тканинами тіла. Нерви у своєму складі містять кровоносні та лімфатичні судини і тисячі нервових волокон. Бувають чутливі,

 

Нервові закінчення — кінцеві утвори нервових клітин, що служать для передавання збудження або сприйняття подразнення.

 

Схема будови синапса: 1 — пресинаптична частина; 2 — мітохондрії; 3 — синаптичні міхурці; 4 — пресинаптична мембрана; 5 — синаптична порожнина; 6 — постсинаптична мембрана; 7 — постсинаптична частина.

Синапси — це спеціалізовані утвори структурно-функціонального зв’язку двох нейронів, що служать для сприйняття й передачі нервових імпульсів.

Нейроглія. Клітини нейроглії розташовані між нейронами і виконують опорну, трофічну, секреторну і захисну функції.

Сіра речовина — ЦНС утворюється скупченнями нервових клітин (з початковими відділами їхніх відростків), а біла речовина — скупчення нервових волокон. У спинному мозку сіра речовина знаходиться в середині, а біла — зовні. У головному мозку в одних відділах його сіра речовина знаходиться зовні, в інших — у середині.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 756 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если вы думаете, что на что-то способны, вы правы; если думаете, что у вас ничего не получится - вы тоже правы. © Генри Форд
==> читать все изречения...

2214 - | 2158 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.