Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Технічне та програмне забезпечення створення цифрової карти




До апаратних засобів відносяться комп'ютери, що з'єднані в мережу та мають наступні мінімальні характеристики.

Програмне забезпечення включає:

1. Програмне забезпечення для сканування вихідних карт. Це Adobe Photoshop 7.0 та збереження їх в растровому форматі.

2. Програмне забезпечення для векторізації растрових зображень. Це МарEdit (напівавтоматичний векторизатор) та Маріnfo Professional (настільна ГІС).

Векторний редактор МарЕdit призначений для оцифровки графічних матеріалів у середовищі Windows, MapEdit дозволяє:

- створювати багатошарові векторні карти і плани;

- використовувати монохромні і кольорові растрові зображення;

- застосовувати широкий спектр ручних і автоматичних інструментів;

- автоматично оконтурювати площадні об'єкти;

- задавати структуру бази атрибутних даних індивідуально для кожного шару і наповняти її в процесі векторізації;

- використовувати спеціальні процедури для створення і перевірки топологічної коректності графічних даних;

- вирішувати задачі точного суміщення об'єктів на краях сусідніх планшетів;

- зшивати растрові зображення.


МарEdit є інструмент для професійної роботи. Програма призначається для виробництва цифрових карт.

Mapinfo Professional є настільним продуктом, інтерактивною настільною аплікацією для кінцевих користувачів, що розробляють картографічні аплікації. Програмне забезпечення працює під керуванням Windows 2000/ NT, XP. Геоінформаційна система Mapinfo була розроблена наприкінці 80-х років фірмою Mapping Information Sistems Corporations (USA.). Пакет Mapinfo спеціально спроектован для обробки та аналізу інформації, яка має адресну або просторову прив"язку. Операції, які підтримують зв"язок з базою даних, натільки прості, що достатньо невеликого досвіду з будь-якою базою даних, щоб одразу використовувати можливості комп"ютерної картографії у сфері нашої діяльності. Mapinfo - це картографічна база даних. Встроєнний міцний язик запитів SQL ММ, дякуючи географічному розширенню, дозволяє організувати виборки з урахуванням просторових відносин об"єктів, таких як віддаленість, вкладенність, перекриття, перехрестя, площа та ін. Запити до бази даних можливо зберігати у вигляді шаблонів для багаторазового використання. В Марinfo є можливість пошуку та нанесення об"єктів на карту по координатах, адресі або системі індексів.

Марinfo дозволяє редагувати та створювати електронні карти. Оцифровка можлива як за допомогою дігітайзера, так і по сканованому зображенню. Марinfo підтримує растрові формати GIF, JPEG, TIFF, PCX, BMP,TGA, (Тагgа), BIL (SРОТ- супутникові фотографії). Універсальний транслятор Марinfo імпортує карти створені в форматах інших геоінформаційних системах: AutoCAD (DXF,DWG), Intergraph/ Micro Station Design (DGN), ESRI Shape file, Atlas GIS, ARC/INFO Export (ЕОО). Цифрову інформацію з GPS (навігаційних приладів глобального позіціонування) та інших електронних приладів вводять в Маріfo без використання додаткових програм.

В Маріfo можна працювати з даними в форматах Ехсеl, Ассеss, dВАSЕ, Lotus 1-2-3 та текстовому. Конвертація файлів даних не потрібна. До записів в цих файлах додаються картографічні об"єкти. Дані різних форматів можуть використовуватися одночасно в одному сеансі роботи. З Маріfo маємо доступ до віддалених баз даних та інші.

Маріfo має 5 основних типів вікон: Картьі, Списка, Легенди, Графика, Отчета. У вікні Картьі доступні інструменти редагування та створення картографічних об"єктів, масштабування, зміна проекцій та інші функції роботи з картою. Пов"язана з картографічними об'єктами інформація може бути пред"явлена у вигляді таблиці у вікні Списка. У вікні Графика дані з таблиць можна показати у вигляді графиків та діаграм різних типів. У вікні Легенди відображені умовні позначення об"єктів на карті і тематичних слоях. У вікні Отчета представлені засоби масштабування, макетування, а також зберігання шаблонів багатоаркушних карт. Працюя з Маріnfo можна формувати та роздруковувати звіти з фрагментами карт, списками, графіками та написами. При виводі на друк Маріnfo використовує стандартні драйвери оперативної системи.

Тематична картографія є міцним засобом аналізу та наочного уявлення просторових даних. На тематичній карті легко зрозуміти зв"язки серед різних об"єктів та побачити тенденції у розвитку різних явищ. В Марinfo можна створювати тематичні карти наступних основних типів: картограми, стовбчасті та кругові діаграми, метод якісного фону та неперервної поверхні. Сполучення тематичних шарів та методів буферізації, районування, зливання та розбиття об"єктів, просторової та атрибутивної класифікації дозволяють створювати синтетичні багатокомпонентні карти з ієрархічною системою легенди.

Маріnfo - відкрита система. Мова програмування МарВаsic дозволяє створювати на базі Маріnfo власні ГІС. МарВаsic підтримує обмін даними між процесами (DDE, DLL, RPC, XCMD, XFCN), інтеграцію в програму SQL-запитів. Спільне використання Маріnfo та середи розробки МарВаsic дає

можливість кожному створювати свою власну ГІС для вирішення конкретних прикладних задач.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 543 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если президенты не могут делать этого со своими женами, они делают это со своими странами © Иосиф Бродский
==> читать все изречения...

2457 - | 2326 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.