Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Як і попередньому розділі – трихо розшир висновок. Хочя б перерахуй військові походи часів Павлі І. його буде досить




Висновки.

Проаналізувавши всі джерела та літературу, ми прийшли до висновку, що Павло I про був людиною розумною, освіченою і вихованою. Треба також зазначити доброту і відчуття справедливості. Але при йому запальний і підозрілий характер. Втім, з урахуванням обставини її смерті, його підозрілість була породжена на порожньому місці.

З метою гніву Павло нагадував божевільного тирана. Деспотизм і тиранія у його правлінні бачилися багатьом людям його епохи. Його реформи і перетворення характеризувалися спонтанністю, поривами емоцій і первісністю почуттів. У багатьох сучасників його правління було продиктоване його примхами і вередуваннями у неправомірних спробах придушити вищі стану суспільства, і тому змова пророблено представниками цього стану; не гадаю, що він брали участь недворяне.

Своєю державною діяльністю Павло викликав ненависть дворянства. Як зазначив Саблуков, багато сучасники розумів Павла, оскільки виходили із різних точок зору з імператором. Понад те, радикально змінивши курс зовнішньої політики країни, він обернув проти себе дворянство, а й Англію, яка була співучасницею змови. Змову проти імператора підтримали як вищі класи російського суспільства, так а й політичних діячі антифранцузькою коаліції.

Наслідком цього ненависті став останній двірський переворот у ніч із 11-12 березня 1801 року, котра позбавила життя останнього монарха XVIII століття. Смерть імператора була неминучою при такі обставини; обернув проти себе півкраїни та Західну Європу, вона сама відчув, що смерть наближається.

Граф Пален у своїх спогадах розповідає нам, як і брехливо заприсягся Олександра тому, що Павло I про буде скинуть з престолу мирним шляхом. І відразу (певне, як виправдання) зазначає, що помилкова клятва – це щонайменше, що він зробив своєї батьківщини, а царевбивство – це єдиний спосіб позбудеться ненависного монарха

Таким чином, досить складне і суперечливе життя прожив Павло І, наповнене в більшості випадків неприємними спогадами з дитинства. В історії Росії він залишив неоднозначну згаду про себе: з однієї сторони він здійснив ряд державних реформ які суттєво підвищили рівень життя в країні і сприяли зміцненню молодої Російської держави на міжнародній арені; з іншої – ввійшов в тогочасну народну пам’ять жахливими сторінками терору, які завдали непоправних змін в соціальному та економічному життя держави того часу.

При Павлові І затвердився такий курс внутрішньої і зовнішньої політики імперії, який відповідав потребам збереження національної держави дворян і інтересам абсолютної монархії. Засоби, вибрані для цього імператором, відповідали поставленій меті. Багато сучасників розуміли це. Наприклад, Державін не любив Павла І, але він тужив з приводу того, що, “засуджуючи правління імператора Павла, почали без розбору, так би мовити, все перекручувати, що ним було зроблено”. Проте багато його починань неможливо було відмінити: так вони були необхідні і відповідали об’єктивним потребам імперії.

Епоха царювання Павла І – це закономірний етап в розвитку російського абсолютизму, коли монарх проводив єдино можливу (з погляду інтересів абсолютизму) політику відповідними методами. Що ж до впливу особи Павла на цю політику, то слід було б погодитися з Покровським: «Павло, як людина, не більше навіжений і ревнивий до влади, чим будь-який інший російський монарх. Все, що зробив Павло І, зробила б кожна нормальна людина його розумового розвитку і схильності, поставлена в подібне положення, і навіть його схильності були не відхиленням від норми, а лише перебільшенням тих звичок і звичаїв, які склалися на ґрунті потьомкінсько-зубовського режиму»

Основні якості і властивості, характерні для особи Павла І, зовсім не є якимсь виключенням для російських монархів XVIII – першої половини XIX століття. Його особливості, його чудасії жодною мірою не виходили за рамки порядків і звичаїв, що панували в його час і в його соціальному середовищі. Навіть найбільш «знамениті» властивості Павла І типові і характерні для багатьох Романових, від Петра І до Миколи II: починаючи від любові до мундира і парадоманії і кінчаючи послідовним захистом і підтримкою прав і привілеїв благородного стану. У специфічних умовах руйнування абсолютних монархій в Європі Павло І прагнув всіляко укріпити абсолютизм в Росії, додаючи йому ледве чи по містичний характер, не обожнюючи свою владу. Цим же шляхом врешті-решт пішов його старший син, ідейний натхненник «Священного союзу».

Мемуари сучасників повні лицемірного обурення з приводу 11 березня 1801 р. кровопролиття. Але засуджували вбивство взагалі, з погляду християнської моралі, засуджували вбивство “священної персони” імператора, нарешті. Про те, однак, що саме Павло І став жертвою насильства, не жалів майже ніхто. Його смерть почиталася сумною, але заслуженою карою. Більшість розповідей про Павла виходили з вуст людей, що прагнули або цілком виправдати його вбивство, або хоч би з ним примиритися. Засуджуючи його, вони виправдовували себе. Цим можна пояснити переважаюче негативне ставлення сучасників до особи Павла І, що міцно затвердилося потім в літературі.

Підбиваючи підсумки урядової діяльності Павла, М. М. Клочков пише: “Збереглася одна легенда, яка поширена серед простого народу й до цього часу. Після трагічної загибелі Павла поширилася чутка, що імператора Павла задушили генерали та пани за його справедливість і за співчуття простому народові, що він – мученик, “святий”; молитва на його могилі – рятівна; вона допомагає при невдачах по службі, коли обходять призначеннями, підвищеннями і нагородами; в судових справах, допомагаючи кожному добитися правди; в невдалому коханні і нещасливому сімейному житті. Така чутка через століття дійшла до наших днів, і на могилі Павла більше, ніж на будь-чиїй іншій у Петропавлівському соборі, горять свічки і служаться майже щодня численні панахиди”. Так у історіографії Павло “мученик за народ” витіснив Павла «царюючого деспота».

 

Висновок дуже сумбурний. Не відповідає заявленій темі та змісту курсової роботи. Ті речення, що я виділила чевоним взагалі читати не можна! Це нерідредактований переклад.

Треба переробити. Висновок до курсової – це стислий переказ самої роботи. Спробуй це зробити.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 405 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Два самых важных дня в твоей жизни: день, когда ты появился на свет, и день, когда понял, зачем. © Марк Твен
==> читать все изречения...

2284 - | 2109 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.