Готова робота здається керівнику у вказаний у завданні термін. Керівник перевіряє роботу і пише рецензію, де зазначає її теоретичний рівень, глибину виконаних досліджень, доцільність і обґрунтованість; дає попередню оцінку, яка може мати такі форми:
Ø робота допускається до захисту і заслуговує оцінки “відмінно” “добре” чи “задовільно”);
Ø робота допускається до захисту з умовою, що будуть усунені такі вади: (перечислюються);
Ø робота не допускається до захисту.
Порядок захисту курсової роботи:
Курсову роботу студент захищає в навчальній групі
1. Виступ автора (5-7 хвилин), в якому розкривається основний зміст роботи, результати експериментального дослідження, висловлюються власні пропозиції та методичні рекомендації.
2. Відповіді автора на запитання щодо досліджуваної проблеми членів комісії та присутніх на захисті студентів.
3. Оцінювання членами комісії змісту та захисту курсової роботи студента.
При оцінці курсової роботи враховуються:
1. Теоретичний рівень змісту, обґрунтованість теми, чітко розроблений науковий апарат.
2. Вироблення навичок щодо розробки і вирішення наукової проблеми: вміння самостійно працювати з літературними джерелами, виділяти й аналізувати провідні концепції, ставити експеримент, грамотно оформляти бібліографію.
3. Використання методів дослідження, самостійний і творчий підхід до аналізу явищ і процесів.
4. Планомірний і систематичний характер роботи студента над темою.
5. Правильність оформлення курсової роботи і своєчасність її здачі.
Курсова робота оцінюється за чотирибальною шкалою: „відмінно”, „добре”, „задовільно”, „незадовільно”.
Якщо при захисті курсової роботи студент отримав оцінку „незадовільно”, то рішенням комісії йому пропонується нова тема роботи, яку повинен виконати у встановлений комісією термін.
У випадку порушення термінів здачі робіт без поважних причин, курсова робота не приймається, а студент не допускається до захисту і вважається академічною заборгованістю. Ліквідація академзаборгованості здійснюється аналогічно до інших форм підсумкового контролю. В інших випадках (хвороба тощо) студент має право на продовження сесії.
Під час захисту курсової роботи автору потрібно логічно викласти тези теми, відповісти на запитання членів комісії і присутніх.
Комісія за результатами захисту виставляє остаточну оцінку за курсову роботу. При цьому враховується як оцінка письмового варіанта, так і виступ студента на захисті. Результати захисту курсової роботи оцінюються за чотирибальною шкалою («відмінно», «добре», «задовільно», «незадовільно»). На оцінку роботи впливають такі моменти:
- рівень опанування основних проблем теми, володіння основними категоріями науки і термінології;
- знання літератури з теми, авторів, що працюють над даною проблемою;
- уміння пов'язати теоретичні положення з практикою; здатність відстоювати свої погляди, уміння вести наукову полеміку;
- уміння логічно, у відведений час викласти основні положення теми і зробити відповідні висновки й узагальнення;
- якість виконання тексту курсової роботи, її відповідність теоретичним, методичним і естетичним вимогам.
Захист курсових робіт організується викладачем у встановлений термін. Під час захисту враховується якість виконання роботи, її науковий рівень, ступінь самостійного викладення теми, оформлення, мова та стиль викладання, відповіді на запитання з теми під час захисту. Не виключено ситуацію, коли роботу виконано й оформлено на належному рівні, але відповіді на запитання під час захисту курсової роботи не переконливі, поверхневі або помилкові. В такому разі, незважаючи на задовільну якість самої роботи, її захист та одержання позитивної оцінки неможливі.
Оцінка курсової роботи визначається у балах: "відмінно", "добре", "задовільно", "незадовільно'' згідно такими критеріями оцінки знань та професійних умінь:
"Відмінно" - якщо студент повністю розкрив тему дослідження, показав всебічне і глибоке знання учбово-програмного матеріалу, досконало володіє методами дослідження та знає основну літературу, а також вказівки, положення та інші офіційні положення і матеріали з обліково-аналітичнпх дисциплін, проявив творчі здібності та здатність до критичної оцінки інформації. Вміє використовувати довідники, професійно, грамотно викладати учбово-програмний матеріал. Дає вичерпні, повні, грамотні і логічні відповіді на запитання.
"Добре" - якщо студент розкрив тему дослідження, показав повні знання учбово-програмного матеріалу. Володіє методологією проведення досліджень та вміє робити обгрунтовані висновки. Опрацював літературу зі своєї теми, а також вказівки, положення та інші офіційні матеріали з обліково-аналітичних дисциплін, дає правильні відповіді на запитання.
"Задовільно " - якщо студент у цілому розкрив тему дослідження, має знання тільки основного навчального матеріалу в обсязі, який необхідний для подальшої роботи за професією. Ознайомлений з основною літературою, допускає помилки у відповідях на питання.
"Незадовільно " - якщо студент не розкрив теми дослідження, показав незнання основного навчально-програмного матеріалу. Виявляє невміння орієнтуватися в основній літературі і нормативних даних. Допускає принципові помилки у відповідях на запитання.
У тих випадках, коли захист курсової роботи визнано незадовільним, комісія вирішує, чи може студент подати повторно цю ж роботу після її доопрацювання й усунення недоліків, чи йому необхідно розробляти нову тему.
Курсові роботи зберігаються у зав. відділеннями протягом одного року, потім списуються в установленому порядку.