Конспект Уроку
Українська мова
Тема: «Звертання,розділові знаки при них»
Мета. Формувати уявлення в учнів про види речень за метою висловлювання (розповідні,питальні,спонукальні) та інтонацією (неокличні та окличні).Формувати вміння правильно інтонувати речення. Розширити знання учнів про звертання у спонукальних реченнях; виробляти вміння правильно вживати слово звертання в усному і писемному мовленні.Виховувати любов до рідного краю до природи.
Обладнання: таблиця «Речення», малюнки із зображенням горизонту.
Хід Уроку
I. Організація класу.
Лише дзвінок забринить –
Стане кожен серйозним в цю мить,
Бо роботи багато в нас,
І активно працює весь клас
II. Актуалізація опорних знань учнів.
Робота з незавершеною таблицею.
Речення (?) | ||
Розповідні (?) | Питальні (?) | Спонукальні (?) |
Інтонація (?) | ||
Неокличні Окличні | Неокличні Окличні | Неокличні Окличні |
- Що виражає речення?(Закінчену думку.)
- Які бувають речення за метою висловлювання?(Розповідні,питальні, спонукальні.)
- Які речення називають розповідними?(В яких про щось розповідається.)
Наведіть приклад.
- Які речення називають питальними?(В яких про щось запитується)
Наведіть приклад.
2. Створення «асоціативного куща».
- Давайте пригадаємо,що таке спонукання.
Прохання
Спонукання |
заборона
наказ
порада
пропозиція
III. Вивчення нового матеріалу.
1. Інтонування вірша(Впр. 61)
- Прочитайте вірш.
- До кого звертаються в вірші?(хмаринки)
- До якої дії спонукають Хмаринку?(йти до хати)
- Які речення за метою висловлювання та інтонацією є в вірші?(Розповідне, питальне, спонукальне)
- Спишіть. Підкресліть слова звертання.
2. Заучування правил на пам’ять(с.33).
- Я на письмі відділяються слова-звертання?(комами)
3. Фізкультхвилинка.
IV. Закріплення вивченого матеріалу
Виконання вправи 62 (с.33).
- Прочитайте текст.
- Прочитайте слово у жирній рамочці.
Запам’ятайте! Горизонт – це частина земної поверхні, яку людина бачить навколо себе.
- Назвіть головних героїв тексту?(Кисличка, вітер,хмарка).
- Як зверталася кисличка до вітра?(Лети собі,вітре, стороною).
- Я вона зверталася до хмарки?(Хмаронько-голубонько!Не падай градом,не побий мене!)
- Спишіть текст.Підкресліть звертаня.
2. З поданих слів утворіть слова звертання (усно)
Дитина – дитино;
Мама - …
Андрійко - …
Вчителька - …
(Мамо. Андрійку,Вчителько)
3. Самостійне виконання вправи 63
V. Підсумок уроку.
1. Відповіді на запитання.
- Що означає звертання в реченні?
- Як на письмі можуть виділятися звертання?
- Навіщо нам треба знати матеріал про звертання?
2. Сюжетно – рольова гра.
- Зверніть увагу до свого сусіда(сусідки) за партою і попросіть про щось розповісти, у чомусь допомогти чи порадити.
VI. Домашнє завдання.
С.33, вправа 64
Конспект Уроку
Математика
Тема: «Місце числа в натуральному ряді. Попереднє і наступне число в натуральному ряді Порівняння чисел на основі порядку їх слідування у натуральному ряді: розв'язувати задачі на 2 - 3 дії вивчених видів.»
Мета. Виправляти учнів у лічбі в межах 1000. Вчити визначати позиційне значення цифри в записі трицифрового числа. Розвивати вміння порівнювати числа на онові порядку в натуральному ряді: розв’язувати задачі на 2 – 3 дії вивчених видів.
Обладнання. Розрядна таблиця, схеми задач.
Хід Уроку
I. Організація класу.
Лише дзвінок забринить –
Стане кожен серйозним в цю мить,
Бо роботи багато в нас,
І активно працює весь клас.
II. Каліграфічна вправа.
2 5 7
- Назвіть найменше число?Найбільше?
- Що можна сказати про число 2?(воно парне)
- Назвіть непарні числа?
- За допомогою даних чисел складіть вирази.
(2+5=7;7-5=2)
III. Актуальність опорних знань.
Усний рахунок.
72/8 56/8 64/8 48/8
32/8 16/8 24/8 40/8
2. Математичний диктант
· Запишіть числа:118,240,307,532
· Із пари виберіть найбільше і запишіть: 300 і 800, 243 і 246, 370 і 350,123 і 251.
· Запишіть «сусідів» чисел: 117,249,171.
IV. Мотивація Навчальної діяльності (ст. 75 методичної книги)
V. Сприймання матеріалу.
1. Колективна робота
a. №196 на с.32
b. (ст. 75 мет. книги)
c. №197 с.32(ст. 75 мет. книги)
d. №195 с.32
Фізкультхвилинка.
VI. Закріплення вивченого матеріалу.
Виконання завдання №199 с.32
2. Розв’язування Задачі № 200 на с.32
1. Скільки сторінок прочитала Ліна з понеділка по п’ятницю?
8 * 5 =40(с.)
2. Скільки сторінок прочитала за шість днів?
40+ 17=57(с.)
3. Скільки сторінок їй залишилося прочитати в неділю?
64-57 =7(с.)
a. Складання оберненої Задачі.
- Складіть й розв’яжіть задачу, в якій потрібно було б знайти кількість сторінок у книжці.(ст..76 мет. Книги)