Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Електробезпека на обчислювальному центрі




 

До небезпечних виробничих факторів також відноситься підвищена напруга в електричній мережі. Проходячи через організм, електричний струм виявляє термічну, електролітичну і біологічну дію. У результаті можуть виникнути різні порушення і навіть повне припинення діяльності органів подиху і кровообігу.

Величина струму, що протікає через тіло людини, є головним чинником, від якого залежить результат поразки: чим більше струм, тим небезпечніше його дія.

Для ділянки персональних комп'ютерів основним технічним засобом, що забезпечує безпеку є захисне заземлення. Захисне заземлення - це навмисне з'єднання з землею або з її еквівалентом металевих не струмоведучих частин, котрі можуть опинитись під напругою. Призначення захисного заземлення - усунення небезпеки ураження людей електричним струмом при появі напруги на конструктивних частинах електрообладнання, тобто при замиканні на корпус. Принцип дії захисного заземлення - зниження до безпечних значень напруг дотику та кроку, зумовлених замиканням на корпус. Заземленню підлягають корпуса ЕОМ, металеві оболонки кабелів і проводів, металеві огородження.

Для електроустановок малої потужності з напругою до 1000 В опір пристрою, що заземлює, повинен бути не більше 10 Ом.

На ПК існують спеціальні клеми для підключення заземлення. До кожного робочого місця проведене електроживлення ~ 220 В, частотою 50 Гц, з робочим заземленням. Перед введенням електроживлення в приміщення встановлені автомати, що відключають електроживлення у випадку короткого замикання. Також окремо проведене захисне заземлення.

Відомо, що надійність і довговічність роботи електротехнічного устаткування багато в чому залежать від стану електричної ізоляції струмоведучих частин. Ушкодження ізоляції досить часто є головною причиною багатьох електричних травм, аварій і пожеж. Фізичний зміст ізоляції, як захисної міри, полягає в обмеженні струму, що протікає по тілу людини, до безпечної величини. Надійна ізоляція залежить від багатьох факторів і забезпечується застосуванням відповідних ізоляційних матеріалів, раціональною конструкцією електроустаткування, нормальними умовами виробничого середовища і, нарешті, правильною організацією профілактики в процесі експлуатації.

До мір захисту від поразки електричним струмом обслуговуючого персоналу у випадку дотику до струмоведучих частин відносяться:

- ізоляція;

- контроль стану ізоляції електротехнічних пристроїв і ділянок живильної їхньої мережі;

- огороджувальні електрозахистні засоби;

- оптимальне розташування устаткування, що забезпечує розриви між струмоведучими частинами;

- сигналізація безпеки (світлова, звукова), маркірування і попереджувальні плакати;

- захист від переходу високої напруги на сторону низької напруги;

- застосування низьких напруг 42 і 12 В;

- застосування індивідуальних захисних ізолюючих засобів.

У ЕОМ присутня небезпечна для життя напруга 220 Вт та частота 50 Гц. Ця напруга живить трансформаторний блок. В інших блоках ПЕОМ напруги не перевищують 27 вольт, що не є небезпечним. У блоці стабілізатора і блоці навантаження відбувається тепловиділення. Температура частин цих блоків не перевищує 50° С, що не представляє небезпеки для людини.

Корпус блоку трансформатора виконаний з діелектричного матеріалу. Шасі виконано з дюралюмінію. Клема заземлення шасі повинна бути виведена на корпус. До цієї клеми повинне бути підключене заземлення.

Шнур живлення і вилка не повинні мати зламів і порушень в ізоляції.

Повинні бути використані мережні запобіжники з стандартним розміщенням.

ЕОМ є електроустановкою і до неї пред'являються вимоги дотримання всіх параметрів електробезпечності.

Шкідливими факторами для людини є:

- м'яке рентгенівське випромінювання екрана;

- мерехтіння екрана з частотою кадрового розгорнення;

- електростатичне поле навколо екрана; ультрафіолетове випромінювання екрана.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 405 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Слабые люди всю жизнь стараются быть не хуже других. Сильным во что бы то ни стало нужно стать лучше всех. © Борис Акунин
==> читать все изречения...

2194 - | 2117 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.016 с.