Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Процедура захисту дипломних




робіт та Підведення підсумків захисту

Захист дипломної роботи відбувається публічно на засіданні Державної екзаменаційної комісії (ДЕК) у встановлений деканатом термін.

Захист роботи проводиться за такою процедурою:

- виступ студента (7-10 хвилин), під час якого він викладає актуальність обраної теми роботи, мету та завдання дослідження, об’єкт дослідження, основний зміст роботи, основні результати дослідження та загальні висновки. В процесі викладання одержаних результатів дослідження студент демонструє їх за допомогою демонстративних таблиць, мультимедійного проектора, чи шляхом передачі всім членам ДЕК демонстраційних матеріалів, спеціально розмножених з цією метою (додаток Л);

- після доповіді студенту задають запитання спочатку члени ДЕК, а потім решта осіб, присутніх на захисті роботи. Метою цієї дискусії є більш об’єктивна оцінка професійної підготовки випускника;

- один із членів ДЕК ознайомлює всіх присутніх зі змістом відзиву наукового керівника та рецензії, а також дає загальну характеристику роботи та її оформлення;

- заключне слово студента.

На підставі ознайомлення з дипломною роботою, доповіді, відповідей на задані питання та пояснень на зауваження рецензента й присутніх на захисті дипломної роботи осіб, члени ДЕК незалежно один від одного виставляють попередню оцінку дипломної роботи.

Секретар ДЕК веде протокол засідання, фіксує задані студенту питання, заповнює офіційні, передбаченні положенням ДЕК, формуляри, приймає на збереження захищені дипломні роботи для подальшої передачі їх до архіву.

Після завершення захисту всіх визначених на поточний день дипломних робіт, на закритому засіданні на підставі попередніх оцінок членів ДЕК, відкритим голосуванням звичайною більшістю голосів членів комісії, визначається підсумкова оцінка захищених дипломних робіт. Результати захисту визначаються оцінками: «відмінно», «добре», «задовільно», «незадовільно». При цьому враховується зміст роботи, якість фінансово-економічних розрахунків, обґрунтованість висновків і пропозицій, зміст доповіді студента, відзив керівника, рецензія рецензента, рівень теоретичної, наукової і практичної підготовки студента.

Результати захисту дипломних робіт оголошуються у цей день після оформлення протоколів засідання ДЕК.

З метою удосконалення процесу підготовки фахівців у вищому навчальному закладі обов’язковим є підведення підсумків захисту дипломних робіт. З цією метою проводиться розширене засідання випускової кафедри, на якій робиться повідомлення про результати захисту дипломних робіт магістрів.

Основними завданнями при проведенні підсумків захисту дипломних робіт є:

- виявлення наявних недоліків, у теоретичній та практичній підготовці фахівців з окремих дисциплін, перспективного бачення розвитку соціально-економічних процесів та фінансово-економічних досліджень і розрахунків, аргументація висновків та обґрунтування пропозицій на основі реальної оцінки рівня підготовки спеціалістів;

- розробка плану реалізації заходів по усуненню виявлених недоліків та подальшого удосконалення навчального процесу та якості підготовки фахівців.

 

Розділ 8

Критерії оцінювання

Оцінювання дипломної роботи здійснюється в два етапи.

Спочатку з текстом роботи ознайомлюється рецензент. Він дає їй попередню оцінку, яка виставляється за чотирибальною системою з урахуванням таких критеріїв: відповідність змісту обраній темі; наявність обґрунтованої програми дослідження; ґрунтовність, повнота літературних джерел з проблеми дослідження; успішність виконання поставлених завдань, глибина проведеного аналізу; технічне оформлення роботи, вчасність подання роботи на кафедру.

Оцінка «відмінно» виставляється в тому разі, якщо зміст відповідає темі дослідження, роботи містить ґрунтовний, критичний аналіз наукової літератури з відповідної проблеми, теоретичний матеріал вдало поєднано з практичним, робота написана грамотно, охайно оформлена та вчасно подана на кафедру.

Оцінка «добре» ставиться за наявності незначних недоліків – недостатньо точних висновків, порушення логіки викладу, вимог стилю, недоліки в оформленні.

Оцінка «задовільно» виставляється за наявності значних недоліків, а саме відсутній критичний аналіз наукової літератури, дослідження проведено поверхово, не дотримання певних вимог до оформлення роботи, наявність значної кількості мовних помилок.

Оцінка «незадовільно» ставиться, якщо дипломна робота не задовольняє значним вимогам до написання дипломних робіт, а саме відсутня практична цінність роботи, зміст не відповідає назві роботи, без використання нормативних актів, або застарілих, наявні грубі порушення вимог до оформлення роботи, велика кількість мовних помилок).

Усі дипломні роботи, які позитивно оцінили рецензенти та наукові керівники та пройшли попередній захист на кафедрі, допускаються до захисту, який відбувається, як уже зазначалося публічно на засіданні Державної екзаменаційної комісії. Комісія виставляє остаточну оцінку за дипломну роботу, яка заноситься до залікової книжки. А пізніше – у додаток до диплома.


ДОДАТОК А

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-21; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 371 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Так просто быть добрым - нужно только представить себя на месте другого человека прежде, чем начать его судить. © Марлен Дитрих
==> читать все изречения...

2443 - | 2198 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.