Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Розділ І. Теоретичні засади гендерного виховання




Комунальний вищий навчальний заклад

«Херсонська академія неперервної освіти»

Херсонської обласної ради

 

 

ФОРМУВАННЯ ГЕНДЕРНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ДОШКІЛЬНИКІВ У ПРОЦЕСІ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОЇ РОБОТИ ЗА БАЗОВОЮ ПРОГРАМОЮ РОЗВИТКУ «Я У СВІТІ»

 

 

Методичні рекомендації

 

 

Херсон, 2012


УДК 373.21

ББК 74.100

Г 95

 

Формування гендерної компетентності дошкільників у процесі організації навчально-виховної роботи за Базовою програмою розвитку «Я у Світі »: методичні рекомендації /За заг.ред. Туркот Т.І., Херсон; КВНЗ«Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради. – 2012. – 48с.

 

 

Укладач: Гурєєва В.М., вихователька ясел-садка.№2 «Казка» Каланчацької селищної ради.

 

Рецензент: Комінарець Т. В., кандидат педагогічних наук, доцент,

завідувач кафедри теорії і методики дошкільного виховання та початкового навчан ня КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради.

 

 

Науково-методичні розробки висвітлюють теоретичні засади та методику гендерного виховання дошкільнят. Можуть бути використані вихователями-практиками дошкільних навчальних закладів, студентами педагогічних ВНЗ.

 

Схвалено та рекомендовано до друку на засіданні кафедри теорії і методики дошкільного виховання та початкового навчан ня КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради (протокол №4 від 20.05. 2012 р.)

 

УДК 373.21

ББК 74.100

 

© Гурєєва В.М.,2012


 

Зміст

Вступ ……………………………………………………………………………….4

Розділ І.Теоретичні засади ґендерного виховання……………………………..6

1.1. Інтеграція ґендерного компоненту в системі дошкільної освіти………….6

1.2. Організація ґендерного виховання з дітьми дошкільного віку…………...9

Розділ ІІ. Методика ґендерного виховання в процесі організації навчально- виховної роботи за Базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку

«Я у Світі»……………………………………………………………………….13

2.1. Застосування ґендерного підходу під час організації основних видів діяльності дошкільників………………………………………………………..13

2.2. Розвиток словника дітей у процесі ґендерного виховання ……………..16

Висновки та рекомендації ……………………………………………………..23

Список використаних джерел………………………………………………….30

Додатки …………………………………………………………………………32

 

 


Вступ

Модернізація дошкільного виховання, перехід до особистісно – орієнтованої моделі взаємодії вихователя та дитини спрямовують педагогів на врахування освітніх потреб особистості дошкільнят. Оскільки особистість є статевою категорією, то пріоритети в освіті відкривають перспективи успішного навчання і виховання дітей різної статі. Дослідження в галузі ґендерної педагогіки сприяють вирішенню задач, які стоять перед освітою, розширюють самосвідомість, самопізнання і рефлексію особистості і тому потребують системності та розлогості.

Проблема ґендера у педагогічній науці досить нова, хоча деякі аспекти знаходились у колі інтересів багатьох науковців, а саме опанування основ ґендерної компетентності, ґендерних особливостей змісту роботи з дітьми дошкільного віку (С. Марутян, Н. Плисенко, Т. Репіна, Л. Таранікова, С. Шаповалова), набуття ознак теоретичної і практичної готовності до ґендерного виховання й освіти нової генерації підростаючого покоління (Л. Булатова, В. Кравець, Л. Штильова). Однак проблема формування та розвитку ґендерної самосвідомості не була предметом конкретного психолого – педагогічного дослідження.

У той же час слід зазначити. що Базова програма розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» орієнтована на виховання особистості з усіма притаманними їй рисами та особливостями. У цій програмі уперше йдеться про необхідність орієнтуватися на особистість як на представника певної статі. Крім того, у Базовій програмі «Я у Світі» вперше започатковано роботу із статевого виховання. Тобто, під час перебування в дитячих садках діти ловинні отримувати важливі знання з ґендерних стосунків, має сформуватися їх ґендерна самосвідомість. А тому актуальною проблемою ґендерного виховання є формування ґендерної компетентності дошкільників в процесі організації навчально-виховної роботи дошкільного навчального закладу.

Пропоновані методичні рекомендації мають за мету: висвітити особливості формування та розвитку ґендерної самосвідомості дітей дошкільного віку в умовах дошкільного навчального закладу. Мета данної роботи конкретизована в наступних завданнях:

1. На основі аналізу науково – педагогічної літератури висвітити теоретичні засади ґендерного виховання.

2. Розробити перспективний план ґендерного вихованя для дітей усіх вікових груп.

3. Обґрунтувати форми роботи з батьками щодо формування ґендерної компетентності дітей дошкільного віку.

 

 


Розділ І. Теоретичні засади гендерного виховання





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-01; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 849 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наука — это организованные знания, мудрость — это организованная жизнь. © Иммануил Кант
==> читать все изречения...

2281 - | 2077 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.